Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Czech Cycling Tour 2019 (2.1)
Czech Republic  /  15 August - 18 August

Edition: 11 (553.8 Km)
Winner: IMPEY Daryl

2018    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Olomouc - Uničov
17 August / 173.00 kilometer
Stagewinner:04:01:02 DAINESE Alberto
Race leader:08:49:12 IMPEY Daryl

Description
Result

Classification
Stage results
1. DAINESE Alberto SEG 04:01:02
2. RAJOVIC Dusan ADR 04:01:02
3. ANIOLKOWSKI Stanislaw CDT 04:01:02
4. ARCHBOLD Shane BOH 04:01:02
5. VAN DALEN Jason MET 04:01:02
6. BASKA Erik BOH 04:01:02
7. PACIONI Luca THR 04:01:02
8. VAN DEN BERG Marijn MET 04:01:02
9. NEUMAN Dominik ELA 04:01:02
10. STEIMLE Jannik VBG 04:01:02
11. GABBURO Davide THR 04:01:02
12. JANISZEWSKI Sylwester VOS 04:01:02
13. PLUIMERS Rick MTA 04:01:02
14. KULIKOV Vladislav GAZ 04:01:02
15. HILL Ben LGS 04:01:02
16. OKA Atsushi NJPN 04:01:02
17. IMPEY Daryl MTS 04:01:02
18. SKAARSETH Anders UXT 04:01:02
19. STOSZ Patryk CDT 04:01:02
20. ABRAHAMSEN Jonas UXT 04:01:02
21. DE JONGE Maarten MTA 04:01:02
22. KRIEGER Alexander LPC 04:01:02
23. MALECKI Kamil CDT 04:01:02
24. KRUL Stef MET 04:01:02
25. PFINGSTEN Christoph BOH 04:01:02
26. VAN DEN DOOL Jens MET 04:01:02
27. HAMILTON Lucas MTS 04:01:02
28. PATERSKI Maciej WIB 04:01:02
29. TRACZ Szymon CDT 04:01:02
30. STÜSSI Colin VBG 04:01:02
31. CIESLIK Pawel WIB 04:01:02
32. GROßSCHARTNER Felix BOH 04:01:02
33. HAIG Jack MTS 04:01:02
34. BARTA Jan ELA 04:01:02
35. ORRICO Davide VBG 04:01:02
36. BOOKWALTER Brent MTS 04:01:02
37. JUUL JENSEN Christopher MTS 04:01:02
38. GAFFURINI Nicola MTA 04:01:02
39. KOROSEC Rok LGS 04:01:02
40. ROGINA Radoslav ADR 04:01:02
41. SHILOV Sergey GAZ 04:01:02
42. THALMANN Roland VBG 04:01:02
43. NAKANE Hideto NIP 04:01:02
44. BAJC Andi RSW 04:01:02
45. KRUL Wessel SEG 04:01:02
46. REKITA Szymon LPC 04:01:02
47. KONWA Piotr WIB 04:01:02
48. BAX Sjoerd MET 04:01:02
49. MAAS Jan LPC 04:01:02
50. DÍAZ GALLEGO José Manuel VBG 04:01:02
51. KUEN Maximilian VBG 04:01:02
52. KUKRLE Michael ELA 04:01:02
53. RIKUNOV Petr GAZ 04:01:02
54. RABITSCH Stephan RSW 04:01:02
55. TRAEEN Torstein UXT 04:01:02
56. BOUWMANS Dylan MET 04:01:02
57. SCHILLINGER Andreas BOH 04:01:02
58. BROZYNA Piotr CDT 04:01:02
59. PALUTA Michal CDT 04:01:02
60. GROSELJ Ziga ADR 04:01:02
61. VISCONTI Giovanni THR 04:01:02
62. FONZI Giuseppe THR 04:01:02
63. DURBRIDGE Luke MTS 04:01:02
64. HOLTER Adne UXT 04:01:02
65. BURKE Jack LPC 04:01:02
66. STACHOWIAK Adam VOS 04:01:02
67. JANSSEN Adriaan MTA 04:01:02
68. HNIK Karel ELA 04:01:02
69. ITO Masakazu NIP 04:01:02
70. OTRUBA Jakub ELA 04:01:02
71. ARSLANOV Ildar GAZ 04:01:02
72. SCHELLING Patrick VBG 04:01:02
73. ACOSTA OSPINA Ruben Dario NIP 04:01:02
74. BUDYAK Anatoliy WIB 04:01:02
75. GRABIS Mateusz VOS 04:01:02
76. VAN DER TUUK Danny MET 04:01:02
77. BURGER Sven SEG 04:01:15
78. PER Gorazd ADR 04:01:15
79. HARTLEY Adam SEG 04:01:18
80. ZAHÁLKA Matej ELA 04:01:24
81. RUCIGAJ Ziga LGS 04:01:28
82. HEPBURN Michael MTS 04:01:33
83. SCHWARZMANN Michael BOH 04:01:39
84. KOLLER Jan RSW 04:04:59
85. SAGAN Juraj BOH 04:04:59
86. KRIZEK Matthias RSW 04:04:59
87. GROSELJ Matic LGS 04:04:59
88. POTOCKI Viktor LGS 04:04:59
89. FRANCZAK Pawel VOS 04:04:59
90. GONZÁLEZ Roberto THR 04:04:59
91. FILUTAS Viktor PNN 04:04:59
92. OROSZ Gergo PNN 04:04:59
93. PONS Gaetan LPC 04:04:59
94. PAPIERSKI Damian CDT 04:04:59
95. CIMA Damiano NIP 04:04:59
96. SISR Frantisek ELA 04:04:59
97. VOROBYEV Anton GAZ 04:04:59
98. RUTKIEWICZ Marek WIB 04:04:59
99. PELIKÁN János PNN 04:04:59
100. SKAARSETH Iver UXT 04:04:59
101. PRAH Aljaz LGS 04:04:59
102. LEYDER Misch LPC 04:04:59
103. BOEV Igor GAZ 04:04:59
104. KUSABA Keigo NIP 04:04:59
105. STAVRAKAKIS Georgios SEG 04:04:59
106. OMRZEL Aljaz ADR 04:04:59
107. KATRASNIK Gasper ADR 04:04:59
108. PLUCINSKI Leszek VOS 04:04:59
109. KRAWCZYK Szymon VOS 04:04:59
110. WARCHOL Bartosz WIB 04:04:59
111. PORSEV Alexander GAZ 04:04:59
112. TACIAK Mateusz VOS 04:04:59
113. SANTORO Antonio MTA 04:04:59
114. ROSA Massimo THR 04:04:59
115. VAN EMPEL Etienne THR 04:04:59
116. ISHIBASHI Manabu NJPN 04:04:59
117. LEHNER Daniel RSW 04:04:59
118. YOSHIDA Hayato NIP 04:04:59
119. ANTUNES Tiago SEG 04:04:59
120. VERBOOM Minne SEG 04:05:03

4 Abandoned
73. KULSET Sindre UXT DNF
104. MACIEJUK Filip LPC DNS
195. MASUDA Nariyuki NJPN DNF
196. MATSUDA Shoi NJPN DNF








--- advertisement ---