Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
White Spot / Delta Road Race WE 2019 (1.2)
Canada  /  7 July

(103.6 Km)
Winner: JACKSON Alison

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. JACKSON Alison CAN TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK 2:38:16 AM
2. BLAIS Marie Soleil CAN ASTANA WOMEN'S TEAM 2:38:16 AM
3. TEDDERGREEN Starla USA HAGENS BERMAN / SUPERMINT 2:38:16 AM
4. GIBSON Kinley CAN 2:38:17 AM
5. BARIL Olivia CAN 2:38:20 AM
6. VALLIERES MILL Magdeleine CAN 2:38:20 AM
7. ELLSAY Gillian CAN RALLY UHC CYCLING 2:38:23 AM
8. ALLISON Whitney USA HAGENS BERMAN / SUPERMINT 2:38:25 AM
9. TAYLOR Sonia CAN 2:38:59 AM
10. RYAN Kendall USA TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK 2:39:10 AM
11. BEVERIDGE Allison CAN RALLY UHC CYCLING 2:39:10 AM
12. OWEN Harriet GBR HAGENS BERMAN / SUPERMINT 2:39:10 AM
13. COLES-LYSTER Maggie CAN 2:39:10 AM
14. CAMERON Claire CAN 2:39:11 AM
15. LANGDON Rachel GBR 2:39:11 AM
16. CONEY Helena CAN 2:39:11 AM
17. KESSLER Nina NED TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK 2:39:11 AM
18. BRECK Holly USA 2:39:11 AM
19. VAN DAM Sarah CAN 2:39:11 AM
20. DANFORD Georgia NZL 2:39:11 AM
21. LE SAUTEUR Béatrice CAN 2:39:11 AM
22. CARON Joanie CAN 2:39:11 AM
23. WRYE-SIMPSON Brenna USA 2:39:11 AM
24. BONHOMME Ariane CAN 2:39:11 AM
25. GILL Haley CAN 2:39:12 AM
26. CANNING Rachel CAN 2:39:12 AM
27. GANZAR Leigh Ann USA HAGENS BERMAN / SUPERMINT 2:39:12 AM
28. BENDLE Nichola CAN 2:39:12 AM
29. SOH Jasmine USA 2:39:13 AM
30. SIMONSON Holly CAN 2:39:13 AM
31. RATHWELL Megan CAN 2:39:14 AM
32. ATTWELL Erin J CAN 2:39:14 AM
33. BESLER Micaiah CAN 2:39:14 AM
34. GILLICK Janna CAN 2:39:14 AM
35. ORTON Beth Ann USA 2:39:14 AM
36. BUONASSISI Angie CAN 2:39:15 AM
37. HANSEN Chantalle CAN 2:39:15 AM
38. Simmerling Georgia CAN 2:39:15 AM
39. TROYER Pamela CAN 2:39:15 AM
40. HENRY Holly CAN 2:39:16 AM
41. MATTHEWS Krista CAN 2:39:16 AM
42. GIN Elizabeth* CAN 2:39:16 AM
43. ROORDA Stephanie CAN SHO - AIR TWENTY20 2:39:16 AM
44. GOLDMAN Lindsay USA HAGENS BERMAN / SUPERMINT 2:39:17 AM
45. LUCAS Sharlotte NZL TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK 2:39:33 AM
46. MARCOLINI Emily CAN TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK 2:41:02 AM
47. WILLIAMS Lily USA HAGENS BERMAN / SUPERMINT 2:41:28 AM
48. PAULY Brenna CAN 2:42:42 AM
49. TALMAN Anna CAN 2:42:42 AM
50. BOVILL Esta CAN 2:44:15 AM







--- advertisement ---