Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Sazka Tour 2022 (2.1)
Czech Republic  /  4 August - 7 August

(714.1 Km)
Winner: ROTA Lorenzo

   

Winners of the Race


Last Winners







6 August / 148.70 kilometer
Stagewinner: BONNEU Kamiel
Race leader:13:05:35 ROTA Lorenzo

Description
Result

Classification
Stage results
1. BONNEU Kamiel SVB 00:00:00
2. CHARMIG Anthon UXT 00:00:00
3. STAUNE-MITTET Johannes JVD 00:00:00
4. COLLEONI Kevin BEX 00:00:00
5. ZANA Filippo BCF 00:00:00
6. ROTA Lorenzo IWG 00:00:00
7. ONLEY Oscar DDS 00:00:00
8. SEPULVEDA Eduardo DRA 00:00:00
9. COVILI Luca BCF 00:00:00
10. ZOIDL Riccardo VBG 00:00:00
11. HIRT Jan IWG 00:00:00
12. POOLE Max DDS 00:00:00
13. RYAN Archie JVD 00:00:00
14. TAARAMAE Rein IWG 00:00:00
15. UMBA LOPEZ Abner Santiago DRA 00:00:00
16. POZZOVIVO Domenico IWG 00:00:00
17. THALMANN Roland VBG 00:00:00
18. ZWIEHOFF Ben BOH 00:00:00
19. MULUBERHAN Henok BCF 00:00:00
20. PEKALA Piotr SWT 00:00:00
21. PAASSCHENS Mathijs BWB 00:00:00
22. BOVEN Lars JVD 00:00:00
23. HINDSGAUL MADSEN Jacob UXT 00:00:00
24. LIPOWITZ Florian BOH 00:00:00
25. STÜSSI Colin VBG 00:00:00
26. SCHELLING Ide BOH 00:00:00
27. PONOMAR Andrii DRA 00:00:00
28. MILESI Lorenzo DDS 00:00:00
29. MAAS Jan BEX 00:00:00
30. MERTENS Julian SVB 00:00:00
31. TARLTON Alexander LKH 00:00:00
32. ZUKOWSKY Nick HPM 00:00:00
33. SCHURAN Michal ATT 00:00:00
34. PETILLI Simone IWG 00:00:00
35. GRMAY Tsgabu Gebremaryam BEX 00:00:00
36. JOHANNESSEN Anders Halland UXT 00:00:00
37. KOPECKY Thomas ABC 00:00:00
38. MACLEOD Callum ABC 00:00:00
39. SOWINSKI Artur VOS 00:00:00
40. GUERIN Alexis VBG 00:00:00
41. THEILER Ole LKH 00:00:00
42. KOCH Jonas BOH 00:00:00
43. REHA Filip EKA 00:00:00
44. BERCKMOES Jenno SVB 00:00:00
45. TUREK Daniel RSW 00:00:00
46. BARTA Jan EKA 00:00:00
47. WIRTGEN Luc BWB 00:00:00
48. URIANSTAD Martin Bugge UXT 00:00:00
49. VAN BELLE Loe JVD 00:00:00
50. SINSCHEK Nils ABC 00:00:00
51. HAGA Chad HPM 00:00:00
52. RASTELLI Luca BCF 00:00:00
53. EL GOUZI Omar BCF 00:00:00
54. BRAET Vito SVB 00:00:00
55. HEMING Miká ATT 00:00:00
56. PETRUS Jiri ATT 00:00:00
57. GLIVAR Gal ADR 00:00:00
58. WEULINK Meindert ABC 00:00:00
59. REISSIG Patrick PBS 00:00:00
60. NEUMAN Dominik EKA 00:00:00
61. KUKRLE Michael EKA 00:00:00
62. OTRUBA Jakub EKA 00:00:00
63. EVANS Alexander PBS 00:00:00
64. TUKA Samuel DKB 00:00:00
