Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Cycling Tour of Szeklerland 2019 (2.2)
(Tour of Szeklerland)
Romania  /  7 August - 10 August

Edition: 13 (557.5 Km)
Winner: RAPP Jonas

2018    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. RAPP Jonas GER HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 12:28:23
2. TOTŇ Paolo ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 12:29:11
3. HRINKOW Dominik AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 12:29:34
4. ZURLO Federico ITA GIOTTI VICTORIA 12:29:35
5. RESTREPO DIOSA Jaime Alberto COL TEAM NOVAK 12:29:53
6. FILUTÁS Viktor HUN PANNON CYCLING TEAM 12:30:11
7. VULCAN Denis Marian ROU GIOTTI VICTORIA 12:30:17
8. PÖLL Stefan AUT AUSTRIA 12:30:30
9. DIMA Emil ROU GIOTTI VICTORIA 12:30:53
10. PEGORARO Matteo Gino ITA 12:30:56
11. SALVIETTI Niccolo' ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 12:31:07
12. PREVAR Oleksandr UKR KYIV CAPITAL TEAM 12:31:08
13. SAYAR Mustafa TUR TURKEY 12:31:16
14. PUCCIONI Dario ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 12:31:21
15. HAMMERSCHMID Marvin AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 12:31:57
16. CECCHINI Marco ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 12:32:13
17. BUDZINSKI Marcin POL HUROM BDC DEVELOPMENT 12:32:14
18. ABAY Burak TUR TURKEY 12:32:21
19. HAMMERSCHMID Raphael AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 12:32:30
20. HNIDASHEV Yaroslav UKR 12:32:35
21. VAN DER HEIJDEN Maik NED 12:32:37
22. ARROYAVE CAŃAS Daniel COL TEAM NOVAK 12:32:41
23. DOGAN Halil TUR TURKEY 12:32:55
24. CRISTA Daniel ROU GIOTTI VICTORIA 12:32:56
25. PIASKOWY Emanuel POL HUROM BDC DEVELOPMENT 12:32:58
26. STEFANOVIĆ Stefan SRB SERBIA 12:33:53
27. PORTA Gabriele ITA 12:35:15
28. RITZINGER Felix AUT AUSTRIA 12:35:28
29. LOVASSY Krisztián HUN 12:36:14
30. PÁLYI Csaba HUN 12:36:46
31. BIDILICI Andrei Cosmin ROU 12:36:59
32. GANDIN Stefano ITA 12:37:17
33. GALOVIĆ Andrej SRB SERBIA 12:37:32
34. VESELINOVIĆ Dušan SRB SERBIA 12:37:53
35. MÓRICZ Dániel HUN PANNON CYCLING TEAM 12:37:55
36. INNOCENTI Simone ITA 12:38:01
37. GÖNCZY Gergő HUN 12:38:59
38. KALABA Dušan SRB SERBIA 12:39:18
39. OROSZ Gergő HUN PANNON CYCLING TEAM 12:39:38
40. DAKHNOVSKYI Kostiantyn UKR 12:39:39
41. FORRAY András HUN PANNON CYCLING TEAM 12:39:43
42. KISS Gergely HUN 12:39:48
43. BALKAN Serkan TUR TURKEY 12:39:52
44. GODRIE Stan NED 12:40:01
45. GASIOROWSKI Mariusz POL HUROM BDC DEVELOPMENT 12:40:07
46. DEMENTIEV Yehor UKR 12:40:15
47. BANASZEK Norbert POL HUROM BDC DEVELOPMENT 12:40:24
48. SZARKA Gergely HUN 12:40:34
49. PAJEK Luka SLO SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 12:41:27
50. BALAZSI Lorant ROU TEAM NOVAK 12:41:34
51. UMHALLER Thomas AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 12:43:10
52. MAIER Florian AUT AUSTRIA 12:44:04
53. SHAKALETS Ivan BLR BELARUS 12:44:48
54. PAWLAK Tobiasz POL HUROM BDC DEVELOPMENT 12:45:30
55. BOBBO Riccardo ITA 12:47:23
56. NIEUWKOOP Bas NED 12:48:19
57. DOMIN Krzysztof POL SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 12:50:59
58. SALI Edoardo ITA 12:51:21
59. SHEMETAU Mikhail BLR BELARUS 12:51:52
60. ARTZ Bart NED 12:53:26
61. JITARU Ciprian Ioan ROU GIOTTI VICTORIA 12:54:19
62. SOLYMOSI Márton HUN 12:55:41
63. DOBRE Vlad-Nicolae ROU GIOTTI VICTORIA 12:56:15
64. BARTHA Csaba ROU 12:56:22
65. BARENDREGT Thijs NED 13:00:52
66. BABAITA Dan-Mihai ROU 13:01:00
67. BUMBU Nicolae MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 13:04:46
68. PLESEA Valentin ROU 13:06:14
69. GRUBER Julian AUT SPORT.LAND. NIEDERÖSTERREICH SELLE SMP - ST. RICH 13:06:24
70. CIOCAN Alexandru-Niculae ROU 13:08:45








--- advertisement ---