Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
La Poly Normande 2019 (1.1)
France  /  18 August

Edition: 40 (157.0 Km)
Winner: COSNEFROY Benoit

2018    



Winners of the Race




Last Winners







18 August / 157.00 kilometer
Stagewinner:03:55:19 COSNEFROY Benoit

Description
Result
Stage results
1. COSNEFROY Benoit ALM 03:55:19
2. FERRON Valentin TDE 00:00:02
3. TOUZ╔ Damien COF 00:00:14
4. DELETTRE Alexandre DMP 00:00:14
5. PARET-PEINTRE AurÚlien ALM 00:00:14
6. PAILLOT Yoann AUB 00:00:14
7. OURSELIN Paul TDE 00:00:14
8. DELAPLACE Anthony PCB 00:00:14
9. CLAEYS Dimitri COF 00:01:57
10. GAREL Adrien VCB 00:02:45
11. LEWIS Adam BRT 00:02:45
12. COLMAN Alex DHB 00:02:56
13. LE CUNFF KÚvin AUB 00:02:59
14. PICHON Laurent PCB 00:02:59
15. CHEVALIER Maxime VCB 00:02:59
16. GUERIN Alexis DMP 00:02:59
17. SOUPE Geoffrey COF 00:02:59
18. GESBERT Elie PCB 00:02:59
19. VOISARD Yannis AKT 00:02:59
20. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:02:59
21. LOUVEL Matis GFC 00:02:59
22. GOUAULT Pierre RLM 00:02:59
23. BIDARD Franšois ALM 00:02:59
24. CENTRONE Ivan CCD 00:02:59
25. HOEYBERGHS Daan BRT 00:02:59
26. SICARD Romain TDE 00:02:59
27. MORABITO Steve GFC 00:02:59
28. MASSON Christophe RLM 00:03:02
29. MAURELET Flavien AUB 00:03:06
30. FERASSE Thibault RLM 00:03:24
31. HAVIK Piotr BRT 00:06:47
32. MENGOULAS Alex BRT 00:06:51
33. COOLEN Yves BRT 00:06:51
34. G▄LLER Timo AKT 00:06:51
35. BEARD Cameron CCD 00:06:51
36. FEELEY Daire EVO 00:06:51
37. PAROZ Justin AKT 00:06:51
38. SWEENEY Harrison EVO 00:06:51
39. SEYE Guillaume BRT 00:06:51
40. TZORTZAKIS Polychronis TIS 00:06:51
41. MUELA GALVEZ Albert EVO 00:06:55
42. BOSTOCK Matthew DHB 00:06:57
43. SEFA Ylber TIS 00:07:17
44. STOCKMAN Abram TIS 00:07:17
45. SISKEVICIUS Evaldas DMP 00:07:17
46. MORICE Julien VCB 00:07:17
47. BOUHANNI Nacer COF 00:07:17
48. JULLIEN Anthony ALM 00:07:17
49. H─NNINEN Jaakko ALM 00:07:17
50. CAM Maxime VCB 00:07:17
51. HOELGAARD Daniel GFC 00:07:17
52. FINE Eddy COF 00:07:17
53. GUERNALEC Thibault PCB 00:07:17
54. BRUNEL Alexys GFC 00:07:17
55. PETERS Nans ALM 00:07:17
56. ROSSETTO StÚphane COF 00:07:17
57. DUPONT Hubert ALM 00:07:17
58. ANTOMARCHI Julien RLM 00:07:17
59. JARRIER Benoit PCB 00:07:17
60. TURGIS Anthony TDE 00:07:17
61. VAN NIEKERK Morne AUB 00:07:17
62. BALDO Nicolas AUB 00:07:17
63. VAUGRENARD Benoţt GFC 00:07:17
64. MOINARD AmaŰl PCB 00:07:17
65. TRARIEUX Julien DMP 00:07:17
66. HUREL Tony AUB 00:07:17
67. COUSIN Jerome TDE 00:07:17
68. PERICHON Pierre-Luc COF 00:07:17
69. STOCKMAN Michiel TIS 00:09:50

34 Abandoned
13. VAUBOURZEIX Thomas RLM DNF
17. VERMEULEN Emiel RLM DNF
23. ERMENAULT Corentin VCB DNF
25. MANZIN Lorrenzo VCB DNF
27. VICHOT Arthur VCB DNF
34. HARDY Romain PCB DNF
54. FEILLU Romain AUB DNF
62. JERMAN Ziga GFC DNF
63. VINCENT Leo GFC DNF
71. LEVEAU JÚrÚmy DMP DNF
73. SCHMIDT Fabien DMP DNF
76. GUICHARD Mickael DMP DNF
81. JOURNIAUX Axel TDE DNF
87. ORCEAU ClÚment TDE DNF
94. DESALE Nahom BRT DNF
101. RËZSA Balßzs CCD DNF
103. DEGUIDE Louis CCD DNF
105. DERUETTE Thomas CCD DNF
106. THILL Tom CCD DNF
107. FRANZ Toni CCD DNF
111. BACHMANN Laurin AKT DNF
114. IMHOF Claudio AKT DNS
116. SELENATI Nico AKT DNF
117. ZOBRIST Manuel AKT DNF
121. TOWNSEND Rory DHB DNF
123. TENNANT Andrew DHB DNF
125. HENNESSY Jacob DHB DNF
126. MCCARTHY Robert-Jon DHB DNF
127. TANFIELD Charlie DHB DNF
133. KEARNEY Aaron EVO DNF
134. KONING Peter EVO DNF
136. MUDGWAY Luke EVO DNF
142. BOUCHER David TIS DNF
143. GOEMANS Jonas TIS DNF








--- advertisement ---