Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
99° Coppa Bernocchi - 42° GP BPM 2017 (1.1)
(Coppa Bernocchi)
Italy  /  14 September

Edition: 99 (194.0 Km)
Winner: COLBRELLI Sonny

2016    
2018


Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners







14 September / 194.00 kilometer
Stagewinner:04:34:32 COLBRELLI Sonny

Description
Result
Video
Stage results
1. COLBRELLI Sonny TBM 04:34:32
2. BOIVIN Guillaume ICA 04:34:32
3. MODOLO Sacha UAD 04:34:32
4. ALBASINI Michael NSUI 04:34:32
5. VIVIANI Elia NITA 04:34:32
6. CONSONNI Simone UAD 04:34:32
7. ARCHBOLD Shane BOH 04:34:32
8. RÄIM Mihkel ICA 04:34:32
9. PRADES REVERTE Eduard CJR 04:34:32
10. BALLERINI Davide AND 04:34:32
11. HERKLOTZ Silvio BOH 04:34:32
12. PACHER Quentin DMP 04:34:32
13. BARBIN Enrico BAR 04:34:32
14. KUSS Sepp RLY 04:34:32
15. BELLETTI Manuel WIL 04:34:32
16. CANOLA Marco NIP 04:34:32
17. FRAPPORTI Mattia AND 04:34:32
18. PAGE Dylan CJR 04:34:32
19. PALUTA Michal CCC 04:34:32
20. LIENHARD Fabian NSUI 04:34:32
21. GAVAZZI Francesco AND 04:34:32
22. BONIFAZIO Niccolo TBM 04:34:32
23. SOKOLOV Dmitry LOK 04:34:32
24. ALBANESE Vincenzo BAR 04:34:32
25. GAMPER Patrick TIR 04:34:32
26. ZAMPARELLA Marco AMO 04:34:32
27. SHILOV Sergey LOK 04:34:32
28. BENNATI Daniele NITA 04:34:32
29. SANTAROMITA Ivan NIP 04:34:32
30. FONSECA Armindo FVC 04:34:32
31. STRAKHOV Dmitrii LOK 04:34:32
32. VELASCO Simone BAR 04:34:40
33. FRAPPORTI Marco AND 04:34:40
34. DI GREGORIO Rémy DMP 04:34:40
35. ARANBURU DEBA Alex CJR 04:34:40
36. BOUET Maxime FVC 04:34:40
37. GODOY Yonder WIL 04:34:40
38. MAIKIN Roman GAZ 04:34:40
39. MÄDER Gino NSUI 04:34:40
40. PONZI Simone CCC 04:34:40
41. RIABUSHENKO Aliaksandr UAD 04:34:40
42. HARDY Romain FVC 04:34:40
43. SCHÖNBERGER Sebastian TIR 04:34:51
44. JEANNESSON Arnold FVC 04:34:51
45. PASQUALON Andrea NITA 04:34:51
46. VASYLYUK Andriy KLS 04:34:55
47. MOLINA CANET Antonio CJR 04:34:55
48. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 04:34:55
49. IRISARRI RINCON Jon CJR 04:34:55
50. BENEDETTI Cesare BOH 04:34:55
51. PALINI Andrea AND 04:34:55
52. RAVANELLI Simone UNI 04:34:55
53. GAFFURINI Nicola NMG 04:34:55
54. PARRINELLO Antonio Casimir GME 04:34:55
55. LAGUTIN Sergey GAZ 04:34:59
56. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe WIL 04:34:59
57. ROTA Lorenzo BAR 04:34:59
58. KATRASNIK Gasper ADR 04:34:59
59. BISOLTI Alessandro NIP 04:35:02
60. COMBAUD Romain DMP 04:35:02
61. MASNADA Fausto AND 04:35:02
62. GAZZARA Michele NMG 04:35:02
63. TUREK Daniel ICA 04:35:04
64. FINETTO Mauro DMP 04:35:04
65. KUEN Maximilian TIR 04:35:04
66. VDOVIN Alexander LOK 04:35:04
67. DELAPLACE Anthony FVC 04:35:04
68. SCHELLING Patrick NSUI 04:35:04
69. GROSELJ Ziga ADR 04:35:04
70. BERNAL GOMEZ Egan Arley AND 04:35:04
71. CUNEGO Damiano NIP 04:35:12
72. GEBREIGZABHIER Amanuel DDC 04:35:12
73. CHOKRI El Mehdi DDC 04:35:12
74. FICARA Pierpaolo AMO 04:35:12
75. ROMANO Francesco UAD 04:35:12
76. GANNA Filippo UAD 04:35:12
77. TONIATTI Andrea TBM 04:35:12
78. TROIA Oliviero UAD 04:35:12
79. CANUTI Federico AZT 04:35:12
80. TIZZA Marco GME 04:35:12
81. CARLINI Ettore AZT 04:35:12
82. GROSSSCHARTNER Felix CCC 04:35:12
83. ROGINA Radoslav ADR 04:35:21
84. GAROSIO Andrea TBM 04:35:21
85. FORMOLO Davide NITA 04:35:27
86. BUSATO Matteo WIL 04:35:27
87. MOSCA Jacopo WIL 04:35:27
88. BONGIORNO Francesco Manuel NMG 04:35:29
89. CATTANEO Mattia AND 04:35:29
90. FEILLU Brice FVC 04:35:31
91. SEPULVEDA Eduardo FVC 04:35:40
92. MOLTENI Marco UNI 04:35:47
93. ORONTE Emerson RLY 04:36:39
94. MARTINS SANDOVAL Uri AMO 04:36:51
95. MOSCHETTI Matteo NITA 04:36:51
96. EVTUSHENKO Alexander LOK 04:38:28
97. ANDREETTA Simone BAR 04:38:39
98. SIMION Paolo BAR 04:38:46
99. TRUSOV Nikolai GAZ 04:38:46
100. KURIANOV Stepan GAZ 04:38:46
101. ARERUYA Joseph DDC 04:38:46
102. MARANGONI Alan NIP 04:38:46
103. BROGI Adriano GME 04:38:46
104. GUARDINI Andrea UAD 04:38:46
105. LONARDI Giovanni NITA 04:38:46
106. DÍAZ GALLEGO José Manuel ICA 04:38:46
107. RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson DMP 04:38:46
108. BUSSARD Dimitri NSUI 04:38:46
109. MALECKI Kamil CCC 04:38:46
110. RÜEGG Lukas NSUI 04:38:46
111. DE BOD Stefan DDC 04:38:46
112. CIMA Imerio NITA 04:38:46
113. TIVANI German Nicolas UNI 04:38:46
114. LIZDE Seid UAD 04:38:46
115. SELIG Rüdiger BOH 04:38:46
116. SCHREURS Hamish ICA 04:38:46
117. JOYCE Colin RLY 04:38:46
118. BERNARDINI Simone NMG 04:38:46
119. PORSEV Alexander GAZ 04:38:46
120. KOZONTCHUK Dmitriy GAZ 04:38:46
121. HALILAJ Redi AMO 04:38:46
122. VOROBYEV Anton GAZ 04:38:46
123. ZAHIRI Abderrahim UNI 04:38:46
124. HORVATH Ziga ADR 04:38:46
125. DE VOS Adam RLY 04:38:46
126. EYOB Metkel DDC 04:38:46
127. CARBONI Giovanni NITA 04:38:46
128. ZABALA Josu CJR 04:38:46
129. BROZYNA Piotr CCC 04:38:52
130. HIRT Jan CCC 04:38:52
131. DI SANTE Antonio GME 04:38:56
132. RUSCETTA Andrea GME 04:39:09
133. ROTONDI Matteo GME 04:39:09
134. PERICHON Pierre-Luc FVC 04:39:09

