Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
International Rhodes GP Powered by Mitsis Hotels 2021 (1.2)
(International Rhodes Grand Prix)
Greece  /  4 April

Edition: 21 (186.3 Km)
Winner: GUDMESTAD Tord

2020    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. GUDMESTAD Tord NOR TEAM COOP 4:23:01
2. FIORELLI Filippo ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 4:23:01
3. VAN TRICHT Stan BEL SEG RACING ACADEMY 4:23:01
4. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 4:23:01
5. HEMING Miká GER MALOJA PUSHBIKERS 4:23:01
6. TUREK Daniel CZE TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:23:01
7. KACZMAREK Jakub POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:23:01
8. WOOD Harrison GBR SEG RACING ACADEMY 4:23:01
9. BENNETT Stéfan FRA 4:23:01
10. CASTELLARNAU Florent FRA 4:23:01
11. KEUP Pierre-Pascal GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:23:01
12. STOCKMAN Michiel BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 4:23:01
13. SAVINI Daniel ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 4:23:01
14. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 4:23:01
15. LUNDER Eirik NOR TEAM COOP 4:23:07
16. FRIGO Marco ITA SEG RACING ACADEMY 4:23:12
17. DVERSNES Fredrik NOR TEAM COOP 4:23:12
18. ZOIDL Riccardo AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:23:15
19. BERNAS Pawel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:23:15
20. HOOLE Daan NED SEG RACING ACADEMY 4:23:15
21. MILTIADIS Andreas CYP CYPRUS 4:23:15
22. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 4:23:20
23. CARBONI Giovanni ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 4:23:20
24. ZANA Filippo ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 4:23:30
25. HEIDUK Kim Alexander GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:25:25
26. LAUK Karl Patrick EST 4:25:25
27. DIMA Emil ROU ROMANIA 4:25:25
28. PETRUŠ Jiří CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 4:25:25
29. TAEBLING Paul GER MALOJA PUSHBIKERS 4:25:25
30. KULBE Lars GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 4:25:28
31. BANASZEK Alan POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:25:28
32. BÁRTA Tomáš CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 4:25:28
33. KRUL Wessel NED SEG RACING ACADEMY 4:25:28
34. PLANET Charles FRA TEAM NOVO NORDISK 4:25:28
35. AGROTIS Alexandros CYP CYPRUS 4:25:28
36. STOCKMAN Abram BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 4:25:28
37. THURAU Sven GER TEAM DAUNER | AKKON 4:25:28
38. VERMEULEN Moran AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:25:28
39. MCGILL Scott USA AEVOLO 4:25:28
40. KAMSTRA Brian NED TEAM NOVO NORDISK 4:25:28
41. CHRISTAKOS Dimitrios GRE GREECE 4:25:28
42. ŘEHA Filip CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 4:25:28
43. ŠTOČEK Matúš SVK TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 4:25:28
44. STÖCKLI Jan SUI 4:25:28
45. KARATSIVIS Panagiotis GRE GREECE 4:25:28
46. RAßMANN Frederik GER TEAM DAUNER | AKKON 4:25:28
47. CRISTA Daniel ROU ROMANIA 4:25:28
48. FOLTÁN Adam SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:25:28
49. GIANNOUTSOS Miltiadis GRE 4:25:28
50. GUICHARD Mickael FRA 4:25:28
51. BRUNNER Eric USA AEVOLO 4:25:28
52. PAPANOV Martin BUL BULGARIA 4:25:28
53. BANASZEK Norbert POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:25:28
54. PAVLIDES Konstantinos CYP CYPRUS 4:25:28
55. BRAND Sam GBR TEAM NOVO NORDISK 4:25:28
56. HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:25:28
57. DAY Thomas GBR SEG RACING ACADEMY 4:25:28
58. KUBIŠ Lukáš SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:25:28
59. BUDZINSKI Tomasz POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:25:28
60. CHRISTOPOULOS-CHELLER Panagiotis GRE GREECE 4:25:28
61. GRÄSSLE Pavel CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 4:25:28
62. BELLAN Juraj SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:25:28
63. BATTAGLIN Enrico ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 4:25:28
64. SCHORMAIR Fabian GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:25:28
65. GABBURO Davide ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 4:25:28
66. ANDREEV Yordan BUL BULGARIA 4:25:28
67. ILIADIS Ioanis GRE 4:25:28
68. MESSERSCHMIDT Jonas Fabian GER TEAM DAUNER | AKKON 4:25:28
69. HNÍK Jakub CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 4:25:28
70. ORLHAC Boris FRA 4:25:28
71. TYRPEKL Karel CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 4:25:28
72. FLYNN Sean GBR SEG RACING ACADEMY 4:25:28
73. ADAMIETZ Johannes GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 4:25:28
74. HUGGER Jan GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:25:28
75. TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:25:28
76. TARLTON Alexander GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:25:28
77. KOCH Christian Maximilian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:25:28
78. CAŃAVERAL VARGAS Johnatan COL BARDIANI CSF FAIZANE' 4:25:28
79. STACHOWIAK Adam POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:25:28
80. DAVIS Corey USA MALOJA PUSHBIKERS 4:25:28
81. KASTRANTAS Charalampos GRE GREECE 4:25:28
82. BICHLMANN Daniel GER MALOJA PUSHBIKERS 4:25:28
83. GRUBER Pavel CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 4:25:28
84. MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:25:28
85. GROŠELJ Žiga SLO TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:25:28
86. TZORTZAKIS Polychronis GRE GREECE 4:25:59
87. BOGUSLAWSKI Marceli POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 4:25:59
88. VORRIAS Ioannis GRE 4:33:31
89. JUSSAUME Tristan CAN AEVOLO 4:33:31
90. VILA Emiljano GRE GREECE 4:33:31
91. MATSANGOS Alexandros CYP CYPRUS 4:33:54
92. GALKA Michal POL MALOJA PUSHBIKERS 4:33:54
93. PLAMBECK Moritz GER TEAM DAUNER | AKKON 4:33:54
94. PAPASTAMATAKIS Kyriakos GRE 4:34:15
95. HODAPP Johannes GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 4:34:15
96. ČANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:36:08
97. BORRESCH Julian GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 4:39:12
98. HARING Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:39:12
99. GREEN Siméon GBR EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 4:39:12
100. HECHT Gage USA AEVOLO 4:39:12
101. MCNEIL Aidan USA AEVOLO 4:39:12
102. FRIEDRICH Marco AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:39:12
103. LUNCAN Serban ROU ROMANIA 4:39:12
104. TRIANTAFILLOU Andreas GRE 4:44:21
105. SHIPLEY Gabriel USA AEVOLO 4:44:21
106. GENOV Nikolay BUL BULGARIA 4:46:18
107. KLABOUCH Petr CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 4:46:18
108. HETFLEIŠ Petr CZE TOPFOREX ATT INVESTMENTS PRO CYCLING TEAM 4:46:18
109. ZEGKLIS Nikolaos GRE EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 4:46:18
110. WOLLENBERG Tim GER MALOJA PUSHBIKERS 4:47:13
111. DREßLER Luca GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:47:13
112. RYUSTEMOV Deniz BUL BULGARIA 4:47:13






--- advertisement ---