Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Sazka Tour 2022 (2.1)
Czech Republic  /  4 August - 7 August

(714.1 Km)
Winner: ROTA Lorenzo

   

Winners of the Race


Last Winners







Stage 1 > Uničov - Prostějov
4 August / 196.20 kilometer
Stagewinner:04:24:00 HERREGODTS Rune
Race leader:04:23:48 HERREGODTS Rune

Description
Result

Classification
Stage results
1. HERREGODTS Rune SVB 04:24:00
2. MEENS Johan BWB 00:00:00
3. KUKRLE Michael EKA 00:00:00
4. KASPAR Jan ATT 00:00:00
5. TARLTON Alexander LKH 00:00:00
6. FORTIN Filippo PBS 00:00:00
7. VAN DIJKE Tim JVD 00:00:00
8. BITTNER Pavel DDS 00:00:00
9. DE KLEIJN Arvid HPM 00:00:00
10. KOCH Jonas BOH 00:00:00
11. GROSU Eduard Michael DRA 00:00:00
12. PEÁK Barnabas IWG 00:00:00
13. BERCKMOES Jenno SVB 00:00:00
14. KOPECKY Thomas ABC 00:00:00
15. DELACROIX Théo IWG 00:00:00
16. COLMAN Alex SVB 00:00:00
17. MARCELLUSI Martin BCF 00:00:00
18. GUDMESTAD Tord UXT 00:00:00
19. BARTA Tomas ATT 00:00:00
20. BRAET Vito SVB 00:00:00
21. PLUIMERS Rick JVD 00:00:00
22. ZUKOWSKY Nick HPM 00:00:00
23. APERS Ruben SVB 00:00:00
24. JUNTUNEN Antti-Jussi ABC 00:00:00
25. HOWSON Damien BEX 00:00:00
26. KOREN Kristjan ADR 00:00:00
27. PETRUS Jiri ATT 00:00:00
28. NEUMAN Dominik EKA 00:00:00
29. PONOMAR Andrii DRA 00:00:00
30. PER David ADR 00:00:00
31. LIPOWITZ Florian BOH 00:00:00
32. KUBIS Lukas DKB 00:00:00
33. STAUNE-MITTET Johannes JVD 00:00:00
34. BARTA Jan EKA 00:00:00
35. VAN BELLE Loe JVD 00:00:00
36. COLLEONI Kevin BEX 00:00:00
37. ZWIEHOFF Ben BOH 00:00:00
38. REHA Filip EKA 00:00:00
39. PALZER Anton BOH 00:00:00
40. NABERMAN Tim DDS 00:00:00
41. GLIVAR Gal ADR 00:00:00
42. COVILI Luca BCF 00:00:00
43. MACLEOD Callum ABC 00:00:00
44. PATERSKI Maciej VOS 00:00:00
45. SEPULVEDA Eduardo DRA 00:00:00
46. HEMING Miká ATT 00:00:00
47. STOCEK Matus ATT 00:00:00
48. MOLLY Kenny BWB 00:00:00
49. ANDRESEN Tobias Lund DDS 00:00:00
50. RASTELLI Luca BCF 00:00:00
51. MAAS Jan BEX 00:00:00
52. BOROS Michael EKA 00:00:00
53. MERTENS Julian SVB 00:00:00
54. POZZOVIVO Domenico IWG 00:00:00
55. RÜEGG Lukas VBG 00:00:00
56. ROTA Lorenzo IWG 00:00:00
57. RYAN Archie JVD 00:00:00
58. MULUBERHAN Henok BCF 00:00:00
59. JOHANNESSEN Anders Halland UXT 00:00:00
60. THALMANN Roland VBG 00:00:00
61. HINDSGAUL MADSEN Jacob UXT 00:00:00
62. UMBA LOPEZ Abner Santiago DRA 00:00:00
63. VIVIANI Attilio BWB 00:00:00
64. CHARMIG Anthon UXT 00:00:00
65. TIZZA Marco BWB 00:00:00
66. BATTAGLIN Enrico BCF 00:00:00
67. GUERIN Alexis VBG 00:00:00
68. FINKST Tilen ADR 00:00:00
69. ZANA Filippo BCF 00:00:00
70. TAARAMAE Rein IWG 00:00:00
71. CHIRICO Luca DRA 00:00:00
72. TUREK Daniel RSW 00:00:00
