Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Sazka Tour 2022 (2.1)
Czech Republic  /  4 August - 7 August

(714.1 Km)
Winner: ROTA Lorenzo

   

Winners of the Race


Last Winners







Stage 2 > Olomouc - Pustevny
5 August / 189.30 kilometer
Stagewinner: ROTA Lorenzo
Race leader:09:16:09 ROTA Lorenzo

Description
Result

Classification
Stage results
1. ROTA Lorenzo IWG 00:00:00
2. ONLEY Oscar DDS 00:00:00
3. POZZOVIVO Domenico IWG 00:00:00
4. CHARMIG Anthon UXT 00:00:00
5. COLLEONI Kevin BEX 00:00:00
6. ZANA Filippo BCF 00:00:00
7. RYAN Archie JVD 00:00:00
8. ZOIDL Riccardo VBG 00:00:00
9. STAUNE-MITTET Johannes JVD 00:00:00
10. COVILI Luca BCF 00:00:00
11. TAARAMAE Rein IWG 00:00:00
12. BOVEN Lars JVD 00:00:00
13. ZWIEHOFF Ben BOH 00:00:00
14. PAASSCHENS Mathijs BWB 00:00:00
15. STÜSSI Colin VBG 00:00:00
16. POOLE Max DDS 00:00:00
17. HIRT Jan IWG 00:00:00
18. PONOMAR Andrii DRA 00:00:00
19. MERTENS Julian SVB 00:00:00
20. THALMANN Roland VBG 00:00:00
21. MULUBERHAN Henok BCF 00:00:00
22. TIZZA Marco BWB 00:00:00
23. SEPULVEDA Eduardo DRA 00:00:00
24. WANDAHL Frederik BOH 00:00:00
25. MAAS Jan BEX 00:00:00
26. EVANS Alexander PBS 00:00:00
27. WIRTGEN Luc BWB 00:00:00
28. OTRUBA Jakub EKA 00:00:00
29. MOLLY Kenny BWB 00:00:00
30. PEKALA Piotr SWT 00:00:00
31. ZUKOWSKY Nick HPM 00:00:00
32. SCHURAN Michal ATT 00:00:00
33. VAN BELLE Loe JVD 00:00:00
34. MEILER Lukas VBG 00:00:00
35. REHA Filip EKA 00:00:00
36. UMBA LOPEZ Abner Santiago DRA 00:00:00
37. PETILLI Simone IWG 00:00:00
38. NEUMAN Dominik EKA 00:00:00
39. MACLEOD Callum ABC 00:00:00
40. TUREK Daniel RSW 00:00:00
41. GLIVAR Gal ADR 00:00:00
42. BARTA Jan EKA 00:00:00
43. GRMAY Tsgabu Gebremaryam BEX 00:00:00
44. BOROS Michael EKA 00:00:00
45. HEMING Miká ATT 00:00:00
46. RASTELLI Luca BCF 00:00:00
47. JOHANNESSEN Anders Halland UXT 00:00:00
48. CAMRDA Karel ATT 00:00:00
49. HOWSON Damien BEX 00:00:00
50. EL GOUZI Omar BCF 00:00:00
51. BONNEU Kamiel SVB 00:00:00
52. MERTZ Rémy BWB 00:00:00
53. KUKRLE Michael EKA 00:00:00
54. KOPECKY Thomas ABC 00:00:00
55. GEßNER Jakob LKH 00:00:00
56. STOCEK Matus ATT 00:00:00
57. CHIRICO Luca DRA 00:00:00
58. PALZER Anton BOH 00:00:00
59. GUERIN Alexis VBG 00:00:00
60. KANGERT Tanel BEX 00:00:00
61. SOWINSKI Artur VOS 00:00:00
62. HAGA Chad HPM 00:00:00
63. MILESI Lorenzo DDS 00:00:00
64. TARLTON Alexander LKH 00:00:00
65. RÜEGG Lukas VBG 00:00:00
66. JUNTUNEN Antti-Jussi ABC 00:00:00
67. PATERSKI Maciej VOS 00:00:00
68. SINSCHEK Nils ABC 00:00:00
69. PEÑA JIMENEZ Jesus David BEX 00:00:00
70. BERCKMOES Jenno SVB 00:00:00