65. TIZZA Marco BWB 00:00:00
66. REKITA Szymon VOS 00:00:00
67. HUGGER Jan LKH 00:00:00
68. REUTIMANN Matthias VBG 00:00:00
69. BURKE Jack RSW 00:00:00
70. CAMRDA Karel ATT 00:00:00
71. PLUIMERS Rick JVD 00:00:00
72. LEVY William Blume UXT 00:00:00
73. WANDAHL Frederik BOH 00:00:00
74. CHIRICO Luca DRA 00:00:00
75. MERTZ Rémy BWB 00:00:00
76. HOWSON Damien BEX 00:00:00
77. KANGERT Tanel BEX 00:00:00
78. BOROS Michael EKA 00:00:00
79. APPEL Stijn ABC 00:00:00
80. GEßNER Jakob LKH 00:00:00
81. JUNTUNEN Antti-Jussi ABC 00:00:00
82. BENZ-KUCH Max PBS 00:00:00
83. BATTAGLIN Enrico BCF 00:00:00
84. GAMPER Mario RSW 00:00:00
85. CIESLIK Pawel VOS 00:00:00
86. KASPAR Jan ATT 00:00:00
87. MOLLY Kenny BWB 00:00:00
88. MARCELLUSI Martin BCF 00:00:00
89. HERREGODTS Rune SVB 00:00:00
90. APERS Ruben SVB 00:00:00
91. FINKST Tilen ADR 00:00:00
92. STOCEK Matus ATT 00:00:00
93. OBDRZALEK Tomas EKA 00:00:00
94. KOREN Kristjan ADR 00:00:00
95. KUBIS Lukas DKB 00:00:00
96. PATERSKI Maciej VOS 00:00:00
97. DE KLEIJN Arvid HPM 00:00:00
98. HUPPERTZ Joshua LKH 00:00:00
99. DOUBLE Paul HPM 00:00:00
100. JOYCE Colin HPM 00:00:00
101. VAN DIJKE Tim JVD 00:00:00
102. PER David ADR 00:00:00
103. KOCH Christian LKH 00:00:00
104. FORTIN Filippo PBS 00:00:00
105. MEO Felix James PBS 00:00:00
106. MEILER Lukas VBG 00:00:00
107. KOVAC Samuel DKB 00:00:00
108. HOCEVAR Kristijan ADR 00:00:00
109. COLNAR Aljaz ADR 00:00:00
110. NABERMAN Tim DDS 00:00:00
111. RÜEGG Lukas VBG 00:00:00
112. BARTA Tomas ATT 00:00:00
113. VIVIANI Attilio BWB 00:00:00
114. DELACROIX Théo IWG 00:00:00
115. BITTNER Pavel DDS 00:00:00
116. GIBSON Matthew HPM 00:00:00
117. KÄRSTEN Moritz DDS 00:00:00
118. COLMAN Alex SVB 00:00:00
119. SOKOLIK Lukas DKB 00:00:00
120. GUDMESTAD Tord UXT 00:00:00
121. DIRNBAUER Josef RSW 00:00:00
122. HAGENES Per Strand JVD 00:00:00
123. KOSTANSKI Mateusz VOS 00:00:00
124. PEÁK Barnabas IWG 00:00:00
125. STITES Tyler HPM 00:00:00
126. BICHLMANN Daniel PBS 00:00:00
127. MEENS Johan BWB 00:00:00
128. PAPIERSKI Damian VOS 00:00:00
129. PEŃA JIMENEZ Jesus David BEX 00:00:00
130. MEISEN Marcel LKH 00:00:00
131. TYBOR Patrik DKB 00:00:00
132. SKAARSETH Iver UXT 00:00:00
133. ROVDER Pavol DKB 00:00:00
134. ANDRESEN Tobias Lund DDS 00:00:00

3 Abandoned
22. PALZER Anton BOH DNS
42. MUŃOZ GIRALDO Daniel DRA DNF
127. SCHUCH Mike ABC DNS








--- advertisement ---