Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour de l´Avenir 2019 (2.Ncup)
France  /  15 August - 25 August

Edition: 56 (1071.5 Km)
Winner: FOSS Tobias

2018    


Winners of the Race
1 Fans




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. FOSS Tobias UNOR 27:30:09
2. ALEOTTI Giovanni UITA 27:31:28
3. VAN WILDER Ilan UBEL 27:32:43
4. CHAMPOUSSIN Clément UFRA 27:33:14
5. ZIMMERMANN Georg UGER 27:33:57
6. VANSEVENANT Mauri UBEL 27:37:04
7. RIES Michel ULUX 27:37:14
8. GARCIA SOSA Jhojan Orlando UCOL 27:40:57
9. CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander UECU 27:42:36
10. VAN DEN BERG Lars UNED 27:43:38
11. BATTISTELLA Samuele UITA 27:43:50
12. BERRADE FERNANDEZ Urko UESP 27:49:28
13. VALTER Attila UHUN 27:51:05
14. ELÓSEGUI Iñigo UESP 27:54:16
15. PEÁK Barnabas UHUN 27:58:31
16. GUGLIELMI Simon UFRA 27:59:29
17. JORGENSON Matteo UUSA 27:59:54
18. BISSEGGER Stefan USUI 28:01:15
19. LEBRETON Jacques 28:02:17
20. HARO Wilson UECU 28:02:57
21. EVANS Alexander UAUS 28:03:24
22. AGIRRE EGAÑA Jon UESP 28:03:50
23. SLEEN Torjus UNOR 28:07:32
24. PRODHOMME Nicolas UFRA 28:09:50
25. LALBA Clément 28:12:10
26. BALFOUR Stuart UGBR 28:14:44
27. TEJADA CANACUE Harold UCOL 28:15:21
28. HINDSGAUL MADSEN Jacob UDEN 28:18:07
29. BAYER Tobias UAUT 28:20:51
30. HULGAARD Morten Alexander UDEN 28:23:06
31. LÜSCHER Damian USUI 28:23:37
32. OLDANI Stefano UITA 28:25:15
33. PARRA José Félix UESP 28:25:53
34. ALBA BOLIVAR Juan Diego UCOL 28:27:37
35. VAN TRICHT Stan UBEL 28:29:27
36. HALLER Patrick UGER 28:30:22
37. HOCEVAR Kristijan USLO 28:30:23
38. MULUBERHAN Henok UERI 28:31:47
39. HEALY Ben 28:33:03
40. SCHELLING Ide UNED 28:33:21
41. SUTER Joel USUI 28:34:58
42. STOKBRO NIELSEN Andreas UDEN 28:36:20
43. GIRMAY HAILU Biniam UERI 28:38:21
44. GUYOT Jocelyn 28:38:48
45. WILDAUER Markus UAUT 28:38:49
46. BAGIOLI Andrea UITA 28:40:21
47. QUINTEROS MOYA Alexis Benjamin UECU 28:40:29
48. CARVALHO Goncalo UPOR 28:41:48
49. LOUVET Louis 28:42:00
50. BOILEAU Alan UFRA 28:42:34
51. JENNER Samuel UAUS 28:45:48
52. FROIDEVAUX Robin USUI 28:46:50
53. FETTER Erik UHUN 28:48:56
54. JARC Aljaz USLO 28:48:58
55. GERVAIS Laurent UCAN 28:49:42
56. GALL Felix UAUT 28:50:42
57. FINKST Tilen USLO 28:51:16
58. HECHT Gage UUSA 28:51:43
59. ZUKOWSKY Nick UCAN 28:52:15
60. FATKULLIN Valerii URUS 28:54:47
61. HEIDEMANN Miguel UGER 28:55:26
62. JACOBS Johan USUI 28:56:08
63. BURGAUDEAU Mathieu UFRA 28:56:28
64. ANDERSEN Idar UNOR 28:57:39
65. PEÑA JIMENEZ Jesus David UCOL 28:58:41
66. KLUCKERS Arthur ULUX 29:00:23
67. AGUT Maxime 29:01:07
68. GAMPER Patrick UAUT 29:02:58
69. MAGALHÃES Jorge UPOR 29:03:00
70. ROSSINI Quentin 29:03:32
71. MOTA Guilherme UPOR 29:04:33
72. ROBERGE Adam UCAN 29:05:37
73. MONTENEGRO NARVAEZ Jimmy Santiago UECU 29:06:04
74. CHRETIEN Charles-Etienne UCAN 29:07:19
75. POTTER Michael UAUS 29:09:29
76. KATERBERG Ben UCAN 29:10:19
77. LAZKANO Oier UESP 29:10:30
78. HEINSCHKE Leon UGER 29:10:43
79. LOPEZ GRANIZO Harold Martin UECU 29:14:34
80. EEKHOFF Nils UNED 29:14:46
81. HOLSTAD Ludvik Aspelund UNOR 29:15:33
82. DEBONS Antoine USUI 29:16:09
83. KELEMEN Petr 29:18:07
84. GROVES Kaden UAUS 29:18:09
85. PRIMOZIC Jaka USLO 29:18:32
86. HAIDET Lance UUSA 29:18:48
87. SHPAKOUSKI Yahor UBLR 29:19:24
88. URIANSTAD Martin Bugge UNOR 29:20:19
89. HOOLE Daan UNED 29:20:26
90. SEDLACEK Vojtech 29:21:33
91. REYNDERS Jens UBEL 29:21:49
92. DEBESAY ABREHAM Yakob UERI 29:21:57
93. DOLEATTO Aurélien UFRA 29:25:18
94. PRICE-PEJTERSEN Johan UDEN 29:26:10
95. VOIGT Eric UUSA 29:29:08
96. NORSGAARD JØRGENSEN Mathias UDEN 29:30:23
97. O'MAHONEY Darragh 29:32:42
98. HORVATH Ziga USLO 29:39:02
99. SHEEHAN Riley UUSA 29:40:36
100. KARL Adam UHUN 29:41:27
101. MARCHUK Dzianis UBLR 29:42:30
102. MÄRKL Niklas UGER 29:46:32
103. WHITE Nicholas UAUS 29:47:33
104. WEYRICH Maxime ULUX 29:50:22
105. CEMAZAR Nik USLO 29:52:00







--- advertisement ---