Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Etoile de Bessèges 2020 (2.1)
France  /  5 February - 9 February

Edition: 50 (604.0 Km)
Winner: COSNEFROY Benoit

2019    


Winners of the Race




Last Winners







Stage 3 > Bessèges - Bessèges
7 February / 155.00 kilometer
Stagewinner:03:54:56 DE BONDT Dries
Race leader:11:03:16 BRUNEL Alexys

Description
Result

Classification
Stage results
1. DE BONDT Dries AFC 03:54:56
2. ZIMMERMANN Georg CPT 03:54:56
3. CORT NIELSEN Magnus EF1 03:54:58
4. JANS Roy AFC 03:54:58
5. VENTURINI Clément ALM 03:54:58
6. VERMEULEN Emiel RLM 03:54:58
7. DEVRIENDT Tom CWG 03:54:58
8. TAMINIAUX Lionel WVA 03:54:58
9. GHYS Robbe SVB 03:54:58
10. PARISINI Nicolo BHP 03:54:58
11. BOUDAT Thomas ARK 03:54:58
12. BOASSON HAGEN Edvald NTT 03:54:58
13. VAN ROOY Kenneth SVB 03:54:58
14. BARONCINI Filippo BHP 03:54:58
15. BARTHE Cyril VCB 03:54:58
16. MORIN Emmanuel COF 03:54:58
17. MARECZKO Jakub CPT 03:54:58
18. BRUNEL Alexys GFC 03:54:58
19. SIMMONS Quinn TFS 03:54:58
20. THWAITES Scott AFC 03:54:58
21. PLANCKAERT Edward SVB 03:54:58
22. ALAPHILIPPE Bryan AUB 03:54:58
23. MAIKIN Roman CCA 03:54:58
24. RUIZ SEDANO Ibon EKP 03:54:58
25. SIX Franklin WVA 03:54:58
26. TOUZÉ Damien COF 03:54:58
27. FINETTO Mauro NDP 03:54:58
28. VAN HOECKE Gijs CPT 03:54:58
29. CALMEJANE Lilian TDE 03:54:58
30. WIRTGEN Luc WVA 03:54:58
31. DE VYLDER Lindsay SVB 03:54:58
32. MAURELET Flavien AUB 03:54:58
33. MOZZATO Luca VCB 03:54:58
34. MOSCA Jacopo TFS 03:54:58
35. LE GAC Olivier GFC 03:54:58
36. PARET-PEINTRE Aurélien ALM 03:54:58
37. VICHOT Arthur VCB 03:54:58
38. SCHÖNBERGER Sebastian VCB 03:54:58
39. COSNEFROY Benoit ALM 03:54:58
40. VAN POPPEL Boy CWG 03:54:58
41. LATOUR Pierre ALM 03:54:58
42. DE GENDT Aimé CWG 03:54:58
43. BURGAUDEAU Mathieu TDE 03:54:58
44. MALDONADO Anthony AUB 03:54:58
45. GENIETS Kevin GFC 03:54:58
46. KOCH Jonas CPT 03:54:58
47. GUERNALEC Thibault ARK 03:54:58
48. MADOUAS Valentin GFC 03:54:58
49. PALUTA Michal CPT 03:54:58
50. KIRSCH Alex TFS 03:54:58
51. LEVEAU Jérémy RLM 03:54:58
52. LEVASSEUR Jordan RLM 03:54:58
53. PEREZ Anthony COF 03:54:58
54. MENDEZ Daniel Alejandro EKP 03:54:58
55. HARDY Romain ARK 03:54:58
56. MEURISSE Xandro CWG 03:54:58
57. MANZIN Lorrenzo TDE 03:54:58
58. LEROUX Samuel RLM 03:54:58
59. LEYSEN Senne AFC 03:54:58
60. MULLEN Ryan TFS 03:54:58
61. BARBIER Pierre NDP 03:54:58