66 Abandoned
12. BASKA Erik BOH DNF
15. KOLAR Michal BOH DNF
16. KONIG Leopold BOH DNF
17. PELUCCHI Matteo BOH DNF
23. FENG Chun Kai TBM DNF
25. INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander TBM DNF
26. PADUN Mark TBM DNF
27. PER David TBM DNF
43. SCHNEITER Joab NSUI DNF
46. BADILATTI Matteo NSUI DNF
63. POZZATO Filippo WIL DNF
65. MARECZKO Jakub WIL DNF
68. ZHUPA Eugert WIL DNF
78. WACKERMANN Luca BAR DNF
81. DE NEGRI Pier Paolo NIP DNF
85. FILOSI Iuri NIP DNF
88. STACCHIOTTI Riccardo NIP DNF
101. BRUTT Pavel GAZ DNF
113. DYBALL Ben DMP DNF
114. EL FARES Julien DMP DNF
116. MADRAZO Ángel DMP DNF
132. CRAVEN Dan ICA DNF
133. EINHORN Itmar ICA DNF
134. GOLDSTEIN Roy ICA DNF
142. CELANO Danilo CJR DNF
153. MAUTI Rossano GME DNF
154. PACCHIARDO Davide GME DNF
162. SAMOLENKOV Artem LOK DNF
165. STASH Mamyr LOK DNF
168. VDOVIN Sergey LOK DNF
173. DI GENOVA Pietro AZT DNF
174. PETRINI Francesco AZT DNF
175. RAFFAELE Angelo AZT DNF
177. TOMMASSINI Fabio AZT DNS
178. VITIELLO Angelo AZT DNF
183. MUÑOZ Matias UNI DNF
186. VEGA MERODIO Sergio UNI DNF
187. VIEJO REDONDO José Daniel UNI DNF
188. VIEL Mattia UNI DNF
191. BORSO Andrea ADR DNF
192. GOLCER Jure ADR DNF
197. RAJOVIC Dusan ADR DNF
204. DLAMINI Nicholas DDC DNF
207. VAN NIEKERK Morne DDC DNF
208. MUGISHA Samuel DDC DNF
211. BONDARENKO Pavlo KLS DNF
212. BUTS Vitaliy KLS DNF
213. KULYK Andriy KLS DNF
214. LAGKUTI Sergiy KLS DNF
215. PREVAR Oleksandr KLS DNF
216. SENDROS Lluis Llibert KLS DNF
217. SOLTASIUK Vladyslav KLS DNF
221. ANTHONY Jesse RLY DNF
231. FANKHAUSER Clemens TIR DNF
232. FORTIN Filippo TIR DNF
234. KRIZEK Matthias TIR DNF
236. SALVADOR Enrico TIR DNS
238. WILDAUER Markus TIR DNF
245. PRANDINI Paolo NMG DNF
246. SALVIETTI Niccolò NMG DNF
247. SCARTEZZINI Michele NMG DNF
248. TOTÒ Paolo NMG DNF
252. BERNARDINETTI Marco AMO DNF
253. COVILI Luca AMO DNF
256. MANCINI Francesco AMO DNF
258. ZMORKA Marlen AMO DNF









--- advertisement ---