Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Belgrade Banjaluka 2019 (2.1)
(Beograd-Banja Luka I)
Bosnia  /  18 April - 21 April

(755.0 Km)
Winner: FRANCZAK Pawel

2018    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 4 > Prnjavor - Banjaluka
21 April / 175.00 kilometer
Stagewinner:03:31:57 KUMP Marko
Race leader:14:55:35 FRANCZAK Pawel

Description
Result

Classification
Stage results
1. KUMP Marko ADR 03:31:57
2. FRANCZAK Pawel VOS 03:31:57
3. GROSSER Aaron BAI 03:31:57
4. AUER Daniel MPB 03:31:57
5. KATRASNIK Gasper ADR 03:31:57
6. RYBA Jan ACS 03:31:57
7. SHUMOU Nikolai MCC 03:31:57
8. PUCCIONI Dario SAN 03:31:57
9. KALABA Ducan NSRB 03:31:57
10. BURCHIO Federico AZT 03:31:57
11. CAÑAVERAL VARGAS Jonathan BSM 03:31:57
12. DI SANTE Antonio SAN 03:31:57
13. HILL Ben LGS 03:31:57
14. HALLER Patrick HRN 03:31:57
15. FRANZ Marcel HRN 03:31:57
16. SALZMANN Jodok MPB 03:31:57
17. TYRPEKL Karel SKC 03:31:57
18. HATZ Christopher HRR 03:31:57
19. VARHANOVSKY Jakub DKB 03:31:57
20. VALTER Attila CDT 03:31:57
21. HAMMERSCHMID Marvin CTN 03:31:57
22. FETTER Erik NHUN 03:31:57
23. TRACZ Szymon CDT 03:31:57
24. STACHOWIAK Adam VOS 03:31:57
25. GRATZER Alexander NAUT 03:31:57
26. LODERER Timon HAC 03:31:57
27. VAS Balázs NHUN 03:31:57
28. GROSELJ Matic LGS 03:31:57
29. DINA Marton NHUN 03:31:57
30. HAMMERSCHMID Raphael CTN 03:31:57
31. HOLLER Nikodemus BAI 03:31:57
32. HOLLMANN Juri HRN 03:31:57
33. SKOK Anze LGS 03:31:57
34. SOBAL Yauheni MCC 03:31:57
35. RUCIGAJ Ziga LGS 03:31:57
36. PRAH Aljaz LGS 03:31:57
37. ROGINA Radoslav ADR 03:31:57
38. HERNANDEZ GOMEZ Brayan BSM 03:31:57
39. SCHLEMMER Lukas MPB 03:31:57
40. SCHINNAGEL Johannes MPB 03:31:57
41. SCARTEZZINI Michele SAN 03:31:57
42. JARC Aljaz ADR 03:32:04
43. PER David ADR 03:32:07
44. MOSCA Jacopo AZT 03:32:07
45. SCHURAN Michal ACS 03:32:07
46. STROKAU Vasili MCC 03:32:11
47. MAHDAR Martin DKB 03:32:11
48. KOLB Stefan MPB 03:32:11
49. LICHNOVSKÝ Ludek SKC 03:32:14
50. MUÑOZ PEREZ William David BSM 03:32:14
51. QUIROZ AYALA Oscar Adalberto BSM 03:32:26
52. BANASZEK Adrian VOS 03:32:59
53. BICHLMANN Daniel BAI 03:33:13
54. TREUBEL Pascal HRN 03:33:31
55. GESSNER Jakob HRN 03:33:31
56. CANECKY Marek DKB 03:36:30
57. OBERSTEINER Florian HRR 03:36:30
58. FRIEDL Nils NAUT 03:36:30
59. GATE Aaron EVO 03:36:30
60. MAIKIN Roman MCC 03:36:30
61. BRANDLMEIER Stefan HRR 03:36:30
62. VEBER Matic NSLO 03:36:30
63. FEELEY Daire EVO 03:36:30
64. VERMEULEN Moran NAUT 03:36:30
65. RAFFAELE Angelo AZT 03:36:30
66. SALVIETTI Niccolò SAN 03:36:30
67. HOCEVAR Kristijan NSLO 03:36:30
68. CRISTA Daniel GTV 03:36:30
69. POLL Stefan NAUT 03:36:30
70. RAJOVIC Dusan ADR 03:36:30
71. DANILOVIC Marko NSRB 03:36:30
72. ESTRADA CELIS Eduardo BSM 03:36:30
73. TYBOR Patrik DKB 03:36:30
74. KNAUER Florenz HRR 03:36:30
75. ANIOLKOWSKI Stanislaw CDT 03:36:30
76. COTAR Luka NSLO 03:36:30
77. PLUCINSKI Leszek VOS 03:36:30
78. WOLF Justin BAI 03:36:30
79. KONING Peter BAI 03:36:30
80. SZATMARY Andras NHUN 03:36:30
81. KALOJIROS Tomas ACS 03:36:30
82. STACCHIOTTI Riccardo GTV 03:36:30
83. KOBAYASHI Marino GTV 03:36:30
84. WIPPERT Wouter EVO 03:37:19

