Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Czech Cycling Tour 2019 (2.1)
Czech Republic  /  15 August - 18 August

Edition: 11 (553.8 Km)
Winner: IMPEY Daryl

2018    



Winners of the Race


Last Winners







16 August / 186.60 kilometer
Stagewinner:04:29:50 ARCHBOLD Shane
Race leader:04:48:18 IMPEY Daryl

Description
Result

Classification
Stage results
1. ARCHBOLD Shane BOH 04:29:50
2. IMPEY Daryl MTS 04:29:50
3. BASKA Erik BOH 04:29:50
4. VAN DEN BERG Marijn MET 04:29:50
5. SKAARSETH Anders UXT 04:29:50
6. STEIMLE Jannik VBG 04:29:50
7. PATERSKI Maciej WIB 04:29:50
8. GROßSCHARTNER Felix BOH 04:29:50
9. BAJC Andi RSW 04:29:50
10. HAMILTON Lucas MTS 04:29:50
11. STÜSSI Colin VBG 04:29:50
12. PFINGSTEN Christoph BOH 04:29:50
13. NEUMAN Dominik ELA 04:29:50
14. MALECKI Kamil CDT 04:29:50
15. BOUWMANS Dylan MET 04:29:50
16. GABBURO Davide THR 04:29:50
17. HILL Ben LGS 04:29:50
18. DE JONGE Maarten MTA 04:29:50
19. VERBOOM Minne SEG 04:29:50
20. NAKANE Hideto NIP 04:29:50
21. KRUL Stef MET 04:29:50
22. VAN DEN DOOL Jens MET 04:29:50
23. DURBRIDGE Luke MTS 04:29:50
24. HEPBURN Michael MTS 04:29:50
25. ARSLANOV Ildar GAZ 04:29:50
26. VISCONTI Giovanni THR 04:29:50
27. JUUL JENSEN Christopher MTS 04:29:50
28. BROZYNA Piotr CDT 04:29:50
29. SANTORO Antonio MTA 04:29:50
30. KUEN Maximilian VBG 04:29:50
31. HAIG Jack MTS 04:29:50
32. ABRAHAMSEN Jonas UXT 04:29:50
33. BARTA Jan ELA 04:29:50
34. THALMANN Roland VBG 04:29:50
35. MAAS Jan LPC 04:29:50
36. GROSELJ Ziga ADR 04:29:50
37. TRAEEN Torstein UXT 04:29:50
38. JANSSEN Adriaan MTA 04:29:50
39. PALUTA Michal CDT 04:29:50
40. RABITSCH Stephan RSW 04:29:50
41. ROSA Massimo THR 04:29:50
42. DÍAZ GALLEGO José Manuel VBG 04:29:50
43. OTRUBA Jakub ELA 04:29:50
44. TRACZ Szymon CDT 04:29:50
45. REKITA Szymon LPC 04:29:50
46. SHILOV Sergey GAZ 04:29:50
47. KUKRLE Michael ELA 04:29:50
48. SCHILLINGER Andreas BOH 04:29:50
49. KONWA Piotr WIB 04:29:50
50. KULIKOV Vladislav GAZ 04:29:50
51. HNIK Karel ELA 04:29:50
52. ROGINA Radoslav ADR 04:29:50
53. BAX Sjoerd MET 04:29:50
54. CIESLIK Pawel WIB 04:29:50
55. BOOKWALTER Brent MTS 04:29:50
56. ITO Masakazu NIP 04:29:50
57. SCHELLING Patrick VBG 04:29:50
58. BURKE Jack LPC 04:29:50
59. STACHOWIAK Adam VOS 04:29:50
60. MASUDA Nariyuki NJPN 04:29:50
61. BUDYAK Anatoliy WIB 04:29:50
62. ISHIBASHI Manabu NJPN 04:30:05
63. ACOSTA OSPINA Ruben Dario NIP 04:30:05
64. PLUCINSKI Leszek VOS 04:30:05
65. RUTKIEWICZ Marek WIB 04:30:20
66. SCHWARZMANN Michael BOH 04:30:49
67. MACIEJUK Filip LPC 04:35:01
68. OKA Atsushi NJPN 04:35:01
69. LEHNER Daniel RSW 04:35:01
70. KRIZEK Matthias RSW 04:35:01
71. VAN DALEN Jason MET 04:35:01
72. STOSZ Patryk CDT 04:35:01
73. KOROSEC Rok LGS 04:35:01
74. GRABIS Mateusz VOS 04:35:01
75. RAJOVIC Dusan ADR 04:35:01
76. GONZÁLEZ Roberto THR 04:35:01
77. PELIKÁN János PNN 04:35:01
78. CIMA Damiano NIP 04:35:01
79. POTOCKI Viktor LGS 04:35:01
80. PRAH Aljaz LGS 04:35:01
81. BOEV Igor GAZ 04:35:01
82. RUCIGAJ Ziga LGS 04:35:01
83. GAFFURINI Nicola MTA 04:35:01
84. DAINESE Alberto SEG 04:35:01
85. HOLTER Adne UXT 04:35:01
86. SKAARSETH Iver UXT 04:35:01
87. ORRICO Davide VBG 04:35:01
88. SISR Frantisek ELA 04:35:01
89. WARCHOL Bartosz WIB 04:35:01
90. TACIAK Mateusz VOS 04:35:01
91. SAGAN Juraj BOH 04:35:01
92. FONZI Giuseppe THR 04:35:01
93. PACIONI Luca THR 04:35:01
94. PER Gorazd ADR 04:35:01
95. OMRZEL Aljaz ADR 04:35:01
96. JANISZEWSKI Sylwester VOS 04:35:01
97. FRANCZAK Pawel VOS 04:35:01
98. RIKUNOV Petr GAZ 04:35:01
99. KRIEGER Alexander LPC 04:35:01
100. VAN DER TUUK Danny MET 04:35:01
101. PLUIMERS Rick MTA 04:35:01
102. ANIOLKOWSKI Stanislaw CDT 04:35:01
103. BURGER Sven SEG 04:35:01
104. VOROBYEV Anton GAZ 04:42:03
105. PORSEV Alexander GAZ 04:42:03
106. KRAWCZYK Szymon VOS 04:42:03
107. PAPIERSKI Damian CDT 04:42:03
108. HARTLEY Adam SEG 04:42:03
109. KATRASNIK Gasper ADR 04:42:03
110. GROSELJ Matic LGS 04:42:03
111. VAN EMPEL Etienne THR 04:42:03
112. KULSET Sindre UXT 04:53:14
113. PONS Gaetan LPC 04:54:07
114. FILUTAS Viktor PNN 04:54:07
115. OROSZ Gergo PNN 04:54:07
116. LEYDER Misch LPC 04:54:07
117. ANTUNES Tiago SEG 04:54:07
118. ZAHÁLKA Matej ELA 04:54:07
119. KUSABA Keigo NIP 04:54:07
120. YOSHIDA Hayato NIP 04:54:07
121. MATSUDA Shoi NJPN 04:54:07
122. KRUL Wessel SEG 05:01:06
123. STAVRAKAKIS Georgios SEG 05:01:06
124. KOLLER Jan RSW 05:04:39

8 Abandoned
62. KIERNER Florian RSW DNF
87. KUMP Marko ADR DNF
134. MOLENAAR Alex MTA DNF
136. OOSTRA Folkert MTA DNS
144. PENG Yuan Tan LGS DNF
155. STEPNIAK Grzegorz WIB DNF
163. MORICZ Daniel PNN DNS
165. SZABO Miklos PNN DNF








--- advertisement ---