Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
61 Dookola Mazowsza 2018 (2.2)
(Wyscig Dookola Mazowska)
Poland  /  25 July - 28 July

Edition: 61 (501.9 Km)
Winner: SAJNOK Szymon

2017    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SAJNOK Szymon POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 02' 23''
2. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR 11h 02' 31''
3. STEPNIAK Grzegorz POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 39''
4. BANASZEK Adrian POL VOSTER ATS TEAM 11h 02' 44''
5. GRADEK Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 02' 45''
6. JŘRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 11h 02' 45''
7. BOGUSLAWSKI Marceli POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 46''
8. KUREK Adrian POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 02' 47''
9. NISU Oskar EST 11h 02' 48''
10. ČERNÝ Josef CZE ELKOV - AUTHOR 11h 02' 48''
11. BANASZEK Alan POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 02' 48''
12. BÁRTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR 11h 02' 48''
13. NIELSEN Andreas DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 11h 02' 50''
14. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 50''
15. BUTS Vitaliy UKR TEAM HUROM 11h 02' 51''
16. OWSIAN Lukasz POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 02' 51''
17. ONESTI Emanuele ITA D'AMICO UTENSILNORD 11h 02' 51''
18. VENDELIN Karl-Arnold EST 11h 02' 52''
19. VAHTRA Norman EST 11h 02' 52''
20. PALUTA Michal POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 02' 52''
21. HOLEC Richard CZE 11h 02' 53''
22. TEKLINSKI Adrian POL 11h 02' 53''
23. MARYCZ Jaroslaw POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 54''
24. BETTINI Francesco ITA D'AMICO UTENSILNORD 11h 02' 54''
25. KONWA Piotr POL ELKOV - AUTHOR 11h 02' 54''
26. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 54''
27. PSZCZOLARSKI Wojciech POL POLAND 11h 02' 55''
28. HAČECKÝ Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR 11h 02' 55''
29. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 11h 02' 56''
30. RAFFAELE Angelo ITA D'AMICO UTENSILNORD 11h 02' 56''
31. POLNICKÝ Jirí CZE ELKOV - AUTHOR 11h 02' 56''
32. HAUGSVĆR Sindre Bjerkestrand NOR 11h 02' 56''
33. BANASZEK Norbert POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 56''
34. PUNG Peeter EST 11h 02' 56''
35. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL TEAM HUROM 11h 02' 56''
36. TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11h 02' 57''
37. CLAUSEN Patrick DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 11h 02' 57''
38. STANISZEWSKI Daniel POL 11h 02' 57''
39. LEHKÝ Roman CZE 11h 02' 58''
40. LAMASZEWSKI Jan POL 11h 02' 58''
41. BELLAN Juraj SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11h 02' 58''
42. MIGAS Dawid POL POLAND 11h 02' 58''
43. KORDUS Kamil POL 11h 02' 58''
44. ZIELINSKI Kamil POL TEAM HUROM 11h 02' 59''
45. JANISZEWSKI Sylwester POL WIBATECH MERX 7R 11h 02' 59''
46. BYSTRZYCKI Wojciech POL 11h 02' 59''
47. MARTINELLI Ivan ITA D'AMICO UTENSILNORD 11h 02' 59''
48. KOSTANSKI Mateusz POL 11h 02' 59''
49. LATON Eryk POL TEAM HUROM 11h 03' 00''
50. MATUSIAK Sebastian POL 11h 03' 00''
51. MUFF Frederik DEN 11h 03' 00''
52. KOMAR Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 11h 03' 01''
53. KUKLEWICZ Karol POL 11h 03' 01''
54. ČANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11h 03' 01''
55. BOLLAND David GBR 11h 03' 01''
56. VASYLYUK Andriy UKR TEAM HUROM 11h 03' 01''
57. PROC Bartlomiej POL 11h 03' 01''
58. DETKO Artur POL 11h 03' 01''
59. WOJTANEK Bartlomiej POL 11h 03' 02''
60. JATCZAK Artur POL 11h 03' 02''
61. SHAKALETS Ivan BLR BELARUS 11h 03' 02''
62. ČAPEK Tomáš CZE 11h 03' 02''
63. ELAND Lasse DEN 11h 03' 02''
64. MUZYCHKIN Anton BLR BELARUS 11h 03' 03''
65. SZOSTKA Pawel POL 11h 03' 03''
66. GAVENDA Jan CZE 11h 03' 03''
67. NEUMAN Dominik CZE 11h 03' 03''
68. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR BELARUS 11h 03' 03''
69. NOWACZEK Mateusz POL VOSTER ATS TEAM 11h 03' 04''
70. BIALIAUSKI Kanstantsin BLR BELARUS 11h 03' 04''
71. CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11h 03' 04''
72. KOSTECKI Patryk POL 11h 03' 05''
73. WOJS Krystian POL 11h 03' 05''
74. KWIATKOWSKI Maciej POL 11h 03' 06''
75. IVASHKIN Anton BLR BELARUS 11h 03' 06''
76. VLČÁK Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11h 03' 07''
77. MAHDAR Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11h 03' 07''
78. EDEMANN JENSEN Thomas DEN 11h 03' 08''
79. CARLINI Ettore ITA D'AMICO UTENSILNORD 11h 03' 09''
80. MADSEN Jacob Gye DEN 11h 03' 09''
81. OLSEN Mikkel Beck DEN 11h 03' 10''
82. FITZPATRICK Tom GBR 11h 03' 10''
83. MANOWSKI Mateusz POL TEAM HUROM 11h 03' 11''
84. KRUKOWSKI Jan POL POLAND 11h 03' 11''
85. PARMA Krzysztof POL VOSTER ATS TEAM 11h 03' 12''
86. KRUPA Adrian POL 11h 03' 15''
87. SOBIERAJ Przemyslaw POL VOSTER ATS TEAM 11h 03' 30''
88. LANDER Sebastian DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 11h 03' 31''
89. REBIEWSKI Jaroslaw POL 11h 03' 34''
90. WISZNIEWSKI Kacper POL POLAND 11h 03' 37''
91. PRANGEL Kristo EST 11h 03' 45''
92. MŘRKŘV Jesper DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 11h 03' 45''
93. PUSTULA Michal POL 11h 04' 19''
94. SIGGAARD Sřren Malling DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 11h 04' 35''
95. BUCHÁČEK Tomáš CZE ELKOV - AUTHOR 11h 04' 57''
96. PALIČKA Hynek CZE 11h 05' 04''
97. VINKEL Jesper Bundgĺrd DEN 11h 06' 17''
98. HOTSON Kieran GBR 11h 08' 49''
99. TACIAK Mateusz POL CCC SPRANDI POLKOWICE 11h 09' 39''








--- advertisement ---