Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
International Rhodes Grand Prix 2020 (1.2)
Greece  /  1 March

Edition: 20 (186.3 Km)
Winner: BLIKRA Erlend

2019    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BLIKRA Erlend NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04.41:45
2. DAHL Herman NOR JOKER Fuel of Norway 0
3. HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 0
4. RØINÅS Fridtjof Rasin NOR JOKER Fuel of Norway 0
5. WOLLENBERG Tim GER MALOJA PUSHBIKERS 0
6. KASTRANTAS Charalampos GRE 0
7. KUREK Adrian POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 0
8. EIDE Mikkel NOR 0
9. MÜNSTERMANN Per Christian GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 0
10. POLI Umberto ITA TEAM NOVO NORDISK 0
11. STÜSSI Colin Chris SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 0
12. KOCH Christian Maximilian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 0
13. IRVINE Declan AUS TEAM NOVO NORDISK 0
14. HODAPP Johannes GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 0
15. BALKAN Onur TUR 0
16. ROSE-DAVIES Louis GBR 0
17. URIANSTAD Martin Bugge NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 0
18. WÆRENSKJOLD Søren NOR JOKER Fuel of Norway 0
19. TYRPEKL Karel CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 0
20. TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 0
21. RØNNING Vebjørn NOR 0
22. SAVAGE Kieran GBR 0
23. PODLASKI Michal POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 0
24. DAVIS Corey USA MALOJA PUSHBIKERS 0
25. JOHNSTON Calum GBR 0
26. YILMAZ Yunus TUR 0
27. KUBIŠ LukᚠSVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 0
28. SCHÖSSWENDTER Christoph AUT MALOJA PUSHBIKERS 0
29. CHRISTOPOULOS Cheller GRE 0
30. HUYS Branko BEL TEAM DAUNER | AKKON 0
31. MESSERSCHMIDT Jonas Fabian GER TEAM DAUNER | AKKON 0
32. THALMANN Roland SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 0
33. ODDLI Anders NOR 0
34. DUVERGER Romain FRA EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 0
35. BEKKEN Jon-Anders NOR 0
36. BERGSJØ Christian NOR 0
37. VLČÁK Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 0
38. SKJELBRED Aleksander Andersen NOR 0
39. HNÍK Jakub CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 0
40. KULSET Kristian NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 0
41. ŘEHA Filip CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 0
42. GUERIN Alexis FRA TEAM VORARLBERG SANTIC 0
43. DOGAN Halil TUR 0
44. ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC 0
45. CHRISTAKOS Dimitrios GRE 0
46. MEWES Ben GBR 0
47. KORTSIDAKIS Michail GRE 0
48. ILIADIS Ioanis GRE 0
49. RIETZLER Kilian GER MALOJA PUSHBIKERS 0
50. KUSZTOR Péter HUN TEAM NOVO NORDISK 0
51. HOLLYMAN Mason GBR 0
52. TRONSTAD Karl Jonas NOR 0
53. ČANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 0
54. STEIGNER Kilian GER TEAM DAUNER | AKKON 0
55. GIANNOUTSOS Miltiadis GRE 0
56. KAMSTRA Brian NED TEAM NOVO NORDISK 0
57. SAYAR Mustafa TUR 0
58. IHLE Ådne NOR 0
59. MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 0
60. TURGUT Onur TUR 0
61. PIASKOWY Emanuel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 0
62. CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 0
63. SAMUEL Travis CAN 0
64. MORRIS Samuel GBR 0
65. BAUER Dominik GER TEAM DAUNER | AKKON 00.00.22
66. NIELSEN Philip Birker DEN 00.00.22
67. RUDDERHAM Ryan CAN 00.00.22
68. MAMOS Philipp GER TEAM DAUNER | AKKON 00.00.22
69. BEAKE Charlie GBR 00.00.22
70. DOUBLE Paul GBR 00.00.22
71. PASSFIELD Charlie GBR 00.00.31
72. TARLTON Alexander GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 00.00.31
73. HEIDUK Kim Alexander GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 00.00.31
74. HENN Luca GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 00.00.31
75. KNOLLE Jon GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 00.00.31
76. GIEßELMANN Michel GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 00.00.31
77. WOLD Marius NOR JOKER Fuel of Norway 00.00.31
78. KUHN Jan GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 00.00.45
79. HUGGER Jan GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 00.00.48
80. STAUNE-MITTET Andreas NOR JOKER Fuel of Norway 00.00.48
81. KIMBER George GBR 00.01.08
82. CARR Frazier GBR 00.01.08
83. MIDTSVEEN Sondre NOR JOKER Fuel of Norway 00.01.23
84. WÆRSTED Syver NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00.01.23
85. AALRUST Håkon Lunder NOR JOKER Fuel of Norway 00.02.08
86. MANGERTSEDER Matthias GER MALOJA PUSHBIKERS 00.02.25
87. TRÆEN Torstein NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00.02.25
88. SKAARSETH Iver NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00.02.25
89. EKREN Thomas NOR 00.06.50
90. TZORTZAKIS Polychronis GRE 00.06.50
91. KULSET Sindre NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00.09:59
92. SOULIOS Zisis GRE 00.10:30
93. CLAUSS Marc GER TEAM DAUNER | AKKON 00.10:30
94. CETİN Melih TUR 00.10:30
95. TIRYAKI Oguzhan TUR 00.10:30
96. KULBE Lars GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 00.10:30
97. THURAU Sven GER TEAM DAUNER | AKKON 00.11:01
98. KARATSIVIS Panagiotis GRE 00.12:15
99. NEILAS Giorgios GRE 00.12:40
100. BARBER Farley GBR 00.16:57
101. BIEL Patryk POL 00.16:57
102. DAHLSLETT Hans Magnus Eldby NOR 00.16:57
103. DOLNÍČEK Marek CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 00.16:57
104. STOČEK Bruno CZE TUFO - PARDUS PROSTEJOV 00.16:57
105. MOUTSIOS Martinos GRE 00.16:57
106. PAPASTAMATAKIS Kiriakos GRE 00.16:57
107. PEYROTON DARTET Thomas FRA EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 00.16:57
108. GREEN Siméon GBR EUROCYCLINGTRIPS - CMI PRO CYCLING 00.16:57
109. BENHAMOUDA Mehdi FRA TEAM NOVO NORDISK 00.16:57
110. AVDELAS Alexandros GRE 00.16:57
111. BELLAN Juraj SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 00.16:57
112. VARABEI Anton CAN 00.16:57
113. MUNDAY Samuel AUS TEAM NOVO NORDISK 00.16:57
114. XOURIS Panagiotis GRE 00.16:57
115. BRITTMARK Øystein NOR 00.16:57
116. CHREN Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 00.16:57
117. ECHTERMANN Leon GER MALOJA PUSHBIKERS 00.16:57
118. HARRIS Joe GBR 00.16:57
119. STALLAERT Joeri BEL TEAM VORARLBERG SANTIC 00.16:57
120. WENDELBORG Eirik NOR 00.23:38
121. SKINNER George GBR 00.23:41
122. CLANCY Stephen IRL TEAM NOVO NORDISK 00.23:45
123. RUTKIEWICZ Marek POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 00.23:45







--- advertisement ---