Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix Velo Alanya 2021 (1.2)
Turkey  /  21 February

Edition: 3 (104.5 Km)
Winner: QUINTERO NORENA Carlos Julian

2020    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. QUINTERO NOREÑA Carlos Julian COL TERENGGANU CYCLING TEAM 2:40:33
2. HOEHN Alex USA WILDLIFE GENERATION PRO CYCLING 2:40:33
3. EYOB Metkel ERI TERENGGANU CYCLING TEAM 2:40:33
4. BUDIAK Anatolii UKR SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:40:33
5. GABBURO Davide ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:40:36
6. KHALMURATOV Muradjan UZB 2:40:37
7. ARCHIBOLD CASTILLO Franklin PAN PANAMÁ ES CULTURA Y VALORES 2:40:38
8. COVILI Luca ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:40:38
9. SALTZMAN Jason USA WILDLIFE GENERATION PRO CYCLING 2:40:38
10. COUANON Jonathan FRA NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI 2:40:42
11. BROZYNA Piotr POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 2:40:43
12. OVECHKIN Artem RUS TERENGGANU CYCLING TEAM 2:40:43
13. HARING Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 2:40:43
14. KACZMAREK Jakub POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 2:40:43
15. BAZHKOU Stanislau BLR 2:40:43
16. YUSTRE RODRIGUEZ Kristian Javier COL GIOTTI VICTORIA SAVINI DUE 2:40:47
17. TRACZ Szymon POL NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI 2:40:49
18. TVETCOV Serghei ROU WILDLIFE GENERATION PRO CYCLING 2:40:51
19. FOMINYKH Daniil KAZ 2:40:51
20. DOGAN Halil TUR SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:40:54
21. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 2:40:54
22. MAIKIN Roman RUS 2:40:54
23. DIMA Emil ROU GIOTTI VICTORIA SAVINI DUE 2:40:58
24. IVANOV Viacheslav RUS 2:41:00
25. BILYI Maksym UKR D'AMICO UM TOOLS 2:41:02
26. MEYER Robin FRA NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI 2:41:04
27. LAGAB Azzedine ALG 2:41:04
28. ONESTI Emanuele ITA GIOTTI VICTORIA SAVINI DUE 2:41:04
29. VASYLYUK Andriy UKR 2:41:09
30. MAESTRI Mirco ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:41:16
31. HOLOVASH Oleksandr UKR 2:41:22
32. STACHOWIAK Adam POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 2:41:23
33. SHCHYPAK Oleksandr UKR 2:41:34
34. MCGEOUGH Cormac IRL WILDLIFE GENERATION PRO CYCLING 2:41:59
35. BIALIAUSKI Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 2:42:01
36. KHALIKOV Bulat RUS 2:42:04
37. KARALIOK Yauheni BLR MINSK CYCLING CLUB 2:42:37
38. TONELLI Alessandro ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:42:37
39. BERNAS Pawel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 2:42:57
40. BIALIAUSKI Kanstantsin BLR 2:43:36
41. MAMYKIN Matvey RUS NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI 2:43:36
42. STÖCKLI Jan SUI 2:43:44
43. MAZUR Dzianis BLR 2:43:53
44. TSARENKO Kyrylo UKR 2:43:53
45. SAYAR Mustafa TUR SALCANO SAKARYA BB 2:43:55
46. CLARKE Jonathan AUS WILDLIFE GENERATION PRO CYCLING 2:43:55
47. JURADO LOPEZ Christofer PAN PANAMÁ ES CULTURA Y VALORES 2:43:55
48. SMIRNOV Alexandr RUS LOKOSPHINX 2:43:55
49. PIASETSKI Aliaksandr BLR MINSK CYCLING CLUB 2:43:55
50. REGUIGUI Youcef ALG TERENGGANU CYCLING TEAM 2:43:55
51. IGOSHEV Egor RUS 2:43:55
52. BÖGLI Jonathan SUI NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI 2:44:00
53. CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 2:44:13
54. SHCHEGOLKOV Ilia RUS 2:44:14
55. MANSOURI Hamza ALG 2:44:14
56. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 2:44:24
57. BUTS Vitaliy UKR SALCANO SAKARYA BB 2:44:50
58. MAZZUCCO Fabio ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:45:13
59. YAVUZ Emre TUR SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:45:23
60. REGUERO CORRAL Gabriel ESP SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:45:57
61. BORZOV Dmitrii RUS 2:46:32
62. FILUTÁS Viktor HUN GIOTTI VICTORIA SAVINI DUE 2:46:36
63. CHERNORUTSKIY Vladislav RUS 2:46:36
64. SAIDI Nassim ALG 2:46:38
65. MOHD ZARIFF Muhamad Nur Aiman MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 2:46:49
66. BULUT Samet TUR SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:46:54
67. LOHINSKÝ Filip SVK 2:46:54
68. NEHARI Mohamed Amine ALG 2:46:54
69. KHOTULOV Denys UKR 2:47:10
70. ODA Hijiri JPN NIPPO-PROVENCE-PTS CONTI 2:47:15
71. TSISHKOU Raman BLR 2:47:42
72. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 2:47:42
73. GOH Choon Huat SIN TERENGGANU CYCLING TEAM 2:48:00
74. NOVOLODSKII Ivan RUS 2:48:30
75. GRIGORYAN Stepan RUS 2:48:34
76. STARCHENKO Nikita RUS 2:48:41
77. FOLTÁN Adam SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 2:48:44
78. TERESHENOK Vitalii RUS 2:48:44
79. ROSS Kent USA WILDLIFE GENERATION PRO CYCLING 2:48:44
80. SAHIRI Ayoub ALG 2:48:44
81. ZABIROV Damir UZB 2:48:44
82. BOCHAROV Dmitriy UZB 2:48:44
83. MOVCHAN Andrii UKR EUROCAR GRAWE UKRAINE 2:48:44
84. BELLAN Juraj SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 2:48:44
85. KUNZ Dominic SUI 2:48:47
86. BIEN Max USA 2:48:47
87. HERNÁNDEZ Nolberto PAN PANAMÁ ES CULTURA Y VALORES 2:48:47
88. KUDRAVETS Artsiom BLR 2:48:47
89. STRAH MENDEZ Alex PAN PANAMÁ ES CULTURA Y VALORES 2:48:47
90. NIKULIN Daniil UKR 2:48:47
91. VASYLIEV Maksym UKR EUROCAR GRAWE UKRAINE 2:48:57
92. TRAININI Tomas ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:48:57
93. SIMION Paolo ITA GIOTTI VICTORIA SAVINI DUE 2:49:00
94. KONONENKO Mykhaylo UKR SALCANO SAKARYA BB 2:49:00
95. SHEVCHENKO Oleksandr UKR EUROCAR GRAWE UKRAINE 2:49:00
96. SHCHAMIALIOU Tsikhan BLR 2:49:00
97. PRYMAKOU Kiryl BLR 2:49:35
98. SHICHKIN Vlas RUS 2:49:38
99. KULYK Andrii UKR 2:49:45
100. ASADOV Elchin AZE SALCANO SAKARYA BB 2:49:45
101. SHEMETAU Mikhail BLR 2:50:39
102. POLOZOV Viacheslav RUS LOKOSPHINX 2:51:14
103. KOMIN Aleksandr RUS 2:51:24
104. PRONIN Konstantin RUS 2:52:24
105. ULYANOV Artyom RUS 2:52:24
106. SIRKO Dmitriy UZB 2:52:40
107. MALNEV Sergey RUS LOKOSPHINX 2:52:59







--- advertisement ---