Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Sazka Tour 2022 (2.1)
Czech Republic  /  4 August - 7 August

(714.1 Km)
Winner: ROTA Lorenzo

   

Winners of the Race


Last Winners







Stage 4 > Šumperk - Šternberk
7 August / 179.90 kilometer
Stagewinner:04:28:45 GUERIN Alexis
Race leader:17:34:43 ROTA Lorenzo

Description
Result

Classification
Stage results
1. GUERIN Alexis VBG 04:28:45
2. KUKRLE Michael EKA 00:00:04
3. ROTA Lorenzo IWG 00:00:28
4. CHARMIG Anthon UXT 00:00:00
5. POOLE Max DDS 00:00:00
6. ZANA Filippo BCF 00:00:00
7. COLLEONI Kevin BEX 00:00:00
8. WANDAHL Frederik BOH 00:00:00
9. PAASSCHENS Mathijs BWB 00:00:00
10. STAUNE-MITTET Johannes JVD 00:00:00
11. BONNEU Kamiel SVB 00:00:00
12. RYAN Archie JVD 00:00:00
13. GRMAY Tsgabu Gebremaryam BEX 00:00:34
14. KOCH Jonas BOH 00:00:46
15. ZWIEHOFF Ben BOH 00:00:00
16. THALMANN Roland VBG 00:00:00
17. COVILI Luca BCF 00:00:00
18. ONLEY Oscar DDS 00:00:00
19. ZOIDL Riccardo VBG 00:00:00
20. LIPOWITZ Florian BOH 00:00:00
21. HIRT Jan IWG 00:00:00
22. BERCKMOES Jenno SVB 00:00:00
23. MAAS Jan BEX 00:00:00
24. ZUKOWSKY Nick HPM 00:00:00
25. CHIRICO Luca DRA 00:00:00
26. SCHELLING Ide BOH 00:00:00
27. BOVEN Lars JVD 00:00:00
28. OTRUBA Jakub EKA 00:00:00
29. TIZZA Marco BWB 00:00:00
30. PETILLI Simone IWG 00:00:00
31. BURKE Jack RSW 00:00:00
32. POZZOVIVO Domenico IWG 00:00:00
33. TARLTON Alexander LKH 00:00:00
34. SCHURAN Michal ATT 00:00:00
35. MOLLY Kenny BWB 00:00:00
36. MILESI Lorenzo DDS 00:00:00
37. KANGERT Tanel BEX 00:00:00
38. PONOMAR Andrii DRA 00:00:00
39. TAARAMAE Rein IWG 00:00:00
40. PETRUS Jiri ATT 00:00:00
41. STÜSSI Colin VBG 00:00:00
42. HINDSGAUL MADSEN Jacob UXT 00:00:00
43. SEPULVEDA Eduardo DRA 00:00:00
44. VAN BELLE Loe JVD 00:00:00
45. MACLEOD Callum ABC 00:00:00
46. MARCELLUSI Martin BCF 00:00:00
47. BITTNER Pavel DDS 00:00:00
48. SINSCHEK Nils ABC 00:00:00
49. GEßNER Jakob LKH 00:00:00
50. TUREK Daniel RSW 00:00:00
51. NEUMAN Dominik EKA 00:00:00
52. APERS Ruben SVB 00:00:00
53. PATERSKI Maciej VOS 00:00:00
54. BARTA Jan EKA 00:00:00
55. HEMING Miká ATT 00:00:00
56. PEKALA Piotr SWT 00:00:00
57. HAGENES Per Strand JVD 00:00:00
58. VAN DIJKE Tim JVD 00:00:00
59. THEILER Ole LKH 00:00:00
60. URIANSTAD Martin Bugge UXT 00:00:00
61. MULUBERHAN Henok BCF 00:00:00
62. MERTENS Julian SVB 00:00:00
63. GLIVAR Gal ADR 00:00:00
64. BENZ-KUCH Max PBS 00:00:00
65. HAGA Chad HPM 00:00:00
66. UMBA LOPEZ Abner Santiago DRA 00:00:00
67. STOCEK Matus ATT 00:00:00
68. WEULINK Meindert ABC 00:00:00
69. MEILER Lukas VBG 00:00:00
70. KOREN Kristjan ADR 00:00:00
71. REUTIMANN Matthias VBG 00:00:00
72. BOROS Michael EKA 00:00:00
73. MERTZ Rémy BWB 00:00:00
74. KOPECKY Thomas ABC 00:00:00
75. EL GOUZI Omar BCF 00:00:00
76. HOWSON Damien BEX 00:00:00
77. GAMPER Mario RSW 00:00:00
78. HUGGER Jan LKH 00:00:00
79. BATTAGLIN Enrico BCF 00:00:00
80. DOUBLE Paul HPM 00:00:00
81. JOHANNESSEN Anders Halland UXT 00:00:00
82. PEÁK Barnabas IWG 00:00:00
83. KASPAR Jan ATT 00:00:00
84. SOWINSKI Artur VOS 00:00:00
85. BRAET Vito SVB 00:00:00
86. ANDRESEN Tobias Lund DDS 00:00:00
87. LEVY William Blume UXT 00:00:00
88. JOYCE Colin HPM 00:00:00
89. CAMRDA Karel ATT 00:00:00
90. DELACROIX Théo IWG 00:00:00
91. RASTELLI Luca BCF 00:00:00
92. HERREGODTS Rune SVB 00:00:00
93. BARTA Tomas ATT 00:00:00
94. REHA Filip EKA 00:00:00
95. RÜEGG Lukas VBG 00:00:00
96. KUBIS Lukas DKB 00:00:00
97. DIRNBAUER Josef RSW 00:00:00
98. TUKA Samuel DKB 00:00:00
99. BICHLMANN Daniel PBS 00:00:00
100. MEISEN Marcel LKH 00:00:00
101. DE KLEIJN Arvid HPM 00:00:00
102. STITES Tyler HPM 00:00:00

32 Abandoned
35. PEŃA JIMENEZ Jesus David BEX DNF
52. MEENS Johan BWB DNF
56. VIVIANI Attilio BWB DNF
57. WIRTGEN Luc BWB DNF
66. GUDMESTAD Tord UXT DNF
67. SKAARSETH Iver UXT DNF
71. GIBSON Matthew HPM DNF
84. COLMAN Alex SVB DNF
92. OBDRZALEK Tomas EKA DNF
121. APPEL Stijn ABC DNF
124. JUNTUNEN Antti-Jussi ABC DNF
133. PLUIMERS Rick JVD DNF
143. TYBOR Patrik DKB DNF
144. SOKOLIK Lukas DKB DNF
145. KOVAC Samuel DKB DNF
147. ROVDER Pavol DKB DNF
153. KÄRSTEN Moritz DDS DNF
157. NABERMAN Tim DDS DNF
163. EVANS Alexander PBS DNF
164. FORTIN Filippo PBS DNF
165. REISSIG Patrick PBS DNF
167. MEO Felix James PBS DNF
172. HOCEVAR Kristijan ADR DNF
174. COLNAR Aljaz ADR DNF
176. FINKST Tilen ADR DNF
177. PER David ADR DNF
182. CIESLIK Pawel VOS DNF
183. REKITA Szymon VOS DNF
184. PAPIERSKI Damian VOS DNF
187. KOSTANSKI Mateusz VOS DNF
201. HUPPERTZ Joshua LKH DNF
207. KOCH Christian LKH DNF








--- advertisement ---