71. HERREGODTS Rune SVB 00:00:00
72. HINDSGAUL MADSEN Jacob UXT 00:00:00
73. DELACROIX Théo IWG 00:00:00
74. KOCH Jonas BOH 00:00:00
75. GAMPER Mario RSW 00:00:00
76. LIPOWITZ Florian BOH 00:00:00
77. URIANSTAD Martin Bugge UXT 00:00:00
78. THEILER Ole LKH 00:00:00
79. LEVY William Blume UXT 00:00:00
80. MUÑOZ GIRALDO Daniel DRA 00:00:00
81. BURKE Jack RSW 00:00:00
82. PLUIMERS Rick JVD 00:00:00
83. BITTNER Pavel DDS 00:00:00
84. HUGGER Jan LKH 00:00:00
85. APERS Ruben SVB 00:00:00
86. MEENS Johan BWB 00:00:00
87. SCHELLING Ide BOH 00:00:00
88. JOYCE Colin HPM 00:00:00
89. TUKA Samuel DKB 00:00:00
90. KASPAR Jan ATT 00:00:00
91. PEÁK Barnabas IWG 00:00:00
92. DOUBLE Paul HPM 00:00:00
93. VAN DIJKE Tim JVD 00:00:00
94. KÄRSTEN Moritz DDS 00:00:00
95. MARCELLUSI Martin BCF 00:00:00
96. BATTAGLIN Enrico BCF 00:00:00
97. OBDRZALEK Tomas EKA 00:00:00
98. COLMAN Alex SVB 00:00:00
99. BRAET Vito SVB 00:00:00
100. MEO Felix James PBS 00:00:00
101. FINKST Tilen ADR 00:00:00
102. REISSIG Patrick PBS 00:00:00
103. KUBIS Lukas DKB 00:00:00
104. APPEL Stijn ABC 00:00:00
105. VIVIANI Attilio BWB 00:00:00
106. KOVAC Samuel DKB 00:00:00
107. PETRUS Jiri ATT 00:00:00
108. KOREN Kristjan ADR 00:00:00
109. PER David ADR 00:00:00
110. KOSTANSKI Mateusz VOS 00:00:00
111. HUPPERTZ Joshua LKH 00:00:00
112. WEULINK Meindert ABC 00:00:00
113. DE KLEIJN Arvid HPM 00:00:00
114. NABERMAN Tim DDS 00:00:00
115. CIESLIK Pawel VOS 00:00:00
116. REKITA Szymon VOS 00:00:00
117. FORTIN Filippo PBS 00:00:00
118. SKAARSETH Iver UXT 00:00:00
119. TYBOR Patrik DKB 00:00:00
120. BICHLMANN Daniel PBS 00:00:00
121. KOCH Christian LKH 00:00:00
122. COLNAR Aljaz ADR 00:00:00
123. HAGENES Per Strand JVD 00:00:00
124. REUTIMANN Matthias VBG 00:00:00
125. SCHUCH Mike ABC 00:00:00
126. GIBSON Matthew HPM 00:00:00
127. PAPIERSKI Damian VOS 00:00:00
128. STITES Tyler HPM 00:00:00
129. MEISEN Marcel LKH 00:00:00
130. ROVDER Pavol DKB 00:00:00
131. BENZ-KUCH Max PBS 00:00:00
132. GUDMESTAD Tord UXT 00:00:00
133. BARTA Tomas ATT 00:00:00
134. HOCEVAR Kristijan ADR 00:00:00
135. DIRNBAUER Josef RSW 00:00:00
136. SOKOLIK Lukas DKB 00:00:00
137. ANDRESEN Tobias Lund DDS 00:00:00

13 Abandoned
37. MEYER Cameron BEX DNF
41. ALBA BOLIVAR Juan Diego DRA DNF
44. GROSU Eduard Michael DRA DNF
102. GAMPER Florian RSW DNF
104. KIERNER Florian RSW DNF
106. VERMEULEN Moran RSW DNF
141. KASKO David DKB DNF
166. VON STETTEN Laurin PBS DNF
175. MURN Bostjan ADR DNF
193. PETER MIchael SWT DNF
194. SZÓSTKA Pawel SWT DNF
195. PROC Bartlomiej SWT DNS
196. HALLER Patrick SWT DNF








--- advertisement ---