Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
72░ Trofeo Piva 2021 (1.2U)
(Trofeo Banca Popolare Piva)
Italy  /  4 April

(171.1 Km)
Winner: AYUSO Juan

2019    

Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. AYUSO PESQUERA Juan ESP TEAM COLPACK BALLAN 4:34:10
2. COLNAGHI Luca ITA 4:35:13
3. PUPPIO Antonio ITA TEAM QHUBEKA 4:35:13
4. BENEDETTI Gabriele ITA ZALF EUROMOBIL FIOR 4:35:15
5. MENEGOTTO Jacopo ITA GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI 4:35:15
6. PESENTI Thomas ITA BELTRAMI TSA TRE COLLI 4:35:15
7. BARONI Alessandro ITA 4:35:15
8. PIETROBON Andrea ITA CYCLING TEAM FRIULI ASD 4:35:20
9. MULUEBERHAN Henok ERI TEAM QHUBEKA 4:35:20
10. STAUNE-MITTET Johannes NOR JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM 4:35:20
11. HOLLYMAN Mason GBR ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:35:20
12. BELLERI Michael ITA 4:35:33
13. HELLEMOSE Asbj°rn DEN 4:35:33
14. HOČEVAR Kristjan SLO ADRIA MOBIL 4:35:33
15. HE▀MANN Michel GER JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM 4:35:33
16. CARPENE Samuele ITA GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI 4:35:33
17. ZAMBANINI Edoardo ITA ZALF EUROMOBIL FIOR 4:35:33
18. PORTA Gabriele ITA 4:35:33
19. TOLIO Alex ITA ZALF EUROMOBIL FIOR 4:35:33
20. CIUCCARELLI Riccardo ITA 4:35:33
21. GERMANI Lorenzo ITA GROUPAMA - FDJ 4:35:33
22. RAUGEL Antoine FRA GROUPAMA - FDJ 4:35:50
23. VERRE Alessandro ITA TEAM COLPACK BALLAN 4:35:50
24. MOTTI Alessandro ITA 4:35:50
25. CARBONI Matteo ITA 4:35:50
26. ČEMAÄAR Nik SLO 4:35:50
27. GE▀NER Jakob GER RAD-NET ROSE TEAM 4:35:50
28. GOLDSTEIN Edo ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:35:50
29. GELEIJN Owen NED JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM 4:35:50
30. PELLEGRINI Cristofer ITA 4:35:50
31. PETRUCCI Mattia ITA TEAM COLPACK BALLAN 4:36:03
32. BUSATTO Francesco ITA 4:36:03
33. EL GOUZI Omar ITA ISEO - RIME - CARNOVALI 4:36:03
34. RACCANI Simone ITA ZALF EUROMOBIL FIOR 4:36:03
35. LIPOWITZ Florian GER TIROL KTM CYCLING TEAM 4:36:03
36. HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM DSM 4:36:03
37. BILYI Maksym UKR D'AMICO UM TOOLS 4:36:08
38. MARTIN GUTIERREZ Alex ESP 4:36:11
39. PETRELLI Gabriele ITA CYCLING TEAM FRIULI ASD 4:36:14
40. DE PRETTO Davide ITA BELTRAMI TSA TRE COLLI 4:36:20
41. BENZ Pirmin GER RAD-NET ROSE TEAM 4:36:20
42. GALIMBERTI Francesco ITA 4:36:20
43. MILESI Lorenzo ITA BELTRAMI TSA TRE COLLI 4:36:20
44. KNUDSEN Oliver DEN 4:36:20
45. PALADIN Luca ITA 4:36:20
46. SESSA Gerardo ITA 4:36:20
47. AGOSTINI Nicholas ITA GENERAL STORE - F.LLI CURIA - ESSEGIBI 4:36:28
48. RAIMONDI Alex ITA ISEO - RIME - CARNOVALI 4:36:28
49. BOVEN Lars NED JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM 4:36:45
50. WILKSCH Hannes GER DEVELOPMENT TEAM DSM 4:36:51
51. SLOMP Samuel ITA ZALF EUROMOBIL FIOR 4:36:55
52. DRESTI Nicholas ITA 4:37:15
53. SHIELDS Charlie GBR 4:38:05
54. VAN DEN BERG Marijn NED GROUPAMA - FDJ 4:39:20






--- advertisement ---