Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour de Feminin - O cenu Ceského Svýcarska 2019 (2.2)
(Tour de Feminin - Krasna Lipa)
Czech Republic  /  11 July - 14 July

Edition: 32 (399.9 Km)
Winner: HEINE Vita

2018    

Winners of the Race




Last Winners







Stage 2 > Jirikov - Jirikov
12 July / 104.20 kilometer
Stagewinner:02:55:59 CHAPMAN Brodie
Race leader:06:09:46 CHAPMAN Brodie

Description
Result

Classification
Stage results
1. CHAPMAN Brodie TIB 02:55:59
2. KUIJPERS Evy EJVA 02:56:33
3. VAN VELZEN Bryony DVE 02:56:33
4. DEMEY Valerie NBEL 02:56:33
5. GASKJENN Ingvild HPU 02:56:33
6. WILKOS Katarzyna 02:56:33
7. GEORGI Pfeiffer EDJR 02:56:33
8. ASENCIO Laura 02:56:33
9. WADSWORTH Emily 02:56:33
10. STOCK Gudrun EMXX 02:56:33
11. HANNES Kaat EFLF 02:56:33
12. STIENEN Jutta ERCT 02:56:33
13. MEKHTIEVA Gyunel NRUS 02:56:33
14. SHEKEL Olga NUKR 02:56:33
15. VAN DER BURG Nancy EFLF 02:56:33
16. IVANOVA Irina 02:56:33
17. INGHELBRECHT Sarah EMVC 02:56:33
18. CURINIER Léa 02:56:33
19. BRZEZNA Monika 02:56:33
20. HEINE Vita HPU 02:56:33
21. VAN EYNDE Fien 02:56:33
22. ERAUD Séverine DVE 02:56:33
23. DUYCK Ann Sophie NBEL 02:56:33
24. CHERNYSHEVA Galina 02:56:33
25. EHRBERG Liisa EFLF 02:56:33
26. VANDENBULCKE Jesse DVE 02:56:33
27. BAJGEROVÁ Nikola ETDP 02:56:33
28. DOCX Mieke DVE 02:56:33
29. SMITH Kate NNZL 02:56:33
30. LAHAYE Lucie CMW 02:56:33
31. PEREKITKO Karolina 02:56:33
32. VAN ALPHEN Aniek 02:56:33
33. NERLO Aurela 02:56:33
34. ELLIS Isabel 02:56:33
35. VINOGRADOVA Viktoria 02:56:33
36. KASENOVA Karina NRUS 02:56:33
37. BJERK Thale Kielland HPU 02:56:33
38. VERSCHELDEN Nathalie EFLF 02:56:33
39. LORVIK Ingrid HPU 02:56:33
40. PAUL Stefanie ESTU 02:56:33
41. MEERTENS Lone NBEL 02:56:33
42. EICHER-VOUETS Marcia ERCT 02:56:33
43. SOWA Karolina 02:56:33
44. KORVASOVÁ Tereza ETDP 02:56:33
45. TRAXLER Anna Gabrielle CMW 02:56:33
46. BOROWIECKA Barbara 02:56:33
47. FISHER-BLACK Niamh NNZL 02:56:33
48. OSHURKOVA Lelizaveta NRUS 02:56:33
49. PEPERKAMP Esmée EDJR 02:56:33
50. SICOT Marion DVE 02:56:33
51. MACHACOVA Jarmila ETDP 02:56:33
52. DIXON Leah TIB 02:56:33
53. ZANNER Beate EMXX 02:56:33
54. KIRILLOVA Polina 02:56:33
55. SHARGA Olena NUKR 02:56:33
56. OOSTERWOUD Wendy ENWG 02:56:41
57. KONONENKO Valeriya NUKR 02:59:49
58. SYRADOEVA Margarita 02:59:49
59. MEISTROK Susanne EJVA 03:00:52
60. ROBB Lisa ESTU 03:00:52
61. LUCA Eva EMXX 03:00:52
62. PEETOOM Kristen ERES 03:00:52
63. EHRLER Desiree EMVC 03:00:52
64. WIGHTMAN Kate 03:00:52
65. SADLECKA Magdalena 03:00:52
66. WEISS Sandra ERCT 03:00:52
67. BAIDAK Anna 03:00:52
68. GARDNER Illi TIB 03:00:52
69. NEWSOM Emily TIB 03:00:52
70. BURCH Selina ERCT 03:00:52
71. QUINIOU Marine CMW 03:00:52