62. AURIGNAC Samy CCA 03:54:58
63. VERMOTE Julien COF 03:54:58
64. COURTEILLE Arnaud VCB 03:54:58
65. GALVÁN FERNÁNDEZ Francisco Kiko EKP 03:54:58
66. EDET Nicolas COF 03:54:58
67. ROBEET Ludovic WVA 03:54:58
68. ANTOMARCHI Julien RLM 03:54:58
69. VAN NIEKERK Morne AUB 03:54:58
70. JANSSENS Jimmy AFC 03:54:58
71. BIDARD François ALM 03:54:58
72. THOMAS Benjamin GFC 03:54:58
73. BENNETT Sean EF1 03:54:58
74. ADRIÁ OLIVERAS Roger EKP 03:54:58
75. ORLANDI Massimo BHP 03:54:58
76. HUYS Laurens WVA 03:54:58
77. MÁRQUEZ Martí EKP 03:54:58
78. TURGIS Anthony TDE 03:54:58
79. KRIEGER Alexander AFC 03:54:58
80. BETTIOL Alberto EF1 03:54:58
81. LE ROUX Romain ARK 03:54:58
82. PESENTI Thomas BHP 03:54:58
83. FEDELI Alessandro NDP 03:54:58
84. HUREL Tony AUB 03:54:58
85. COUSIN Jerome TDE 03:54:58
86. GIRMAY HAILU Biniam NDP 03:54:58
87. OKA Atsushi NDP 03:54:58
88. GRADEK Kamil CPT 03:55:14
89. RUSSO Clement ARK 03:55:21
90. MASSON Christophe RLM 03:55:31
91. STOKBRO NIELSEN Andreas NTT 03:55:31
92. MALECKI Kamil CPT 03:55:33
93. GOUGEARD Alexis ALM 03:55:34
94. JAUREGUI Quentin ALM 03:55:34
95. BOUZAS REY Martí­n EKP 03:55:53
96. CAM Maxime VCB 03:55:56
97. VALGREN ANDERSEN Michael NTT 03:56:14
98. GOGL Michael NTT 03:56:14
99. LIEPINS Emils TFS 03:56:28
100. DE PLUS Jasper CWG 03:56:36
101. CLAEYS Dimitri COF 03:56:36
102. DE BIE Sean WVA 03:56:38
103. CLARKE Simon EF1 03:56:51
104. GONCALVES Jose NDP 03:57:12
105. HIVERT Jonathan TDE 03:57:12
106. VAN DEN BERG Julius EF1 03:57:43
107. STOCEK Matus BHP 03:58:08
108. DUMOURIER Florian CCA 03:58:23
109. WEEMAES Sasha SVB 03:58:23
110. BLEIER Baptiste AUB 03:59:02
111. BOECKMANS Kris VCB 03:54:58
112. O'CONNOR Ben Alexander NTT 03:59:41
113. ROSA Diego ARK 04:00:45
114. RIOU Alan ARK 04:00:47
115. FERRI Gregorio BHP 04:01:36
116. GRENDENE Marco BHP 04:01:36
117. RICHARDSON Alexandar AFC 04:01:38
118. BEPPU Fumiyuki NDP 04:01:38
119. DE DECKER Alfdan CWG 04:03:20
120. QUARTERMAN Charlie TFS 04:04:34
121. THOMSON Jay Robert NTT 04:04:34
122. OWEN Logan EF1 04:04:34
123. HUDRY Florian CCA 04:04:34
124. GUGLIELMI Simon GFC 04:04:34
125. DERNIES Tom RLM 04:04:34

7 Abandoned
3. HERRADA LOPEZ José COF DNS
24. MOSCHETTI Matteo TFS DNF
45. LANGEVELD Sebastian EF1 DNF
83. WILLEMS Thimo SVB DNF
127. VAN POPPEL Danny CWG DNF
146. OURSELIN Paul TDE DNS
153. GUILLONNET Adrien AUB DNS








--- advertisement ---