Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix Velo Alanya WE 2019 (1.2)
(Tour of Eftalia Hotels & Velo Alanya)
Turkey  /  9 March

Edition: 2 (115.0 Km)
Winner: SHARGA Olena

2018    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SHARHA Olena UKR 2h35'48"
2. PERCHTOLD Christina AUT Health mate - ladies Team 2h35'48"
3. NASKOVICH Taisa BLR MINSK CYCLING CLUB 2h35'49"
4. RIABCHENKO Tetiana UKR DOLTCINI - VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING 2h35'49"
5. IVANOVA Irina RUS 2h35'50"
6. SANAKBAYEVA Zhanerke KAZ 2h36'09"
7. CHRISTOFOROU Antri CYP COGEAS METTLER look pro cycling team 2h36'09"
8. YAROSHENKO Viktoriya UKR 2h36'09"
9. IVANIUK Maryna UKR 2h36'23"
10. ZABELINSKAYA Olga UZB COGEAS METTLER look pro cycling team 2h36'23"
11. FEDOTOVA Kseniia UKR 2h36'23"
12. CELEBI Cansu TUR 2h36'23"
13. MILIAEVA Mariia RUS 2h36'23"
14. MALKOVA Daria RUS 2h36'23"
15. STRELTSOVA Galina RUS 2h36'23"
16. SHARAKOVA Tatsiana BLR MINSK CYCLING CLUB 2h36'24"
17. KNEBELEVA Ekaterina UZB COGEAS METTLER look pro cycling team 2h36'24"
18. ROSTOVTSEVA Maria RUS 2h36'24"
19. GASSNER Astrid AUT 2h36'24"
20. NOVOLODSKAYA Maria RUS COGEAS METTLER look pro cycling team 2h36'24"
21. SULTANOVA Rinata KAZ 2h36'24"
22. BAIDAK Anna RUS 2h36'24"
23. ABRAMENKA Alina BLR 2h36'24"
24. ALIEKSIEIEVA Viktoriia UKR 2h36'24"
25. SOLOVYEVA Anzhela KAZ 2h36'24"
26. GRUBER-STADLER Hannah AUT 2h36'24"
27. KASENOVA Karina RUS COGEAS METTLER look pro cycling team 2h36'24"
28. SOBOH Razan BRN 2h36'24"
29. SAARELAINEN Sari FIN COGEAS METTLER look pro cycling team 2h36'24"
30. MYRXINA Veronika KAZ 2h36'24"
31. GUL Dilara TUR 2h36'24"
32. ABDOLLAHI ARAB Frouzan IRI 2h36'24"
33. SEMENOVA Iryna UKR 2h36'25"
34. TSERAKH Hanna BLR MINSK CYCLING CLUB 2h36'25"
35. GEHNBÖCK Sylvia AUT 2h36'25"
36. SYRADOEVA Margarita RUS 2h36'25"
37. SEZER Fatma TUR 2h36'25"
38. AHMED Hadeer IRQ 2h36'26"
39. KIRILLOVA Polina RUS 2h36'26"
40. SARKULOVA Alina KAZ 2h36'26"
41. BEKTAS Kübra TUR 2h36'26"
42. SAGNAK Arzu TUR 2h36'26"
43. GENELEVA Tatyana KAZ 2h36'26"
44. AYGUN Buse TUR 2h36'26"
45. SULAIMAN Sozy IRQ 2h36'27"
46. KULYNYCH Olha UKR 2h36'27"
47. KIPTSIKAVA Nastassia BLR MINSK CYCLING CLUB 2h36'27"
48. YILMAZ Esin TUR 2h36'28"
49. CAKIR Ayse TUR 2h36'28"
50. ABDI Narges IRI 2h36'29"
51. MUSAED Zahrah IRQ 2h45'02"
52. DERAKHSHAN Ghazaleh IRI 2h45'03"
53. FIDAN Golkem TUR 2h45'04"







--- advertisement ---