Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
GP de Denain - Porte du Hainaut / Valenciennes Métropole 2018 (1.HC)
(GP de Denain Porte du Hainaut)
France  /  18 March

Edition: 59 (201.0 Km)
Winner: DEHAES Kenny

2017    
2019



Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners







18 March / 201.00 kilometer
Stagewinner:04:33:37 DEHAES Kenny

Description
Result
Video
Stage results
1. DEHAES Kenny WVA 04:33:37
2. HOFSTETTER Hugo COF 00:00:02
3. DUVAL Julien ALM 00:00:02
4. PASQUALON Andrea WGG 00:00:02
5. WELTEN Bram FST 00:00:02
6. VERMELTFOORT Coen RNL 00:00:02
7. ARCHBOLD Shane ABS 00:00:02
8. SARREAU Marc GFC 00:00:02
9. TURGIS Jimmy COF 00:00:02
10. PETIT Adrien TDE 00:00:02
11. MARTINEZ Yannick DMP 00:00:02
12. VAN AERT Wout VWC 00:00:02
13. MORICE Julien VCC 00:00:02
14. BAGDONAS Gediminas ALM 00:00:02
15. OFFREDO Yoann WGG 00:00:02
16. FENN Andrew ABS 00:00:02
17. CHAVANEL Sylvain TDE 00:00:02
18. DEVOLDER Stijn VWC 00:00:02
19. MADOUAS Valentin GFC 00:00:02
20. KIRSCH Alex WVA 00:00:02
21. DENZ Nico ALM 00:00:02
22. DE GENDT Aimé SVB 00:00:02
23. KOZONTCHUK Dmitriy GAZ 00:00:02
24. RICKAERT Jonas SVB 00:00:08
25. MCNALLY Mark WGG 00:00:23
26. BACKAERT Frederik WGG 00:00:26
27. GAUDIN Damien TDE 00:00:49
28. TRUSOV Nikolai GAZ 00:02:40
29. JONES Brenton DMP 00:03:49
30. BARBIER Pierre RLM 00:03:49
31. TRARIEUX Julien DMP 00:03:49
32. TORRES Sergio TIS 00:03:49
33. DANIEL Maxime FST 00:03:49
34. LE CUNFF Kévin AUB 00:03:49
35. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:03:49
36. TZORTZAKIS Polychronis TIS 00:03:49
37. TOUZÉ Damien AUB 00:03:49
38. PERRY Benjamin ICA 00:03:49
39. STOCKMAN Michiel TIS 00:03:49
40. VERWILST Aaron SVB 00:03:49
41. DERNIES Tom RLM 00:03:49
42. VAN MELSEN Kevin WGG 00:03:49
43. BARBIER Rudy ALM 00:03:49
44. LEVEAU Jérémy DMP 00:03:49
45. MAIKIN Roman GAZ 00:03:49
46. SPENGLER Lukas WVA 00:03:49
47. SHILOV Sergey GAZ 00:03:49
48. PERICHON Pierre-Luc FST 00:03:49
49. MORTIER Julien WVA 00:03:49
50. SCHREURS Hamish ICA 00:03:49
51. STOCKMAN Abram TIS 00:03:49
52. FILOSI Iuri DMP 00:03:49
53. FRANCZAK Pawel CCC 00:03:49
54. MAURELET Flavien AUB 00:03:49
55. STENUIT Robin SNE 00:03:49
56. DE BONDT Dries VWC 00:03:49
57. ROVNY Ivan GAZ 00:03:49
58. DUQUENNOY Jimmy WVA 00:03:49
59. BOUCHER David TIS 00:03:49
60. PICHOT Alexandre TDE 00:03:49
61. HOELGAARD Daniel GFC 00:03:49
62. SINKELDAM Ramon GFC 00:03:49
63. PALUTA Michal CCC 00:03:49
64. ANTONINI Simone WGG 00:03:49
65. PETERS Nans ALM 00:03:49
66. CARDIS Romain TDE 00:03:49
67. GENE Yohann TDE 00:03:49
68. LECROQ Jérémy VCC 00:03:49
69. VAN HECKE Preben SVB 00:03:49
70. VAN GOETHEM Brian RNL 00:03:49
71. STEELS Stijn VWC 00:03:49
72. VANBILSEN Kenneth COF 00:03:49
73. SISR Frantisek CCC 00:03:49
74. KASPERKIEWICZ Przemyslaw DMP 00:03:49
75. ALLEGAERT Piet SVB 00:03:49
76. WARLOP Jordi SVB 00:03:49
77. MARTIN Guillaume WGG 00:03:49
78. JAUREGUI Quentin ALM 00:03:49
79. PUTT Tanner UHC 00:03:49
80. MCCABE Travis UHC 00:03:49
81. CLAEYS Dimitri COF 00:04:01
82. KOCH Jonas CCC 00:04:01
83. WAEYTENS Zico VWC 00:04:37
84. MAINARD Jérôme RLM 00:10:50
85. LAGUTIN Sergey GAZ 00:11:17
86. SEIGLE Romain GFC 00:13:24
87. BOECKMANS Kris VCC 00:13:24

55 Abandoned
1. ARMIRAIL Bruno GFC DNF
7. VINCENT Leo GFC DNF
13. COSNEFROY Benoit ALM DNF
23. BRAMMEIER Matthew ABS DNF
24. DUNNE Conor ABS DNF
26. BLYTHE Adam ABS DNF
27. KONING Peter ABS DNF
31. BERNAS Pawel CCC DNF
33. GRADEK Kamil CCC DNF
37. TRATNIK Jan CCC DNF
43. SOUPE Geoffrey COF DNF
45. VAN STAEYEN Michael COF DNF
57. SMUKULIS Gatis DMP DNF
67. SELLIER Simon TDE DNF
75. SHALUNOV Evgeny GAZ DNF
81. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA DNF
82. BOIVIN Guillaume ICA DNF
85. VAN WINDEN Dennis ICA DNF
86. YECHEZKEL Aviv ICA DNF
91. ARIESEN Tim RNL DNF
92. BUDDING Martijn RNL DNF
93. GERTS Floris RNL DNF
95. VAN GINNEKEN Sjoerd RNL DNF
97. WIPPERT Wouter RNL DNF
103. DECLERCQ Benjamin SVB DNF
111. BONNAMOUR Franck FST DNF
112. SVENDGAARD Michael Carbel FST DNF
114. FEILLU Brice FST DNF
115. LE ROUX Romain FST DNF
121. ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC DNF
122. CATAFORD Alexander UHC DNF
123. EATON Daniel UHC DNF
125. MARCOTTE Eric UHC DNF
131. DE BIE Sean VWC DNF
134. DE WITTE Mathias VWC DNF
142. GAREL Adrien VCC DNF
143. DE BACKER Bert VCC DNF
144. FOURNIER Marc VCC DNF
147. VAN GENECHTEN Jonas VCC DNF
166. STASSEN Julien WVA DNF
174. JOLY Thomas RLM DNF
175. LEROUX Samuel RLM DNF
177. SEYNAEVE Lander RLM DNF
181. BILLE Gaetan SNE DNS
182. DEGUIDE Louis SNE DNF
183. DERIAUX Florian SNE DNF
184. EVRARD Laurent SNE DNF
185. GEUENS Alexander SNE DNF
186. LEGLEY Matthias SNE DNF
192. LEVARLET Guillaume AUB DNF
193. JAKIN Alo AUB DNF
194. THOMINET Camille AUB DNF
196. PAILLOT Yoann AUB DNF
202. DE JONGHE Kevin TIS DNF
203. DE GROOTE Arne TIS DNF









--- advertisement ---