Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Albertina Baltyk - Karkonosze Tour 2020 (2.2)
(Baltyk - Karkonosze Tour)
Poland  /  3 September - 6 September

(521.1 Km)
Winner: ANIOLKOWSKI Stanislaw

2019    
1993


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 6h 24' 42''
2. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 6h 24' 53''
3. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 6h 25' 03''
4. HULGAARD Morten DEN UNO - X PRO CYCLING TEAM 6h 25' 05''
5. TUREK Daniel CZE ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 25' 06''
6. HINDSGAUL MADSEN Jacob DEN UNO - X PRO CYCLING TEAM 6h 25' 07''
7. RYAN Archie IRL JUMBO - VISMA DEVELOPMENT TEAM 6h 25' 07''
8. PEKALA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 6h 25' 07''
9. AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COL ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 25' 30''
10. VAN DALEN Jason NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 6h 25' 48''
11. BERNAS Pawel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 6h 25' 48''
12. MANDRYSCH John GER P & S METALLTECHNIK 6h 25' 52''
13. DE LANGE Thijs NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 6h 25' 52''
14. PAJUR Markus EST TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 6h 25' 53''
15. JOHANSEN Julius DEN UNO - X PRO CYCLING TEAM 6h 25' 53''
16. CIESLIK Pawel POL VOSTER ATS TEAM 6h 25' 53''
17. EISE Tobias GER 6h 25' 53''
18. MARSMAN Tim NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 6h 25' 53''
19. NOLDE Tobias GER P & S METALLTECHNIK 6h 25' 53''
20. LEEMREIZE Gijs NED JUMBO - VISMA DEVELOPMENT TEAM 6h 25' 53''
21. OTTEMA Rick NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 6h 25' 56''
22. RUDYS Paul GER LKT TEAM BRANDENBURG 6h 25' 59''
23. RÍBER Dominik GER P & S METALLTECHNIK 6h 25' 59''
24. JUNTUNEN Antti Jussi FIN TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 6h 25' 59''
25. VAN DEN DOOL Jens NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 6h 25' 59''
26. GATHEMANN Albert GER LKT TEAM BRANDENBURG 6h 26' 05''
27. LOWIK Robin NED 6h 26' 07''
28. ANDEMESKEL Awet ERI ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 26' 08''
29. SZOSTKA Pawel POL WIBATECH MERX 6h 26' 08''
30. REI▀IG Patrick GER 6h 26' 08''
31. MILES Carson CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 26' 08''
32. BUDZINSKI Marcin POL WIBATECH MERX 6h 26' 08''
33. GOLDSTEIN Edo ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 26' 41''
34. BIERKENS Tim NED 6h 26' 51''
35. VAN KRIMPEN Jeroen NED 6h 27' 04''
36. STENZEL Jakob GER 6h 27' 04''
37. INTRA Felix GER 6h 27' 06''
38. WIELE Mathias GER 6h 27' 06''
39. HERRMANN Matthias GER 6h 27' 06''
40. BEN MOSHE Yuval ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 27' 50''
41. BUDZINSKI Tomasz POL WIBATECH MERX 6h 28' 13''
42. ROTH Nepomuk GER 6h 28' 34''
43. PROC Bartlomiej POL POLAND 6h 29' 51''
44. BANASZEK Alan POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 6h 30' 35''
45. VAN DIJKE Tim NED JUMBO - VISMA DEVELOPMENT TEAM 6h 30' 37''
46. ─RM Rait EST TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 6h 30' 39''
47. BROOS Alain NED 6h 30' 39''
48. VAN VEENENDAAL Hidde NED JUMBO - VISMA DEVELOPMENT TEAM 6h 30' 39''
49. GELEIJN Owen NED JUMBO - VISMA DEVELOPMENT TEAM 6h 30' 39''
50. FRANCZAK Pawel POL VOSTER ATS TEAM 6h 30' 41''
51. KRAWCZYK Szymon POL CCC DEVELOPMENT TEAM 6h 30' 41''
52. AUGUSTIN Hannes GER 6h 31' 31''
53. ARENDSHORST Jelmer NED 6h 31' 31''
54. RETSCHKE Robert GER P & S METALLTECHNIK 6h 31' 31''
55. MIRZOJEV Artjom EST TARTU2024 BALTICCHAINCYCLING.COM 6h 31' 47''
56. REINHARDT Theo GER GERMANY 6h 31' 52''
57. BOVEN Lars NED JUMBO - VISMA DEVELOPMENT TEAM 6h 32' 09''
58. KUREK Adrian POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 6h 32' 16''
59. WILK Luke GER P & S METALLTECHNIK 6h 35' 28''
60. ZETZSCHE Theo GER LKT TEAM BRANDENBURG 6h 35' 33''








--- advertisement ---