Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
60 Dookola Mazowsza 2017 (2.2)
(Wyscig Dookola Mazowska)
Poland  /  25 July - 29 July

Edition: 60 (673.5 Km)
Winner: KAŇKOVSKÝ Alois

2016    


Leaders of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 14h 53' 35''
2. STEPNIAK Grzegorz POL WIBATECH 7R FUJI 14h 53' 41''
3. LIEPINS Emils LAT RIETUMU BANKA - RIGA 14h 53' 47''
4. LATON Eryk POL TEAM HUROM 14h 53' 53''
5. BOGDANOVICS Maris LAT RIETUMU BANKA - RIGA 14h 53' 54''
6. MALECKI Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE 14h 53' 54''
7. STOSZ Patryk POL CCC SPRANDI POLKOWICE 14h 53' 57''
8. BIALOBLOCKI Marcin POL CCC SPRANDI POLKOWICE 14h 53' 58''
9. STROKAU Vasili BLR 14h 53' 59''
10. PAWLAK Tobiasz POL 14h 54' 01''
11. GROß Felix GER RAD-NET ROSE TEAM 14h 54' 01''
12. MARYCZ Jaroslaw POL DOMIN SPORT 14h 54' 02''
13. KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 14h 54' 02''
14. NYBORG BROGE Nils DEN 14h 54' 02''
15. GORECKI Patryk POL 14h 54' 02''
16. HAČECKÝ Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 14h 54' 03''
17. TOMASIAK Konrad POL TEAM HUROM 14h 54' 03''
18. WEINSTEIN Domenic GER RAD-NET ROSE TEAM 14h 54' 03''
19. KANEPEJS Deins LAT RIETUMU BANKA - RIGA 14h 54' 04''
20. PRUUS Peeter EST RIETUMU BANKA - RIGA 14h 54' 05''
21. KONWA Piotr POL 14h 54' 05''
22. JÄGELER Robert GER 14h 54' 05''
23. KOMAR Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 14h 54' 06''
24. KACZMAREK Jakub POL CCC SPRANDI POLKOWICE 14h 54' 06''
25. NOWACZEK Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 14h 54' 07''
26. JANISZEWSKI Sylwester POL WIBATECH 7R FUJI 14h 54' 07''
27. PODLASKI Michal POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 14h 54' 07''
28. MROZEK Marcin POL CCC SPRANDI POLKOWICE 14h 54' 07''
29. KÜHMEL Sandro GER 14h 54' 07''
30. SOJKA Mikolaj POL 14h 54' 07''
31. BAEKHOJ HALVORSEN Emil DEN 14h 54' 07''
32. ZIELINSKI Kamil POL DOMIN SPORT 14h 54' 08''
33. ČERNÝ Josef CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 14h 54' 08''
34. SOWINSKI Artur POL 14h 54' 08''
35. SHNYRKO Aliaksei BLR 14h 54' 08''
36. BLĹLID Marius NOR TEAM FIXIT.NO 14h 54' 09''
37. GAVARS Eriks Toms LAT RIETUMU BANKA - RIGA 14h 54' 09''
38. MIHAYLOV Nikolay BUL CCC SPRANDI POLKOWICE 14h 54' 09''
39. BUCHÁČEK Tomáš CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 14h 54' 09''
40. SAROKA Aliaksandr BLR 14h 54' 10''
41. MANNINEN Matti FIN TEAM FIXIT.NO 14h 54' 10''
42. HARAKHAVIK Uladzimir BLR 14h 54' 10''
43. POULSEN August DEN 14h 54' 11''
44. MUFF Frederik DEN 14h 54' 11''
45. DUDZIAK Tomasz POL 14h 54' 11''
46. DETKO Artur POL DOMIN SPORT 14h 54' 11''
47. FRANZ Marcel GER 14h 54' 12''
48. PSZCZOLARSKI Wojciech POL SKC TUFO PROSTEJOV 14h 54' 12''
49. KRZYWDA Patryk POL 14h 54' 12''
50. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL TEAM HUROM 14h 54' 13''
51. CAMRDA Pavel CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 14h 54' 13''
52. JAGIELA Adam POL 14h 54' 13''
53. DUBOUSKI Uladzislau BLR 14h 54' 13''