72. EUSTACHE Emeline 03:00:52
73. MACGREGOR Bronwyn EMVC 03:00:52
74. UNGERMANNOVA Elizabeth ETDP 03:00:52
75. DOBBELAERE Jana 03:00:52
76. IVANIUK Maryna NUKR 03:03:54
77. MCMULLEN Rylee EMVC 03:03:54
78. KUMIEGA Karolina 03:03:54
79. HECHLER Katharina ESTU 03:03:54
80. PACHSHENKO Svetlana NKAZ 03:03:54
81. ALBRECHT Lex TIB 03:03:54
82. YAROSHENKO Viktoria NUKR 03:03:54
83. JANU Kamila ETDP 03:03:54
84. BECKERS Isabelle NBEL 03:03:54
85. LOUBKOVA Ivana 03:03:54
86. BURI Fabienne ERCT 03:03:54
87. TAGLIAFERRO Marta HPU 03:03:54
88. DRUYTS Jessy NBEL 03:03:54
89. BAKKER Minke EJVA 03:03:54
90. REIS Daniela DVE 03:03:54
91. LUTRO Amalie HPU 03:03:54
92. FANDEL Hannah ESTU 03:03:54
93. O'BRIEN Connie NNZL 03:03:54
94. ALMEIDA Sophie 03:03:54
95. BETZ Svenja 03:03:54
96. AERNOUTS Amber EFLF 03:03:54
97. KOOL Charlotte EJVA 03:03:54
98. COLJÉ Maaike ERES 03:03:54
99. HOOGLAND Rixt ENWG 03:03:54
100. ABGRALL Noémie CMW 03:03:54
101. WEINGARTEN Audrey 03:03:54
102. MILTENBURG Ilse ERES 03:10:15
103. BAKKER Berdine EDJR 03:10:15
104. ALLIN Pauline CMW 03:10:15
105. BOOGAARD Emma 03:10:34
106. SCHULZ Tina EMXX 03:10:34
107. VAN LEEUWEN Marianne 03:10:34
108. HUMELT Weronika 03:10:34
109. MELNYCHUK Viktoria NUKR 03:10:34
110. VAN DEURSEN Renee EDJR 03:10:34
111. BACINSKA Agnieszka 03:10:34
112. PELLIKAAN Nynke ENWG 03:10:34
113. UMUTZHANOVA Makhabbat NKAZ 03:10:34
114. ANDERSSON Emmy EDJR 03:10:34
115. JANDOVA Veronika 03:10:34
116. VAN ROZELAAR Pernilla 03:10:34
117. SCHUITEMAKER Lily EJVA 03:10:34
118. KARASIEWICZ Karolina 03:13:41
119. SARKULOVA Alina NKAZ 03:16:14
120. VAN DER VELDEN Tessa EDJR 03:16:41
121. KIERAT Wiktoria 03:16:41
122. JONKER Kerry 03:16:41
123. VAN DER PEET Melissa ERES 03:16:41
124. HERMANOVSKA Hana 03:16:41
125. PARET-PEINTRE Maéva 03:16:41
126. KLOTZ Sandra 03:16:41
127. FORSTER Alana NNZL 03:18:45
128. MERCIER Elien ERES 03:20:09
129. VAN DER GRAAF Anne Marijn ENWG 03:20:09
130. MOSTERT Inge ERES 03:20:09
131. GIERGIELOVA Marketa 03:22:36
132. DEHGHAN Mandana EMVC 03:24:30
133. KRAHL Judith 03:28:20
134. PASTUSZEK Paulina 03:32:13
135. KOWALSKA Aleksandra 03:32:44
136. MARSCHNEROVA Viktoria 03:34:05
137. TOLEMISSOVA Assem NKAZ 03:37:46

18 Abandoned
13. LANG Mae EMVC DNF
22. BERKANE Sarah DNF
33. HEITZMANN Dorothea ESTU DNF
82. MARSCHNEROVA Adriana OTL
96. STOCKMAN Julie EFLF OTL
105. ARBUCKLE Libby NNZL DNS
124. COBB Alice TIB DNF
131. FISCHER Lisa EMXX DNF
133. SCHIFF Carolin EMXX DNF
144. SCHOONEWILLE Yvet ENWG DNF
151. ADRIAN Vera ERCT DNF
204. DRIESEN Sofie DNF
253. POTAPOVA Faina NKAZ DNF
263. KLIMOVA Diana NRUS DNF
264. ZHURBA Irina NRUS DNF
266. KRYLOVA Seda NRUS DNF
284. HUGHES Gwenno DNF
286. BESTEMAN Floor DNF








--- advertisement ---