Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho 2020 (2.2)
(Troféu Joaquim Agostinho GP Int de Ciclismo de Torres Vedras)
Portugal  /  19 September - 20 September

Edition: 43 (289.9 Km)
Winner: FIGUEIREDO Federico

2019    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. FIGUEIREDO Frederico POR ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:10:28
2. GOMES Luís POR KELLY / SIMOLDES / UDO 7:10:33
3. MENDONÇA Luís POR EFAPEL 7:10:36
4. CESAR VELOSO Gustavo ESP W52 / FC PORTO 7:10:53
5. FERNANDES Luís POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:10:53
6. CARVALHO Gonçalo POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:10:54
7. BENTA João POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:10:55
8. MANNION Gavin USA RALLY CYCLING 7:10:55
9. SWIRBUL Keegan USA LJUBLJANA GUSTO SANTIC 7:11:02
10. SILVA Rafael POR EFAPEL 7:11:09
11. VILELA Ricardo POR BURGOS - BH 7:11:15
12. CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:11:15
13. FREITAS Daniel POR MIRANDA - MORTÁGUA 7:11:24
14. MARQUE PORTO Alejandro ESP ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:11:24
15. DUARTE Emanuel POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:11:36
16. GALLEGO RUIZ Alberto ESP RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:11:36
17. MESTRE Daniel POR W52 / FC PORTO 7:11:38
18. PELEGRI FERRANDIS Oscar ESP FEIRENSE 7:11:47
19. CANAL BLANCO Carlos ESP BURGOS - BH 7:11:50
20. AMADO Gonçalo POR FEIRENSE 7:11:52
22. DE MATOS SANCHO Hugo POR MIRANDA - MORTÁGUA 7:11:58
23. SANCHEZ REBOLLIDO Angel Lorenzo ESP MIRANDA - MORTÁGUA 7:12:06
24. RAMALHO André POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:12:20
25. MURPHY Kyle USA RALLY CYCLING 7:12:36
26. LEAÇA Gonçalo POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:12:42
27. CASIMIRO Henrique POR KELLY / SIMOLDES / UDO 7:12:43
28. MARTINGIL César POR ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:13:04
29. COSTA RODRIGUES David POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:13:20
30. FERNANDEZ Ruben ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:13:24
31. SHILOV Sergei RUS AVILUDO - LOULETANO 7:13:50
32. GONÇALVES Gaspar POR MIRANDA - MORTÁGUA 7:13:56
33. SILVA Joaquim POR MIRANDA - MORTÁGUA 7:14:54
34. FERNANDES Venceslau POR KELLY / SIMOLDES / UDO 7:15:46
35. REIS Rafael POR FEIRENSE 7:15:47
36. PAULINHO Sérgio POR EFAPEL 7:16:06
37. ANTUNES Amaro POR W52 / FC PORTO 7:16:30
38. BALLARIN MANSO Iker ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:16:32
39. DEL PINO CORROCHANO Jesus ESP AVILUDO - LOULETANO 7:16:49
40. MACHADO Tiago POR EFAPEL 7:16:55
41. BROWN Nathan USA RALLY CYCLING 7:19:04
42. LEAL Tiago POR 7:19:33
43. CUBERO GALVEZ Jorge ESP BURGOS - BH 7:20:10
44. LOURENÇO Rafael POR KELLY / SIMOLDES / UDO 7:20:20
45. RODRIGUES João POR W52 / FC PORTO 7:20:21
46. FERNANDES José POR BURGOS - BH 7:20:31
47. DUARTE Diogo POR 7:21:01
48. VINHAS Rui POR W52 / FC PORTO 7:21:06
49. ANTUNES Tiago POR EFAPEL 7:21:10
50. NUNES Hugo POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:21:14
51. SILVA Daniel POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 7:21:18
52. OLIVEIRA Fábio POR FEIRENSE 7:21:59
53. CALDEIRA Samuel POR W52 / FC PORTO 7:22:30
54. MESTRE Ricardo POR W52 / FC PORTO 7:22:33
55. MEIRELES Nuno POR AVILUDO - LOULETANO 7:22:35
56. LAZKANO LOPEZ Oier ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 7:22:54
57. CAÑELLAS SANCHEZ Xavier ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 7:23:00
58. RIBEIRO David POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:23:25
59. BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:24:31
60. IRIZAR LASKURAIN Julen ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:25:03
61. GRIGOREV Aleksandr RUS ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:25:17
62. CARVALHO António POR EFAPEL 7:25:30
63. EULÁLIO Afonso POR FEIRENSE 7:26:07
64. LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:26:30
65. MATIAS João POR AVILUDO - LOULETANO 7:27:23
66. ELLSAY Nigel CAN RALLY CYCLING 7:27:31
67. SMIT Willem Jakobus RSA BURGOS - BH 7:27:45
68. GUERREIRO Francisco POR 7:27:57
69. LEITE João POR FEIRENSE 7:28:40
70. BRITTON Robert CAN RALLY CYCLING 7:28:53
71. SOUSA José POR KELLY / SIMOLDES / UDO 7:28:58
72. DE LA FUENTE RASILLA David ESP AVILUDO - LOULETANO 7:29:33
73. SILVA Bruno POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:30:45
74. SALGADO João POR 7:30:50
75. GUERRERO BONILLA Pablo ESP BURGOS - BH 7:30:50
76. BARBOSA Márcio POR AVILUDO - LOULETANO 7:31:47
77. HERNANDEZ MARTINEZ Oscar ESP AVILUDO - LOULETANO 7:32:38
78. FONTE César POR EFAPEL 7:33:43
79. ALONSO FLORES Mikel ESP EUSKALTEL - EUSKADI 7:34:29
80. GONZALEZ LOPEZ David ESP CAJA RURAL - SEGUROS RGA 7:34:43
81. CANTON SERRANO Isaac ESP BURGOS - BH 7:34:44
82. LINAREZ MENESES Leangel Ruben VEN MIRANDA - MORTÁGUA 7:35:16
83. PINTO Pedro POR MIRANDA - MORTÁGUA 7:35:18
84. SCHEULEN Marvin POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:35:18
85. NARCISO Diogo POR 7:35:21
86. DIAS Daniel POR 7:35:44
87. ORONTE Emerson USA RALLY CYCLING 7:37:02
88. PEREIRA Válter POR ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:37:13
89. PINHEIRO Ivo POR 7:38:17
90. TRUEBA DIEGO Alvaro ESP ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:38:31
91. FERREIRA António POR FEIRENSE 7:39:00
92. LOPES Pedro POR KELLY / SIMOLDES / UDO 7:40:05
93. MOREIRA Francisco POR 7:40:22
94. SALGUEIRO Carlos POR L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT 7:40:56
95. LIVRAMENTO David POR ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL 7:42:51
96. PEREIRA Francisco POR 7:43:05








--- advertisement ---