54. VOSEKALNS Andris LAT RIETUMU BANKA - RIGA 14h 54' 13''
55. KARBOWY Marcin POL 14h 54' 13''
56. MATOSZKO Filip POL 14h 54' 13''
57. KLOC Dawid POL 14h 54' 13''
58. MATYSIAK Bartlomiej POL TEAM HUROM 14h 54' 13''
59. SZOSTKA Pawel POL 14h 54' 14''
60. ZAHÁLKA Matej CZE SKC TUFO PROSTEJOV 14h 54' 14''
61. TEKLINSKI Adrian POL SKC TUFO PROSTEJOV 14h 54' 14''
62. GRABIS Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 14h 54' 14''
63. CHARUCKI Pawel POL DOMIN SPORT 14h 54' 14''
64. WSOL Damian POL 14h 54' 15''
65. BONDARENKO Pavlo UKR KOLSS CYCLING TEAM 14h 54' 15''
66. MAGDEBURG Tobias GER 14h 54' 15''
67. MŘLLER Nikolaj DEN 14h 54' 15''
68. SOLTASIUK Vladyslav UKR KOLSS CYCLING TEAM 14h 54' 15''
69. OTRUBA Jakub CZE SKC TUFO PROSTEJOV 14h 54' 15''
70. SCHMIEDEL Sebastian GER 14h 54' 15''
71. MURIAS Jakub POL 14h 54' 16''
72. LAJCHA Juraj SVK 14h 54' 16''
73. SOLINSKI Patryk POL 14h 54' 16''
74. HAMPL Petr CZE SKC TUFO PROSTEJOV 14h 54' 17''
75. SZÁSZ Adam SVK 14h 54' 17''
76. JENSEN Jan Willliam NOR 14h 54' 17''
77. KÄßMANN Fabian GER 14h 54' 17''
78. MATUSIAK Sebastian POL 14h 54' 18''
79. JACOBSEN Andreas S NOR TEAM FIXIT.NO 14h 54' 19''
80. MIGDAL Wojciech POL TEAM HUROM 14h 54' 19''
81. SHEVCHUK Taras UKR 14h 54' 19''
82. VOJTEK Miloš SVK 14h 54' 19''
83. PARMA Krzysztof POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 14h 54' 20''
84. BUDYAK Anatoliy UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 14h 54' 20''
85. AUGUSTIN Hannes GER 14h 54' 21''
86. JASER Nazir SYR 14h 54' 21''
87. KONOFAL Sebastian POL 14h 54' 21''
88. KRUPA Adrian POL 14h 54' 22''
89. FRANZ Toni GER 14h 54' 22''
90. RAJCH Bartlomiej POL 14h 54' 22''
91. UDOD Rinat UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 14h 54' 22''
92. SHCHERBAN Vladyslav UKR 14h 54' 23''
93. JATCZAK Artur POL 14h 54' 23''
94. VANČO Filip SVK 14h 54' 23''
95. KRASINSKI Lukasz POL 14h 54' 24''
96. ZUBENKO Mykyta UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 14h 54' 25''
97. WALECKI Kamil POL 14h 54' 25''
98. FLICKE Bastian GER RAD-NET ROSE TEAM 14h 54' 25''
99. REBIEWSKI Jaroslaw POL DOMIN SPORT 14h 54' 26''
100. PEKALA Piotr POL 14h 54' 28''
101. SZABO Miklos SVK 14h 54' 28''
102. SKORENKO Mykyta UKR KOLSS CYCLING TEAM 14h 54' 58''
103. PERSON Tomáš SVK 14h 55' 05''
104. SPIKSETH Elias Angell NOR 14h 55' 07''
105. KARPIUK Adrian POL 14h 55' 23''
106. GEBAUER Oskar GER 14h 55' 37''
107. KOSTECKI Patryk POL DOMIN SPORT 14h 55' 55''
108. GUTEK Mikolaj POL TEAM HUROM 14h 55' 59''
109. KUCIO Krzysztof POL 14h 56' 28''
110. HAUPT Tarik GER 14h 57' 43''
111. TRACZ Szymon POL WIBATECH 7R FUJI 14h 57' 47''
112. OBORSKI Dominik POL WIBATECH 7R FUJI 14h 57' 50''
113. DINKLER Jonathan GER 14h 58' 40''
114. BRATASHCHUK Andrii UKR KOLSS CYCLING TEAM 14h 58' 41''
115. KRAWCZYK Szymon POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 14h 59' 34''
116. MORAJKO Jacek POL WIBATECH 7R FUJI 15h 01' 10''
117. KOLAKOWSKI Dariusz POL 15h 03' 35''
118. MADSEN Jacob Gye DEN 15h 05' 32''






--- advertisement ---