64 Abandoned
5. HORVATH Ziga ADR DNF
12. STÖHR Pavel ACS DNF
14. FIALA Petr ACS DNF
16. RAJCHART Jan ACS DNF
32. KUSTADINCHEV Roman AZT DNF
33. OROCITO Franco AZT DNF
35. PITZANTI Orlando AZT DNF
42. VAN ENGELEN Adne BAI DNF
43. SCHNAPKA Matthias BAI DNF
52. JARAMILLO VELEZ Diego Alejandro BSM DNF
55. MORENO Johan BSM DNF
62. PAPIERSKI Damian CDT DNF
63. PEKALA Piotr CDT DNF
66. WALKOWIAK Kacper CDT DNF
73. HARING Martin DKB DNF
74. CULLY Jan Andrej DKB DNF
76. BELLAN Juraj DKB DNF
82. ZHUPA Eugert EVO DNF
84. ALAFACI Eugenio EVO DNF
85. MUDGWAY Luke EVO DNF
87. MONK Cyrus EVO DNF
91. HRINKOW Dominik HAC DNF
93. RECKENDORFER Lukas HAC DNF
94. HOFER Andreas HAC DNF
106. TSCHERNOSTER Jan HRN DNF
107. ROHDE Leon Raphael HRN DNF
114. PORZNER Manuel HRR DNF
115. ECHTERMANN Leon HRR DNF
121. GUY Timothy LGS DNF
124. VRHOVNIK Luka LGS DNF
134. PAPOK Siarhei MCC DNF
144. RITZINGER Felix MPB DNF
151. BONIFAZIO Leonardo SAN DNF
156. TOTÒ Paolo SAN DNF
161. BARTA Tomas SKC DNF
164. DOLNICEK Marek SKC DNF
165. MIKSANIK Vladimir SKC DNF
166. RUGOVAC Denis SKC DNF
167. PSZCZOLARSKI Wojciech SKC DNF
171. TACIAK Mateusz VOS DNF
172. KOMAR Mateusz VOS DNF
173. PARMA Krzysztof VOS DNF
184. KOCK Daniel NAUT DNF
192. DINA Daniel NHUN DNF
194. FILUTAS Viktor NHUN DNF
197. GONCZI Gergo NHUN DNF
201. JENKO Robert NSLO DNF
203. ROSKAR Tim NSLO DNF
204. LAKOTA Luka NSLO DNF
205. SAGADIN Luka NSLO DNF
213. KLISURIC Stevan NSRB DNF
214. VESELINOVIC Dusan NSRB DNF
215. DURIC Dorde NSRB DNF
216. GALOVIC Andrej NSRB DNF
217. STEFANOVIC Stefan NSRB DNF
221. UMHALLER Thomas CTN DNF
222. MASTALLER Stefan CTN DNF
223. GRUBER Julian CTN DNF
224. HOLLAND Michael CTN DNF
225. VIEHBERGER Lukas CTN DNF
232. DIMA Emil GTV DNF
233. DOBRE Vlad-Nicolae GTV DNF
234. JITARU Ciprian GTV DNF
237. PACURAR Vlad-Lucian GTV DNF








--- advertisement ---