Login / Subscribe
Language:
English
|
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
| Euskara
Orri nagusia
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Elkarrizketak
Bideoak
Jokoak
Txapelketa nagusia
Etapakako Txapelketa
Txapelketa puntoka
Sailkapen konbinatua
Laisterketak
Txirrindulari egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Txapelketak
Taldeak
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Aktibo dauden txirrindulariak
Transferentzien laburpena
CyclingFever Ranking
Emakumea
Transferentzia
Elkartea
Foroa
Txat
Taldeak
Saioa hasi/izena eman
Critérium du Dauphiné
2006
(PT)
France / 4 Ekaina - 11 Ekaina
Edition: 58 (1098.1 Km)
Winner:
LEIPHEIMER Levi
2005
2007
Laisteketaren aurkezpena
Ibilbidea eta etapak
Taldeak eta txirrindulariak
Sailkapenak
Historia eta estatistika
Orri ofiziala bisitatu
Twitter
Facebook
Laisterketako irabazleak
Levi Leipheimer
USA
Francisco Mancebo Perez
ESP
Christophe Moreau
FRA
Tweets by @dauphine
Edizioak
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
Azken irabazleak
Palmaresa >>
2022
ROGLIC Primoz
2021
PORTE Richie
2020
MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
2019
FUGLSANG Jakob
2018
THOMAS Geraint
2017
FUGLSANG Jakob
2016
FROOME Christopher
2015
FROOME Christopher
2014
TALANSKY Andrew
2013
FROOME Christopher
Lehenagokoa
0
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
Hurrengoa
Etapa 6 >
Briançon
-
La Toussuire
10 Ekaina
/ 169.00 kilometer / Hasiera: 11:40
Etapa irabazlea
:
05:01:42
MAYO DIEZ Iban
(33.610 km/hr)
Laisterketako Liderra
:
LEIPHEIMER Levi
Azalpenak
Emaitza
Sailkapena
Etapako emaitzak
**
Login/Subscribe to see the full results
1.
MAYO DIEZ Iban
EUS
05:01:42
2.
VALVERDE BELMONTE Alejandro
CEI
00:01:21
3.
MOREAU Christophe
A2R
00:01:37
4.
LEIPHEIMER Levi
GST
00:01:37
5.
PIEPOLI Leonardo
SDV
00:01:37
6.
KOHL Bernhard
TMO
00:02:00
7.
BENTO CARVALHO DE AZEVEDO José
DSC
00:02:37
8.
MANCEBO PEREZ Francisco
A2R
00:03:17
9.
SEVILLA RIBERA Oscar
TMO
00:03:26
10.
CAUCCHIOLI Pietro
C.A
00:03:26
11.
IGLINSKIY Maxim
MRM
00:04:32
12.
ARROYO DURAN David
CEI
00:04:54
13.
PEREIRO SIO Oscar
CEI
00:05:23
14.
MARZANO Marco
LAM
00:05:23
15.
ROUS Didier
BTL
00:05:23
16.
HINCAPIE George
DSC
00:05:23
17.
VOECKLER Thomas
BTL
00:05:23
18.
CHAVANEL Sylvain
COF
00:05:23
19.
MENCHOV Denis
RAB
00:05:23
20.
GUSTOV Volodymir
CSC
00:07:23
17
Erretiratzeak
2.
ALBIZU LIZASO Joseba
EUS
FAD
4.
FERNANDEZ DE LARREA Koldo
EUS
DNF
57.
MONCOUTIE David
COF
DNF
62.
FRITSCH Nicolas
SDV
DNF
78.
RENSHAW Mark
C.A
DNF
84.
ERVITI Imanol
CEI
DNF
95.
KUYCKX Jan
DVL
DNF
108.
TURPIN Ludovic
A2R
DNF
117.
NARDELLO Daniele
TMO
DNF
154.
ENGELS Addy
QSI
DNF
173.
CLAUDE Mathieu
BTL
DNF
176.
MARTIAS Rony
BTL
DNF
182.
DA DALTO Mauro
LIQ
FAD
187.
RIGHETTO Marco
LIQ
DNF
196.
SIEDLER Sebastian
MRM
DNF
206.
LAURENT Christophe
AGR
DNF
208.
SINNER Benoit
AGR
FAD
**
Login/Subscribe to see the full results
--- iragarpena ---
ProCycling
Egutegia
Emaitzak
Partaideen zerrendak
Taldeak eta txirrindulariak
Komunikabideak eta albizteak
CyclingFever Weekly
Elkarrizketak
Newsfeeds
Bideoak
Elkartea
Txat
Foroa
Taldeak
Cycling Fever kluba
Jokoak
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
Cycling Feverri buruz
Historia
Galdera ohikoenak
Dohaintza egin
Iragarkia
Cookies
Esatistika