Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
La Flèche Wallonne
2008
(HIS)
Belgium / 23 Apirila
Edition: 72 (199.5 Km)
Winner:
KIRCHEN Kim
2007
2009
Laisterketaren informazioa
Taldeak eta txirrindulariak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Bideoak
(3)
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
Laisterketako irabazleak
Kim Kirchen
LUX
Tweets by @flechewallonne
Edizioak
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1939
1938
1937
1936
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
TEUNS Dylan
2021
ALAPHILIPPE Julian
2020
HIRSCHI Marc
2019
ALAPHILIPPE Julian
2018
ALAPHILIPPE Julian
2017
VALVERDE BELMONTE Alejandro
2016
VALVERDE BELMONTE Alejandro
2015
VALVERDE BELMONTE Alejandro
2014
VALVERDE BELMONTE Alejandro
2013
MORENO FERNANDEZ Daniel
Charleroi
-
Huy
23 Apirila
/ 199.50 kilometer
Etapa irabazlea
:
04:35:29
KIRCHEN Kim
Azalpenak
Emaitza
Bideoa
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
KIRCHEN Kim
THR
04:35:29
2.
EVANS Cadel
SIL
00:00:01
3.
CUNEGO Damiano
LAM
00:00:02
4.
GESINK Robert
RAB
00:00:02
5.
DEKKER Thomas
RAB
00:00:02
6.
REBELLIN Davide
GST
00:00:02
7.
ALBASINI Michael
LIQ
00:00:08
8.
RODRIGUEZ OLIVER Joaquin
GCE
00:00:10
9.
PFANNBERGER Christian
BAR
00:00:15
10.
GADRET John
ALM
00:00:20
11.
PINEAU Jérôme
BTL
00:00:20
12.
DE WAELE Bert
LAN
00:00:20
13.
GALDOS ALONSO Aitor
EUS
00:00:20
14.
TROFIMOV Yury
BTL
00:00:24
15.
ASTARLOZA CHAURREAU Mikel
EUS
00:00:24
16.
EFIMKIN Alexander
QST
00:00:26
17.
MAZZANTI Luca
TCS
00:00:26
18.
BERTOGLIATI Rubens
SDV
00:00:29
19.
SCHUMACHER Stefan
GST
00:00:32
20.
VAUGRENARD Benoît
FDJ
00:00:32
81
Erretiratzeak
2.
FOTHEN Markus
GST
DNF
3.
FROHLINGER Johannes
GST
DNF
4.
MOLETTA Andrea
GST
DNF
5.
SCHOLZ Ronny
GST
DNF
12.
GARCIA ACOSTA José Vicente
GCE
DNF
13.
LOPEZ GARCIA David
GCE
DNF
14.
LOSADA ALGUACIL Alberto
GCE
DNF
15.
PEREIRO SIO Oscar
GCE
DNF
17.
ROJAS GIL Jose Joaquin
GCE
DNF
24.
BERTAGNOLLI Leonardo
LIQ
DNF
25.
CARLSTRÖM Kjell
LIQ
DNF
28.
WILLEMS Frederik
LIQ
DNF
52.
KOLOBNEV Alexandr
CSC
DNF
53.
KROON Karsten
CSC
DNF
62.
ARDILA CANO Mauricio Alberto
RAB
DNF
67.
MOLLEMA Bauke
RAB
DNF
72.
BOSSONI Paolo
LAM
DNF
74.
MARZANO Marco
LAM
DNF
75.
RIGHI Daniele
LAM
DNF
81.
BARBE Koen
TSV
DNF
82.
COENEN Johan
TSV
DNF
83.
GHYLLEBERT Pieter
TSV
DNF
84.
NEYENS Maarten
TSV
DNF
92.
BICHOT Freddy
AGR
DNF
93.
BOUET Maxime
AGR
DNF
97.
SALMON Benoît
AGR
DNF
98.
VOGONDY Nicolas
AGR
DNF
103.
FLORENCIO CABRE Xavier
BTL
DNF
105.
LEFEVRE Laurent
BTL
DNF
108.
TSCHOPP Johann
BTL
DNF
111.
GILBERT Philippe
FDJ
DNF
116.
ROUX Anthony
FDJ
DNF
121.
GERRANS Simon
C.A
DNF
122.
BERTHOU Eric
C.A
DNF
123.
CAUCCHIOLI Pietro
C.A
DNF
124.
HIVERT Jonathan
C.A
DNF
126.
PAURIOL Rémi
C.A
DNF
131.
AUGUSTYN John-Lee
BAR
DNF
132.
CHEULA Giampaolo
BAR
DNF
133.
CORTI Marco
BAR
DNF
138.
SCOGNAMIGLIO Carlo
BAR
DNF
144.
SCARSELLI Leonardo
QST
DNF
146.
TONTI Andrea
QST
DNF
147.
VAN DE WALLE Jurgen
QST
DNF
153.
DELFOSSE Sébastien
LAN
DNF
154.
GOURGUE Benjamin
LAN
DNF
155.
KLEYNEN Steven
LAN
DNF
160.
PEETERS Rob
LAN
DNF
162.
ARAMENDIA LORENTE Javier
EUS
DNF
168.
PEREZ MORENO Ruben
EUS
DNF
177.
POPOVYCH Yaroslav
SIL
DNF
185.
SCHWAGER Sebastian
MRM
DNF
186.
VELITS Martin
MRM
DNF
187.
VELITS Peter
MRM
DNF
188.
ZABEL Erik
MRM
DNF
191.
VERBRUGGHE Rik
COF
DNF
192.
DEMARET Jean-Eudes
COF
DNF
193.
DUQUE Leonardo
COF
DNF
194.
EL FARES Julien
COF
DNF
195.
HUGUET Yann
COF
DNF
203.
BOASSON HAGEN Edvald
THR
DNF
205.
MARTIN Tony
THR
DNF
207.
RABON Frantisek
THR
DNF
214.
GOTTFRIED Alexander
TCS
DNF
215.
KIRYIENKA Vasil
TCS
DNF
218.
SEROV Alexander
TCS
DNF
222.
DONALD Jason
TSL
DNF
223.
DUYN Huub
TSL
DNF
225.
LAURENT Christophe
TSL
DNF
227.
MC CARTY Jonathan Patrick
TSL
DNF
228.
PATOUR Kilian
TSL
DNF
231.
BEPPU Fumiyuki
SKS
DNF
233.
DOI Yukihiro
SKS
DNF
235.
HATANAKA Yusuke
SKS
DNF
236.
HUPOND Thierry
SKS
DNF
237.
ROOIJAKKERS Piet
SKS
DNF
238.
WAGNER Robert
SKS
DNF
241.
WESEMANN Steffen
COS
DNF
243.
KOPP David
COS
DNF
245.
MARCATO Marco
COS
DNF
247.
SURAY Gil
COS
DNF
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika