Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Tour de Romandie
2002
(2.HC)
Switzerland / 30 Apirila - 5 Maiatza
Edition: 56 (706.0 Km)
Winner:
FRIGO Dario
2001
2003
Ibilbidea eta etapak
Taldeak eta txirrindulariak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Bideoak
(1)
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
YouTube
Laisterketako irabazleak
Dario Frigo
ITA
Alex Zuelle
SUI
Steve Zampieri
SUI
Tweets by @TourDeRomandie
Edizioak
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
VLASOV Aleksander
2021
THOMAS Geraint
2019
ROGLIC Primoz
2018
ROGLIC Primoz
2017
PORTE Richie
2016
QUINTANA ROJAS Nairo Alexander
2015
ZAKARIN Ilnur
2014
FROOME Christopher
2013
FROOME Christopher
2012
WIGGINS Bradley
Lehenagokoa
0
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
Hurrengoa
Etapa 1 >
Genève
-
Malleray/Bévilard
1 Maiatza
/ 187.00 kilometer
Etapa irabazlea
:
04:54:25
LOMBARDI Giovanni
(38.110 km/hr)
Laisterketako Liderra
:
04:58:38
VERBRUGGHE Rik
Azalpenak
Emaitza
Sailkapena
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
LOMBARDI Giovanni
ACQ
04:54:25
2.
GUTIERREZ CATALUNA José Enrique
KEL
00:00:00
3.
MAZZOLENI Eddy
TAC
00:00:00
4.
CAVAGNIS Oscar
LAN
00:00:00
5.
DE GROOT Bram
RAB
00:00:00
6.
TOSATTO Matteo
FAS
00:00:00
7.
ARTETXE GEZURAGA Mikel
EUS
00:00:00
8.
BERNUCCI Lorenzo
LAN
00:00:00
9.
BELLI Wladimir
FAS
00:00:00
10.
POPOVYCH Yaroslav
LAN
00:00:00
11.
MILLAR David
COF
00:00:00
12.
PEREZ FERNANDEZ Santiago
KEL
00:00:00
13.
CEREZO PERALES Francisco Javier
CST
00:00:00
14.
NOE' Andrea
MAP
00:00:00
15.
GONZALEZ JIMENEZ Aitor
KEL
00:00:00
16.
BRANDT Christophe
LOT
00:00:00
17.
HUSER Rolf
COA
00:00:00
18.
RÜTIMANN Stefan
TAC
00:00:00
19.
PICCOLI Mariano
LAM
00:00:00
20.
VERBRUGGHE Rik
LOT
00:00:00
8
Erretiratzeak
31.
ZBERG Marcus
RAB
DNF
54.
DETILLOUX Christophe
LOT
DNF
96.
RITTSEL Martin
CST
DNF
114.
DI LUCA Danilo
SAE
DNF
143.
HARDTER Uwe
GST
DNF
144.
LARSEN Nicolay Bo
GST
DNF
145.
MORINI Federico
GST
DNF
146.
FARESIN Gianni
GST
DNF
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika