Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Critérium du Dauphiné Libéré
2010
(PT)
(Critérium du Dauphiné)
France / 6 Ekaina - 13 Ekaina
Edition: 62 (1080.3 Km)
Winner:
BRAJKOVIC Janez
2009
2011
Laisteketako azterketa
Laisteketaren aurkezpena
Ibilbidea eta etapak
Taldeak eta txirrindulariak
Laisterketako mendateak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Bideoak
(15)
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
Laisterketako irabazleak
Janez Brajkovic
SLO
Alberto Contador Velasco
ESP
Egoi Martinez De Esteban
ESP
3
Fans
Ruben Yaguas
Ervano
Luz Ardiden
Tweets by @dauphine
Edizioak
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
ROGLIC Primoz
2021
PORTE Richie
2020
MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
2019
FUGLSANG Jakob
2018
THOMAS Geraint
2017
FUGLSANG Jakob
2016
FROOME Christopher
2015
FROOME Christopher
2014
TALANSKY Andrew
2013
FROOME Christopher
Lehenagokoa
0
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
Etapa 7 >
Allevard-les-Bains
-
Sallanches
13 Ekaina
/ 150.00 kilometer / Hasiera: 12:55
Etapa irabazlea
:
03:39:43
BOASSON HAGEN Edvald
Laisterketako Liderra
:
28:06:28
BRAJKOVIC Janez
Eskaladak
:
2e Cat.
(1x)
3e Cat.
(5x)
Azalpenak
Eskaladak
Aurrekoa
Emaitza
Sailkapena
Azpi-sailkapenak
Bideoa
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
BOASSON HAGEN Edvald
SKY
03:39:43
2.
DURÁN AROCA Arkaitz
FOT
00:00:27
3.
SILIN Egor
KAT
00:00:32
4.
LE MEVEL Christophe
FDJ
00:00:34
5.
VAN GARDEREN Tejay
THR
00:00:40
6.
CONTADOR VELASCO Alberto
AST
00:00:40
7.
RIBLON Christophe
ALM
00:00:40
8.
VAN DEN BROECK Jurgen
OLO
00:00:40
9.
COPPEL Jerome
SAU
00:00:40
10.
BRAJKOVIC Janez
RSH
00:00:40
11.
HORNER Christopher
RSH
00:00:50
12.
MOREAU Christophe
GCE
00:01:00
13.
BOLE Grega
LAM
00:01:02
14.
VAUGRENARD Benoît
FDJ
00:01:02
15.
VOGONDY Nicolas
BTL
00:01:02
16.
LUND Anders
SAX
00:01:02
17.
MOERENHOUT Koos
RAB
00:01:02
18.
THOMAS Geraint
SKY
00:01:02
19.
ROLLAND Pierre
BTL
00:01:02
20.
KESSIAKOFF Fredrik
GRM
00:01:02
54
Erretiratzeak
2.
COBO ACEBO Juan Jose
GCE
DNF
5.
PEREZ SANCHEZ Francisco
GCE
DNS
16.
NOVAL GONZALEZ Benjamin
AST
DNF
23.
LANGEVELD Sebastian
RAB
DNF
32.
BANDIERA Marco
KAT
DNF
33.
BODROGI Laszlo
KAT
DNF
34.
OVECHKIN Artem
KAT
DNF
36.
TRUSOV Nikolai
KAT
DNF
38.
VANTOMME Maxime
KAT
DNF
54.
GRETSCH Patrick
THR
DNF
61.
MARYCZ Jaroslaw
SAX
DNF
64.
HOJ Frank
SAX
DNF
67.
STEENSEN André
SAX
DNF
71.
APPOLLONIO Davide
CTT
DNF
73.
LLOYD Daniel
CTT
DNF
75.
PUJOL MUNOZ Oscar
CTT
DNF
77.
REIMER Martin
CTT
DNF
78.
ROLLIN Dominique
CTT
DNF
82.
BENNATI Daniele
LIQ
DNF
88.
VANDBORG Brian
LIQ
DNF
91.
MILLAR David
GRM
DNF
94.
MEIER Christian
GRM
DNF
107.
LOUBET Julien
ALM
DNF
113.
CHAVANEL Sébastien
FDJ
DNF
123.
HERMANS Ben
RSH
DNF
124.
IRIZAR ARANBURU Markel
RSH
DNF
126.
PAULINHO Sergio Miguel Moreira
RSH
DNF
132.
CATALDO Dario
QST
DNF
133.
FACCI Mauro
QST
DNF
137.
STAUFF Andreas
QST
DNF
138.
VAN IMPE Kevin
QST
DNF
142.
AUGUSTYN John-Lee
SKY
DNF
144.
DOWNING Russel
SKY
DNF
148.
VIGANO Davide
SKY
DNF
151.
TAARAMAE Rein
COF
DNF
152.
AUGE Stéphane
COF
DNF
153.
DUMOULIN Samuel
COF
DNF
155.
KERN Christophe
COF
DNF
162.
DE VOCHT Wim
MRM
DNF
164.
KLUGE Roger
MRM
DNF
166.
ROELS Dominik
MRM
DNF
172.
BALLONI Alfredo
LAM
DNF
173.
BUTS Vitaliy
LAM
DNF
174.
DA DALTO Mauro
LAM
DNF
182.
AZANZA SOTO Jorge
EUS
DNF
185.
PEREZ LEZAUN Alan
EUS
DNF
201.
CAPECCHI Eros
FOT
DNF
202.
BENITEZ ROMAN Jose Alberto
FOT
DNF
206.
GUTIERREZ PALACIOS David
FOT
DNF
208.
PEREZ ARRIETA Aitor
FOT
DNF
213.
GALLAND Jérémie
SAU
DNF
216.
MARINO Jean Marc
SAU
DNF
217.
SIMON Julien
SAU
DNF
218.
TALABARDON Yannick
SAU
DNF
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika