Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix Alanya 2020 (1.2)
(Grand Prix Alanya)
Turkey  /  13 February

(147.8 Km)
Winner: BERNAS Pawel

2019    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BERNAS Pawel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 2:53:08
2. SCHORMAIR Fabian GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:53:08
3. BALKAN Onur TUR 2:54:13
4. BANASZEK Alan POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 2:54:13
5. FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:54:14
6. YAVUZ Emre TUR 2:54:14
7. TIRYAKI Oguzhan TUR SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:54:15
8. PISKUNOV Maksim RUS 2:54:15
9. DOGAN Halil TUR 2:54:15
10. VASSILENKOV Roman KAZ 2:54:15
11. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 2:54:15
12. VAN NUFFELEN Glen BEL 2:54:15
13. DANILOVIĆ Marko SRB 2:54:15
14. BAZHKOU Stanislau BLR 2:54:15
15. EL KOURAJI Mohcine MAR SIDI ALI PRO CYCLING TEAM 2:54:15
16. KOMIN Aleksandr RUS 2:54:15
17. MANAKOV Viktor RUS 2:54:15
18. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:54:15
19. MIKAYILZADE Musa AZE 2:54:15
20. DUBOIS Foeke BEL 2:54:15
21. BAYEMBAYEV Olzhas KAZ 2:54:16
22. NURLYKHASSYM Nurbergen KAZ 2:54:16
23. GRIGORYAN Stepan RUS 2:54:16
24. BUTS Vitaliy UKR SHENZHEN XIDESHENG CYCLING TEAM 2:54:16
25. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 2:54:17
26. BUDIAK Anatolii UKR WIBATECH MERX 2:54:17
27. SEKER Cebrail TUR SPOR TOTO CYCLING TEAM 2:54:21
28. GROŠELJ Žiga SLO TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:54:21
29. BOSCH Manuel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:54:22
30. SHCHYPAK Oleksandr UKR 2:54:22
31. BAJC Andi SLO TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 2:54:24
32. KELLECI Abdulkadir TUR 2:57:20
33. SCHOTTE Louwrence BEL 3:58:20
34. HRYNIV Vitaliy UKR 2:59:17
35. ZABIROV Damir UZB 2:59:18
36. ESSELAAR Remco NED 2:59:18
37. JOLIDON Cédric SUI 2:59:18
38. TSARENKO Kyrylo UKR 2:59:18
39. PREVAR Oleksandr UKR YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE 3:00:48
40. VESELINOVIĆ Dušan SRB 3:00:48
41. PAWLAK Tobiasz POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 3:03:48
42. ARIKAN Dogukan TUR 3:05:30
43. BEKENOV Alexandr KAZ 3:05:30
44. MALNEV Sergey RUS LOKOSPHINX 3:05:30
45. VASYLIEV Maksym UKR 3:05:30
46. ANDROSAU Mikhail BLR 3:05:30
47. AZEN Madi KAZ 3:05:30
48. GERASIMOV Ivan RUS 3:05:30
49. CETİN Melih TUR SPOR TOTO CYCLING TEAM 3:05:30
50. RAJABLOU Mohammad IRI 3:05:31
51. JABRAYILOV Samir AZE 3:05:32
52. BALKAN Serkan TUR 3:05:32
53. LAHCEN El Mejdoubi MAR SIDI ALI PRO CYCLING TEAM 3:05:32
54. LAVRENTYEV Anton KAZ APPLE TEAM 3:05:33
55. BANASZEK Norbert POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 3:05:38
56. DINMUKHAMETOV Ramis KAZ 3:05:38
57. ZHURKIN Nikolay RUS 3:05:39
58. BANASZEK Adrian POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 3:07:55
59. KOCAN Emin TUR 3:08:22
60. SMETANIUK Oleksandr UKR 3:08:22
61. ALALI Saied Jafer KUW 3:08:51
62. FOMOVSKIY Aleksey UZB 3:08:52
63. ALAJMI Abdulhadi KUW 3:08:54
64. KHALMURATOV Muradjan UZB 3:08:54
65. HASLER Pavel SUI 3:08:54
66. SHAUCHENKA Siarhei BLR 3:08:54
67. NIYAZOV Bolat KAZ 3:08:55
68. EVDOKIMOV Danil UZB 3:10:36







--- advertisement ---