Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Vuelta a Burgos 2020 (2.Pro)
Spain  /  28 July - 1 August

Edition: 42 (797.0 Km)
Winner: EVENEPOEL Remco

2019    


Videos (5)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. EVENEPOEL Remco DQT 19:14:42
2. LANDA MEANA Mikel TBM 19:15:12
3. ALMEIDA João DQT 19:15:54
4. CHAVES RUBIO Johan Esteban MTS 19:16:08
5. BENNETT George TJV 19:16:22
6. CARAPAZ Richard INS 19:16:40
7. HERMANS Ben ISN 19:17:07
8. DE LA CRUZ MELGAREJO David UAD 19:17:16
9. ARU Fabio UAD 19:17:18
10. NIEVE ITURALDE Mikel MTS 19:17:42
11. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 19:18:12
12. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar AST 19:18:19
13. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian CJR 19:18:53
14. MEINTJES Louis NTT 19:19:27
15. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 19:19:44
16. YATES Simon MTS 19:20:05
17. KÄMNA Lennard BOH 19:20:23
18. DÍAZ GALLEGO José Manuel NDP 19:20:29
19. GAUDU David GFC 19:21:12
20. KUSS Sepp TJV 19:21:13
21. BERRADE FERNANDEZ Urko EKP 19:21:18
22. CHERNETSKY Sergey GAZ 19:21:20
23. DUNBAR Eddie INS 19:21:26
24. MAJKA Rafal BOH 19:21:30
25. SOSA CUERVO Ivan Ramiro INS 19:21:44
26. LÓPEZ Juan Pedro TFS 19:22:01
27. CONTRERAS PINZON Rodrigo AST 19:22:06
28. LIETAER Eliot WVA 19:22:14
29. HAIG Jack MTS 19:22:17
30. NATAROV Yuriy AST 19:22:48
31. CARUSO Damiano TBM 19:23:08
32. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén FOR 19:23:20
33. NAVARRO GARCIA Daniel ISN 19:24:29
34. BAGIOLI Andrea DQT 19:24:41
35. MAS NICOLAU Enric MOV 19:26:13
36. GROßSCHARTNER Felix BOH 19:27:39
37. ADRIÁ OLIVERAS Roger EKP 19:27:49
38. BOL Jetse BBH 19:28:24
39. FERNANDEZ CRUZ Delio NDP 19:28:47
40. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe BBH 19:29:47
41. BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello TBM 19:30:10
42. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel FOR 19:31:05
43. WYSS Danilo NTT 19:31:22
44. CASTRILLO ZAPATER Jaime EKP 19:31:43
45. HUYS Laurens WVA 19:32:36
46. STALNOV Nikita AST 19:33:40
47. IRISARRI RINCON Jon CJR 19:33:47
48. DINA Marton KTX 19:33:57
49. PLANCKAERT Baptiste WVA 19:34:10
50. FABBRO Matteo BOH 19:35:03
51. MADRAZO Ángel BBH 19:36:04
52. RODRIGUEZ CANO Carlos INS 19:37:09
53. FINETTO Mauro NDP 19:37:51
54. KNEES Christian INS 19:38:33
55. MENDEZ Daniel Alejandro EKP 19:39:04
56. GANNA Filippo INS 19:39:13
57. LAMPAERT Yves DQT 19:39:32
58. ZABEL Rick ISN 19:39:44
59. VAN ASBROECK Tom ISN 19:40:41
60. HAMILTON Lucas MTS 19:41:00
61. RYBALKIN Aleksey GAZ 19:41:15
62. MCCARTHY Jay BOH 19:41:15
63. VERONA QUINTANILLA Carlos MOV 19:41:47
64. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 19:42:02
65. ROVNY Ivan GAZ 19:42:04
66. FOMINYKH Daniil AST 19:42:04
67. SCOTSON Miles GFC 19:42:53
68. VALTER Attila CPT 19:43:12
69. TRENTIN Matteo CPT 19:43:35
70. THEUNS Edward TFS 19:43:35
71. GRADEK Kamil CPT 19:43:45
72. EENKHOORN Pascal TJV 19:44:07
73. ROOSEN Timo TJV 19:44:18
74. ERVITI Imanol MOV 19:44:29
75. JUUL JENSEN Christopher MTS 19:44:46
76. NICOLAU BELTRAN Joel CJR 19:44:58
77. HOFSTEDE Lennard TJV 19:45:06
78. MARTIN SANZ Gotzon FOR 19:45:11
79. SINKELDAM Ramon GFC 19:45:28
80. CHERKASOV Nikolay GAZ 19:45:57
81. PUPPIO Antonio KTX 19:47:39
82. MALECKI Kamil CPT 19:48:15
83. BEVIN Patrick CPT 19:48:47
84. CABEDO Oscar BBH 19:48:59
85. EDMONDSON Alexander MTS 19:49:53
86. SOLER GIMENEZ Marc MOV 19:50:00
87. OSORIO CARVAJAL Alejandro CJR 19:50:32
88. FEDELI Alessandro NDP 19:50:35
89. DLAMINI Nicholas NTT 19:50:38
90. MORKOV Michael DQT 19:50:45
91. CAPECCHI Eros TBM 19:50:48
92. LIVYNS Arjen WVA 19:52:20
93. CANOLA Marco GAZ 19:52:23
94. BIZHIGITOV Zhandos AST 19:52:54
95. TAMINIAUX Lionel WVA 19:53:24
96. O'CONNOR Ben Alexander NTT 19:54:36
97. HAILEMICHAEL Mulu NDP 19:54:48
98. ROPERO Alejandro KTX 19:55:15
99. KONOVALOVAS Ignatas GFC 19:55:50
100. MAS BONET Lluis MOV 19:55:51
101. GAVIRIA RENDON Fernando UAD 19:56:04
102. LIEPINS Emils TFS 19:56:24
103. VELASCO Simone GAZ 19:57:03
104. SAJNOK Szymon CPT 19:57:57
105. JUARISTI ARRIETA Txomin FOR 19:58:59
106. DYBALL Ben NTT 19:59:05
107. DEMARE Arnaud GFC 19:59:24
108. ARCHBOLD Shane DQT 20:02:15
109. MINALI Riccardo NDP 20:02:46
110. FRANKINY Kilian GFC 20:03:46
111. RICHEZE Ariel Maximiliano UAD 20:04:04
112. HALLER Marco TBM 20:04:09
113. BENNETT Sam DQT 20:05:25
114. VANENDERT Jelle WVA 20:05:30
115. GUARNIERI Jacopo GFC 20:06:36
116. HAUSSLER Heinrich TBM 20:07:32
117. FISHER-BLACK Finn TJV 20:07:51
118. VERZA Riccardo KTX 20:08:46
119. ROBEET Ludovic WVA 20:10:31
120. SEVILLA Diego Pablo KTX 20:10:31
121. CIMOLAI Davide ISN 20:12:42
122. SMIT Willie BBH 20:15:05
123. FUENTES PANIEGO Ángel BBH 20:16:44
124. LAAS Martin BOH 20:17:06
125. CIMA Damiano GAZ 20:19:02
126. CAVENDISH Mark TBM 20:22:36
127. QUARTERMAN Charlie TFS 20:29:59








--- advertisement ---