Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Jayco Herald Sun Tour 2020 (2.1)
Australia  /  5 February - 9 February

Edition: 66 (613.3 Km)
Winner: HINDLEY Jai

2019    



Videos (5)
Winners of the Race




Last Winners







Stage 3 > Bright - Wangaratta
7 February / 178.10 kilometer
Stagewinner:04:07:27 GROVES Kaden
Race leader:09:50:30 HINDLEY Jai

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. GROVES Kaden MTS 04:07:27
2. DAINESE Alberto SUN 04:07:27
3. R─IM Mihkel ISN 04:07:27
4. HOFLAND Moreno EF1 04:07:27
5. RICE Michael ACA 04:07:27
6. FREIBERG Michael ACA 04:07:29
7. MCCORMICK Hayden BSC 04:07:29
8. GOLDSTEIN Omer ISN 04:07:29
9. SLATTERY Godfrey 04:07:29
10. JENNER Samuel BLN 04:07:29
11. POWLESS Neilson EF1 04:07:29
12. GUARDIOLA Salvador KIN 04:07:29
13. HINDLEY Jai SUN 04:07:29
14. SCOTT Ari BSC 04:07:29
15. WHELAN James EF1 04:07:29
16. HOWSON Damien MTS 04:07:29
17. TOOVEY Ayden BLN 04:07:29
18. HEANEY Alex STG 04:07:29
19. EWART Jesse TSC 04:07:29
20. LEBAS Thomas KIN 04:07:29
21. CAVANAGH Ryan STG 04:07:29
22. SCHUNK Conor AEV 04:07:29
23. SCULLY Thomas EF1 04:07:29
24. STORER Michael SUN 04:07:29
25. REARDON Connor STG 04:07:29
26. CARMAN Ben NER 04:07:29
27. DAVIDS Brendon OLI 04:07:29
28. GARCIA FERNANDEZ Marcos KIN 04:07:29
29. BERWICK Sebastian STG 04:07:29
30. PORTER Rudy 04:07:29
31. CHRETIEN Charles-Etienne AEV 04:07:29
32. HILL Sam BLN 04:07:29
33. ORAM James BSC 04:07:29
34. VINE Jay NER 04:07:29
35. CATAFORD Alexander ISN 04:07:29
36. METCALFE Ben BLN 04:07:35
37. MORTON Lachlan David EF1 04:07:35
38. BOIVIN Guillaume ISN 04:07:35
39. RUTSCH Jonas EF1 04:07:35
40. WHITE Calan 04:07:35
41. CULEY Marcus TSC 04:07:42
42. SMITH Dion MTS 04:07:47
43. MEYER Cameron MTS 04:07:54
44. O'BRIEN Mark 04:07:54
45. POTTER Michael ACA 04:08:01
46. DOCKER Mitchell EF1 04:08:04
47. PICCOLI James ISN 04:08:11
48. PERRY Benjamin ISN 04:08:11
49. YATES Simon MTS 04:08:13
50. MCKENNA Dylan NER 04:08:29
51. YATES Joel STG 04:09:35
52. MCGILL Scott AEV 04:09:35
53. PRESLEY Sebastian OLI 04:09:35
54. THOMAS Ryan ACA 04:09:35
55. KANTER Max SUN 04:09:35
56. MUDGWAY Luke BSC 04:09:35
57. WHITE Liam OLI 04:11:53
58. NAKAJIMA Yasuharu KIN 04:11:53
59. COYLE Jesse NER 04:11:53
60. YAMAMOTO Genki KIN 04:11:53
61. LYONS Agnus OLI 04:11:53
62. DOWSETT Alex ISN 04:11:53
63. KRAGH ANDERSEN Asbj°rn SUN 04:11:53
64. TURNBULL Carter 04:11:53
65. FLEMING Riley OLI 04:11:53
66. STORK Florian SUN 04:11:53
67. MILLER Christopher NER 04:11:53
68. BOLTON Thomas OLI 04:11:53
69. TSUBAKI Hiroshi KIN 04:11:53
70. MURTAGH Conner OLI 04:11:53
71. BARRETT Sebastian ACA 04:15:54
72. WILLIAMS David 04:15:54
73. MACKAY Ashley ACA 04:15:54
74. STITES Tyler AEV 04:15:54
75. BATT Ethan BSC 04:15:54
76. POWER Robert SUN 04:15:54
77. KENCH Joshua BSC 04:15:54
78. HILL Ben BLN 04:15:54
79. SCHULTZ Nicholas MTS 04:19:32
80. BEWLEY Sam MTS 04:19:32

9 Abandoned
46. LEAHY Conor DNS
71. WIGGINS Craig STG DNF
87. ARASHIRO Yudai KIN DNF
91. DI DOMENICO Daniel ACA DNF
112. BICKMORE Cade AEV DNF
116. MCELROY Sean AEV DNF
126. STEWART Miles NER DNF
127. NIQUET-OLDEN Bentley NER DNF
136. WHITE Alexander BSC DNF








--- advertisement ---