Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
AG Driedaagse Brugge-De Panne 2020 (1.WWT)
(Driedaagse De Panne-Koksijde WE)
Belgium  /  20 October

Edition: 3 (155.0 Km)
Winner: WIEBES Lorena

2019    


Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners







20 October / 155.00 kilometer / Start: 13:00 / Finish: 16:50
Stagewinner:03:39:43 WIEBES Lorena

Description
Result
Video
Stage results
1. WIEBES Lorena SUN 03:39:43
2. BRENNAUER Lisa WNT 00:00:00
3. KOPECKY Lotte LSL 00:00:00
4. ROY Sarah MTS 00:00:00
5. BERTIZZOLO Sofia CCC 00:00:00
6. BARNES Alice CSR 00:00:00
7. LONGO BORGHINI Elisa TFS 00:00:00
8. VAN DIJK Ellen TFS 00:00:00
9. JACKSON Alison SUN 00:00:00
10. DUVAL EugÚnie FDJ 00:00:00
11. KASPER Romy PHV 00:00:00
12. UNEKEN Lonneke DLT 00:00:00
13. COPPONI Clara FDJ 00:00:00
14. PIETERS Amy DLT 00:00:00
15. BALSAMO Elisa VAL 00:00:00
16. MAJERUS Christine DLT 00:00:00
17. D'HOORE Jolien DLT 00:00:00
18. MARKUS Riejanne CCC 00:00:09
19. KOREVAAR Jeanne CCC 00:00:14
20. GUAZZINI Vittoria VAL 00:00:14
21. KOCH Franziska SUN 00:00:22
22. ANDERSEN Susanne SUN 00:00:22
23. SOEK Julia SUN 00:00:22
24. VAN DEN BROEK - BLAAK Chantal DLT 00:00:22
25. SCHWEINBERGER Kathrin DVE 00:01:35
26. FIDANZA Arianna LSL 00:01:35
27. KOOL Charlotte NXG 00:01:35
28. DIDERIKSEN Amalie DLT 00:01:35
29. KLIMOVA Diana CGS 00:01:35
30. PARKINSON Abby-Mae LSL 00:01:35
31. VAN HOUTUM Celine MUL 00:01:35
32. BRAAM Danique LSL 00:01:35
33. CROMWELL Tiffany CSR 00:01:35
34. MARKUS Femke PHV 00:01:35
35. VANDENBULCKE Jesse LSL 00:01:35
36. CONSONNI Chiara VAL 00:01:35
37. GAREEVA Aigul CGS 00:01:35
38. PALADIN Soraya CCC 00:01:35
39. BORGLI Stine Andersen FDJ 00:01:35
40. WATERREUS Kylie MUL 00:01:35
41. BAKKER Minke DVE 00:01:35
42. KOSTER Anouska Helena PHV 00:01:35
43. HANSON Lauretta TFS 00:01:35
44. GROSSETETE MaŰlle FDJ 00:01:35
45. BERTEAU Victoire DVE 00:01:35
46. KONONENKO Valeriya CTL 00:01:35
47. LETH Julie WNT 00:01:35
48. PRATT Jessica CSR 00:01:35
49. CONFALONIERI Maria Giulia WNT 00:01:35
50. SWINKELS Karlijn PHV 00:01:35
51. RAAIJMAKERS Marit PHV 00:01:35
52. LUDWIG Hannah CSR 00:01:35
53. VAN WITZENBURG Marieke DVE 00:01:35
54. FAHLIN Emilia FDJ 00:01:35
55. TEUTENBERG Lea Lin WNT 00:01:35
56. PERSICO Silvia VAL 00:01:35
57. BROWN Grace MTS 00:01:35
58. KUIJPERS Evy CCC 00:01:35
59. DEMEY Valerie CCC 00:01:35
60. HEINE Vita HPU 00:01:35
61. VAN VEEN Esther PHV 00:01:35
62. BARNES Hannah CSR 00:01:40
63. ELVIN Gracie MTS 00:01:40
64. ENSING Janneke MTS 00:01:45
65. VAN DE VEL Sara CTL 00:05:26
66. ALLEN Jessica MTS 00:05:26
67. BORGSTRÍM Julia NXG 00:05:26
68. DE ZOETE Mylene NXG 00:05:26
69. WORRACK Trixi TFS 00:05:26

29 Abandoned
3. CASTRIQUE Alana LSL DNF
26. RYAN Alexis CSR DNF
46. KITCHEN Lauren FDJ DNF
54. ROBERTS Jessica MTS DNF
62. GEORGI Pfeiffer SUN DNF
71. CORDON-RAGOT Audrey TFS DNF
73. PLICHTA Anna TFS DNF
82. BRAU▀E Franziska WNT DNF
83. RIJKES Sarah WNT DNF
92. GALIMULLINA Iulia CGS DNF
96. RUEGG Noemi CGS DNF
115. VIGIE Margaux VAL DNF
116. SANGUINETI Ilaria VAL DNF
121. COTTER Imogen CTL DNF
123. KULYNYCH Olha CTL DNF
124. SHARPE Alice CTL DNF
126. VAN HAAFTEN Kirstie CTL DNF
134. STEIGENGA Nicole DVE DNF
135. SCHWEINBERGER Christina DVE DNF
141. FELDMANN Pernille Larsen HPU DNF
143. KRÍGER Mieke HPU DNF
144. MATHISEN Silje HPU DNF
145. RICHIOUD GrÚta HPU DNF
146. VAN DER HAAR - GARNER Lucy HPU DNF
151. BADEGRUBER Anna MUL DNF
152. DEFOUR Lara MUL DNF
154. JOHANSSON Hanna MUL DNF
162. WADSWORTH Emily NXG DNF
164. HOOLWERF Cathelijne NXG DNF









--- advertisement ---