Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - Gran Premio Valencia 2021 (1.2)
Spain  /  24 January

(150.0 Km)
Winner: MANZIN Lorrenzo

   


Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. MANZIN Lorrenzo FRA TOTAL DIRECT ENERGIE 2:13:05
2. ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:05
3. CAPIOT Amaury BEL TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:05
4. SANZ UNZUE Enrique ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:13:05
5. GONZALEZ LOPEZ David ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:05
6. PACIONI Luca ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:13:05
7. ALONSO FLORES Mikel ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:05
8. FIORELLI Filippo ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:05
9. TOWNSEND Rory IRL CANYON DHB SUNGOD 2:13:05
10. LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:05
11. RUSSO Clément FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:05
12. FRAPPORTI Mattia ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:13:05
13. PELEGRI FERRANDIS Oscar ESP ELECTRO HIPER EUROPA 2:13:05
14. PAJUR Markus EST TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:05
15. MARENGO Umberto ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:05
16. SAVINI Daniel ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:05
17. GABBURO Davide ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:05
18. PETIT Adrien FRA TOTAL DIRECT ENERGIE 2:13:05
19. SOTO GUIRAO Antonio Jesus ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:05
20. SOUPE Geoffrey FRA TOTAL DIRECT ENERGIE 2:13:05
21. LAWLESS Christopher GBR TOTAL DIRECT ENERGIE 2:13:05
22. AYUSO PESQUERA Juan ESP TEAM COLPACK BALLAN 2:13:05
23. BOL Jetse NED BURGOS-BH 2:13:05
24. ADRIA OLIVERAS Roger ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:13:05
25. BERRADE FERNANDEZ Urko ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:13:05
26. ZOCCARATO Samuele ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:05
27. MARQUEZ ROMAN Marti ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:13:05
28. ANGULO SAMPEDRO Antonio ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:05
29. IRIZAR LASKURAIN Julen ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:05
30. GALVAN FERNANDEZ Francisco ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:13:05
31. BARRENETXEA GOLZARRI Jon ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:05
32. MARTIN GALAN Sergio Roman ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:05
33. GUERNALEC Thibault FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:05
34. IRIBAR JAUREGI Unai ESP 2:13:05
35. ARMILLAS PUBILL Gerard ESP ELECTRO HIPER EUROPA 2:13:05
36. MARCHAND Gianni BEL TARTELETTO - ISOREX 2:13:05
37. ZANA Filippo ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:05
38. MARTIN ROMERO David ESP 2:13:12
39. BALLESTEROS CANOVAS Miguel Angel ESP ELECTRO HIPER EUROPA 2:13:12
40. LEDANOIS Kevin FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:12
41. BOU COMPANY Joan ESP EUSKALTEL - EUSKADI 2:13:16
42. GARCIA PIERNA Raul ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:13:16
43. RODRIGUEZ MARTIN Cristian ESP TOTAL DIRECT ENERGIE 2:13:16
44. ISASA LARRAÑAGA Xabier ESP 2:13:16
45. WOOD Reece GBR CANYON DHB SUNGOD 2:13:16
46. GESBERT Elie FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:16
47. LASTRA MARTINEZ Jonathan ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:16
48. LAZKANO LOPEZ Oier ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:16
49. BAGÜES KALPARSORO Aritz ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:16
50. RUBIO HERNANDEZ Diego ESP BURGOS-BH 2:13:20
51. VISCONTI Giovanni ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 2:13:21
52. FANCELLU Alessandro ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:13:24
53. BAIS Davide ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:13:24
54. HARDY Romain FRA TEAM ARKEA - SAMSIC 2:13:28
55. GAVAZZI Francesco ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:13:35
56. RIVI Samuele ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:13:35
57. SAEZ BENITO Hector ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 2:13:52
58. DE LA PARTE Victor ESP TOTAL DIRECT ENERGIE 2:13:53
59. CASTRILLO ZAPATER Jaime ESP EQUIPO KERN PHARMA 2:18:07
60. SANCHEZ LOPEZ Eugenio ESP 2:18:07
61. ESTELRICH CABANELLAS Mateu ESP ELECTRO HIPER EUROPA 2:18:07
62. CANAL BLANCO Carlos ESP BURGOS-BH 2:18:07
63. GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel ESP GIOS 2:18:07
64. STEDMAN Maximilian GBR CANYON DHB SUNGOD 2:18:07
65. JURADO RODRIGUEZ Marcos ESP ELECTRO HIPER EUROPA 2:18:07
66. TEUGELS Lennert BEL TARTELETTO - ISOREX 2:18:07
67. RAVASI Edward ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 2:18:07
68. MACLEOD Callum GBR CANYON DHB SUNGOD 2:18:07
69. VAN DE KERKHOVE Brent BEL TARTELETTO - ISOREX 2:23:47
70. VAN DEN BRANDE Julien BEL TARTELETTO - ISOREX 2:23:47
71. RELAES Jacob BEL TARTELETTO - ISOREX 2:23:47
72. D. KOVÁCS Dávid HUN ELECTRO HIPER EUROPA 2:29:09
73. BELANDRIA MARQUINA Juan Eugenio VEN GIOS 2:29:09
74. D´HEYGERE Gil BEL TARTELETTO - ISOREX 2:29:09
75. MAITRE Florian FRA TOTAL DIRECT ENERGIE 2:29:09
76. BRUZUAL Jose VEN GIOS 2:29:09
77. NIKITIN Matvey KAZ VINO-ASTANA MOTORS 2:29:09
78. APARICIO MUÑOZ Mario ESP BURGOS-BH 2:29:09
79. MACLEOD Euan GBR CANYON DHB SUNGOD 2:30:20
80. GARCIA FRANCES Pablo ESP 2:30:20
81. FIGUEROA GUTIERREZ Jatniel Jose VEN GIOS 2:30:20
82. MULLER Gabriel FRA BURGOS-BH 2:30:20
83. FUENTES PANIEGO Angel ESP BURGOS-BH 2:30:20
84. SHTEIN Iogan KAZ VINO-ASTANA MOTORS 2:30:34
85. CLAYTON Damien GBR CANYON DHB SUNGOD 2:32:00
86. PEÑALVER ANIORTE Manuel ESP BURGOS-BH 2:32:00
87. SEMENOV Alexandr KAZ VINO-ASTANA MOTORS 2:32:11
88. PRONSKIY Daniil KAZ VINO-ASTANA MOTORS 2:32:11
89. MARUKHIN Daniil KAZ VINO-ASTANA MOTORS 2:32:11
90. CHZHAN Igor KAZ VINO-ASTANA MOTORS 2:32:11
91. SOR REIME Erlend NOR GIOS 2:33:56
92. LOPES GONZALEZ Fernando ESP GIOS 2:33:56






--- advertisement ---