Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Donostia San Sebastian Klasikoa 2022 (1.UWT)
(Clasica Ciclista San Sebastian)
Spain  /  30 July

Edition: 41 (224.8 Km)
Winner: EVENEPOEL Remco

2021    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. EVENEPOEL Remco QST 05:31:44
2. SIVAKOV Pavel IGD 00:01:58
3. BENOOT Tiesj TJV 00:02:31
4. MOLLEMA Bauke TFS 00:03:11
5. RODRIGUEZ CANO Carlos IGD 00:03:11
6. YATES Simon BEX 00:03:28
7. SKUJINS Toms TFS 00:04:09
8. SKJELMOSE JENSEN Mattias TFS 00:04:09
9. URAN URAN Rigoberto EFN 00:04:09
10. ROTA Lorenzo IWG 00:04:09
11. ADRI┴ OLIVERAS Roger EKP 00:04:09
12. MOLARD Rudy GFC 00:04:09
13. BENNETT George UAD 00:04:09
14. BERTHET Clement ACT 00:04:09
15. DE BOD Stefan AST 00:04:09
16. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 00:04:09
17. NICOLAU BELTRAN Joel CJR 00:04:09
18. MARTIN Guillaume COF 00:04:09
19. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 00:04:09
20. CHAVES RUBIO Johan Esteban EFN 00:04:09
21. NIBALI Vincenzo AST 00:04:09
22. HAGEN Carl Fredrik ISN 00:04:09
23. POZZOVIVO Domenico IWG 00:04:09
24. HAMILTON Chris DSM 00:04:09
25. REICHENBACH SÚbastien GFC 00:04:09
26. CHAMPOUSSIN ClÚment ACT 00:04:09
27. VELASCO Simone AST 00:04:29
28. H─NNINEN Jaakko ACT 00:04:30
29. M─DER Gino TBV 00:04:32
30. IZAGIRRE INSAUSTI Gorka MOV 00:04:54
31. BAKELANTS Jan IWG 00:04:54
32. JOUSSEAUME Alan TEN 00:04:54
33. VAN DEN BERG Lars GFC 00:04:54
34. DONOVAN Mark DSM 00:04:54
35. RIVERA VARGAS Brandon Smith IGD 00:05:20
36. KELDERMAN Wilco BOH 00:05:20
37. CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever EFN 00:05:20
38. D═AZ GALLEGO JosÚ Manuel BBH 00:05:34
39. CHEREL MickaŰl ACT 00:05:34
40. DE LA PARTE GONZALEZ Victor TEN 00:05:34
41. BUCHMANN Emanuel BOH 00:05:36
42. HARPER Chris TJV 00:06:10
43. VILLELLA Davide COF 00:06:10
44. FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD 00:06:10
45. IMPEY Daryl ISN 00:09:00
46. BERRADE FERNANDEZ Urko EKP 00:09:00
47. MIQUEL DELGADO Pau EKP 00:09:00
48. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 00:09:00
49. SWEENY Harry LTS 00:09:43
50. MASNADA Fausto QST 00:10:47
51. ANGULO SAMPEDRO Antonio EUS 00:10:47
52. OKAMIKA BENGOETXEA Ander BBH 00:12:10
53. GESINK Robert TJV 00:12:10
54. PRONSKIY Vadim AST 00:12:10
55. GRMAY Tsgabu Gebremaryam BEX 00:12:10
56. PERNSTEINER Hermann TBV 00:12:10
57. GEOGHEGAN HART Tao IGD 00:12:10
58. NIEVE ITURALDE Mikel CJR 00:13:33
59. MORENO Adria BBH 00:13:41
60. ELISSONDE Kenny TFS 00:13:48







--- advertisement ---