Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Critérium du Dauphiné Libéré
2008
(PT)
(Critérium du Dauphiné)
France / 8 Ekaina - 15 Ekaina
Edition: 60 (1092.7 Km)
Winner:
VALVERDE BELMONTE Alejandro
2007
2009
Laisteketaren aurkezpena
Ibilbidea eta etapak
Taldeak eta txirrindulariak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Bideoak
(10)
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
Laisterketako irabazleak
Alejandro Valverde Belmonte
ESP
Alejandro Valverde Belmonte
ESP
Pierre Rolland
FRA
Edizioak
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
ROGLIC Primoz
2021
PORTE Richie
2020
MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
2019
FUGLSANG Jakob
2018
THOMAS Geraint
2017
FUGLSANG Jakob
2016
FROOME Christopher
2015
FROOME Christopher
2014
TALANSKY Andrew
2013
FROOME Christopher
Lehenagokoa
0
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
Hurrengoa
Etapa 5 >
Ville-La-Grand
-
Morzine
13 Ekaina
/ 125.00 kilometer / Hasiera: 13:15
Etapa irabazlea
:
03:07:46
TROFIMOV Yury
(39.943 km/hr)
Laisterketako Liderra
:
17:57:50
VALVERDE BELMONTE Alejandro
Azalpenak
Aurrekoa
Emaitza
Sailkapena
Azpi-sailkapenak
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
TROFIMOV Yury
BTL
03:07:46
2.
EVANS Cadel
SIL
00:00:18
3.
VALVERDE BELMONTE Alejandro
GCE
00:00:18
4.
ZUBELDIA AGIRRE Haimar
EUS
00:00:23
5.
SZMYD Sylvester
LAM
00:00:26
6.
GESINK Robert
RAB
00:00:26
7.
COBO ACEBO Juan Jose
SDV
00:00:26
8.
EFIMKIN Vladimir
ALM
00:00:44
9.
LEIPHEIMER Levi
AST
00:01:24
10.
ROGERS Michael
THR
00:01:24
11.
CIONI Dario David
SIL
00:01:24
12.
DI GREGORIO Rémy
FDJ
00:01:43
13.
BELTRAN MARTINEZ Manuel
LIQ
00:01:43
14.
ASTARLOZA CHAURREAU Mikel
EUS
00:02:13
15.
DESSEL Cyril
ALM
00:02:13
16.
MONFORT Maxime
COF
00:02:14
17.
CASAR Sandy
FDJ
00:02:14
18.
BAK Lars Ytting
CSC
00:02:14
19.
ROLLAND Pierre
C.A
00:02:14
20.
PAURIOL Rémi
C.A
00:02:14
7
Erretiratzeak
72.
ELIJZEN Michiel
RAB
DNF
111.
BINDI Emanuele
LAM
DNF
113.
FORNACIARI Paolo
LAM
DNF
114.
LORENZETTO Mirco
LAM
DNF
115.
LONGO Roberto
LAM
DNF
117.
SANTAMBROGIO Mauro
LAM
DNF
161.
GOMEZ MARCHANTE José Angel
SDV
DNS
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika