Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Memorial Marco Pantani 2017 (1.1)
(Memorial Marco Pantani-Trofeo Mercatone Uno)
Italy  /  16 September

Edition: 14 (189.8 Km)
Winner: ZAMPARELLA Marco

2016    



Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ZAMPARELLA Marco AMO 04:30:28
2. ULISSI Diego NITA 00:00:00
3. BERNAL GOMEZ Egan Arley AND 00:00:00
4. CATTANEO Mattia AND 00:00:01
5. COLBRELLI Sonny TBM 00:00:45
6. VIVIANI Elia NITA 00:00:45
7. GAVAZZI Francesco AND 00:00:45
8. BOIVIN Guillaume ICA 00:00:45
9. BALLERINI Davide AND 00:00:45
10. TIVANI German Nicolas UNI 00:00:45
11. CANOLA Marco NIP 00:00:45
12. BUSATO Matteo WIL 00:00:45
13. HERKLOTZ Silvio BOH 00:00:45
14. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 00:00:45
15. MUCELLI Davide MKT 00:00:45
16. HARDY Romain FVC 00:00:45
17. PRADES REVERTE Eduard CJR 00:00:45
18. BERNARDINETTI Marco AMO 00:00:45
19. ROVNY Ivan GAZ 00:00:45
20. BARBIN Enrico BAR 00:00:45
21. TIZZA Marco GME 00:00:45
22. STÜSSI Colin TRA 00:00:45
23. BENEDETTI Cesare BOH 00:00:45
24. GEBREIGZABHIER Amanuel DDC 00:00:45
25. VELASCO Simone BAR 00:00:45
26. EYOB Metkel DDC 00:00:45
27. SOKOLOV Dmitry LOK 00:00:45
28. GROSSSCHARTNER Felix CCC 00:00:45
29. SANTAROMITA Ivan NIP 00:00:45
30. HALILAJ Redi AMO 00:00:45
31. FILOSI Iuri NIP 00:00:45
32. ARSLANOV Ildar GAZ 00:00:45
33. VDOVIN Alexander LOK 00:00:45
34. BENNATI Daniele NITA 00:00:45
35. FICARA Pierpaolo AMO 00:00:45
36. SCHÖNBERGER Sebastian TIR 00:00:45
37. ARANBURU DEBA Alex CJR 00:00:45
38. KUSS Sepp RLY 00:00:45
39. NYCH Artem GAZ 00:00:45
40. MOLINA CANET Antonio CJR 00:00:45
41. SHILOV Sergey LOK 00:00:45
42. DI SANTE Antonio GME 00:00:45
43. DÍAZ GALLEGO José Manuel ICA 00:00:45
44. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres AND 00:01:00
45. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian WIL 00:01:00
46. FIRSANOV Serguei GAZ 00:01:00
47. CICCONE Giulio BAR 00:01:00
48. THALMANN Roland TRA 00:01:00
49. IRISARRI RINCON Jon CJR 00:01:00
50. BUTLER Chris CJR 00:01:00
51. FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo WIL 00:01:00
52. MASNADA Fausto AND 00:01:00
53. ROTA Lorenzo BAR 00:01:00
54. CARLINI Ettore AZT 00:01:00
55. FRAPPORTI Marco AND 00:01:00
56. CANUTI Federico AZT 00:01:00
57. JEANNESSON Arnold FVC 00:01:00
58. SEPULVEDA Eduardo FVC 00:01:00
59. RAVANELLI Simone UNI 00:01:11
60. CUNEGO Damiano NIP 00:01:11
61. BISOLTI Alessandro NIP 00:01:11
62. KOSHEVOY Ilia WIL 00:01:11
63. TONIATTI Andrea TBM 00:01:11
64. GESBERT Elie FVC 00:01:22
65. FEILLU Brice FVC 00:01:22
66. BETTIOL Alberto NITA 00:01:22
67. PUCCIO Salvatore NITA 00:01:22
68. DE MARCHI Alessandro NITA 00:02:24
69. MARANGONI Alan NIP 00:05:08
70. MOLTENI Marco UNI 00:05:08
71. SESSLER Nicolas ICA 00:05:08
72. ZAHIRI Abderrahim UNI 00:05:08
73. BELLETTI Manuel WIL 00:05:08
74. ROTONDI Matteo GME 00:05:08
75. MOSCA Jacopo WIL 00:05:08
76. CELANO Danilo CJR 00:05:08
77. PARRINELLO Antonio Casimir GME 00:05:08
78. ALBANESE Vincenzo BAR 00:05:08
79. ARERUYA Joseph DDC 00:05:08
80. COVILI Luca AMO 00:05:08
81. RAPPO Anthony TRA 00:05:08
82. KUEN Maximilian TIR 00:05:08
83. JAUN Lukas TRA 00:05:08
84. GODOY Yonder WIL 00:05:08
85. ORONTE Emerson RLY 00:05:08
86. PACCHIARDO Davide GME 00:05:08
87. INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander TBM 00:05:08
88. LAGUTIN Sergey GAZ 00:05:08
89. PALUTA Michal CCC 00:05:08
90. ARCHBOLD Shane BOH 00:05:08
91. JOYCE Colin RLY 00:05:08






--- advertisement ---