73. MEILER Lukas VBG 00:00:00
74. STÜSSI Colin VBG 00:00:00
75. HUPPERTZ Joshua LKH 00:00:00
76. HIRT Jan IWG 00:00:00
77. BONNEU Kamiel SVB 00:00:00
78. BURKE Jack RSW 00:00:00
79. CAMRDA Karel ATT 00:00:00
80. GEßNER Jakob LKH 00:00:00
81. PAASSCHENS Mathijs BWB 00:00:00
82. MUÑOZ GIRALDO Daniel DRA 00:00:00
83. WANDAHL Frederik BOH 00:00:00
84. WIRTGEN Luc BWB 00:00:00
85. EL GOUZI Omar BCF 00:00:00
86. PETILLI Simone IWG 00:00:00
87. KOCH Christian LKH 00:00:00
88. POOLE Max DDS 00:00:00
89. KANGERT Tanel BEX 00:00:00
90. ZOIDL Riccardo VBG 00:00:00
91. MILESI Lorenzo DDS 00:00:00
92. SCHURAN Michal ATT 00:00:00
93. OTRUBA Jakub EKA 00:00:00
94. URIANSTAD Martin Bugge UXT 00:00:00
95. HUGGER Jan LKH 00:00:00
96. ONLEY Oscar DDS 00:00:00
97. SCHELLING Ide BOH 00:00:00
98. HAGENES Per Strand JVD 00:00:00
99. HAGA Chad HPM 00:00:00
100. EVANS Alexander PBS 00:00:00
101. LEVY William Blume UXT 00:00:00
102. JOYCE Colin HPM 00:00:00
103. DIRNBAUER Josef RSW 00:00:00
104. PEÑA JIMENEZ Jesus David BEX 00:00:00
105. APPEL Stijn ABC 00:00:00
106. WEULINK Meindert ABC 00:00:00
107. SCHUCH Mike ABC 00:00:00
108. TUKA Samuel DKB 00:00:00
109. THEILER Ole LKH 00:00:00
110. REISSIG Patrick PBS 00:00:00
111. MEO Felix James PBS 00:00:00
112. GRMAY Tsgabu Gebremaryam BEX 00:00:00
113. REKITA Szymon VOS 00:00:00
114. CIESLIK Pawel VOS 00:00:00
115. OBDRZALEK Tomas EKA 00:00:00
116. SOWINSKI Artur VOS 00:00:00
117. PEKALA Piotr SWT 00:00:00
118. SKAARSETH Iver UXT 00:00:00
119. GAMPER Mario RSW 00:00:00
120. HOCEVAR Kristijan ADR 00:00:00
121. COLNAR Aljaz ADR 00:00:00
122. VERMEULEN Moran RSW 00:00:00
123. TYBOR Patrik DKB 00:00:00
124. MURN Bostjan ADR 00:00:00
125. MERTZ Rémy BWB 00:00:00
126. BOVEN Lars JVD 00:00:00
127. GIBSON Matthew HPM 00:00:00
128. BICHLMANN Daniel PBS 00:00:00
129. KIERNER Florian RSW 00:00:00
130. PAPIERSKI Damian VOS 00:00:00
131. BENZ-KUCH Max PBS 00:00:00
132. KÄRSTEN Moritz DDS 00:00:00
133. SINSCHEK Nils ABC 00:00:00
134. MEISEN Marcel LKH 00:00:00
135. KOVAC Samuel DKB 00:00:00
136. REUTIMANN Matthias VBG 00:00:00
137. MEYER Cameron BEX 00:00:00
138. ROVDER Pavol DKB 00:00:00
139. KOSTANSKI Mateusz VOS 00:00:00
140. GAMPER Florian RSW 00:00:00
141. DOUBLE Paul HPM 00:00:00
142. ALBA BOLIVAR Juan Diego DRA 00:00:00
143. SZÓSTKA Pawel SWT 00:00:00
144. STITES Tyler HPM 00:00:00
145. HALLER Patrick SWT 00:00:00
146. PETER MIchael SWT 00:00:00
147. PROC Bartlomiej SWT 00:00:00
148. KASKO David DKB 00:00:00
149. SOKOLIK Lukas DKB 00:00:00
150. VON STETTEN Laurin PBS 00:00:00

2 Abandoned
192. WOLLENBERG Tim SWT DNF
197. SONNLEITNER Jonas SWT DNF








--- advertisement ---