Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
La Roue Tourangelle Région Centre Val de Loire - Trophée Harmonie Mutuelle 2019 (1.1)
(La Roue Tourangelle)
France  /  7 April

Edition: 18 (186.0 Km)
Winner: TAMINIAUX Lionel

2018    



Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. TAMINIAUX Lionel WVA 04:23:35
2. CARPENTER Robin RLY 00:00:00
3. SARREAU Marc GFC 00:00:12
4. BOUDAT Thomas TDE 00:00:12
5. BOUHANNI Nacer COF 00:00:12
6. COQUARD Bryan VCB 00:00:14
7. PLANCKAERT Baptiste WVA 00:00:14
8. DUMOULIN Samuel ALM 00:00:14
9. RUSSO Clement PCB 00:00:14
10. LE CUNFF Kévin AUB 00:00:14
11. VENDRAME Andrea ANS 00:00:14
12. MALDONADO Anthony AUB 00:00:14
13. SCHMIDT Fabien DMP 00:00:14
14. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:14
15. BARBIER Pierre RLM 00:00:14
16. EL FARES Julien DMP 00:00:14
17. GOMEZ PEÑALOZA Bryan Steve MZN 00:00:14
18. THALMANN Roland VBG 00:00:14
19. STÜSSI Colin VBG 00:00:14
20. WELTEN Bram PCB 00:00:14
21. SCHMID Mauro SRA 00:00:14
22. DELAGE Mickael GFC 00:00:14
23. SCHELLING Patrick VBG 00:00:14
24. SOUPE Geoffrey COF 00:00:14
25. DERNIES Tom RLM 00:00:14
26. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:14
27. DE VOS Adam RLY 00:00:14
28. OURSELIN Paul TDE 00:00:14
29. ANDERSON Ryan RLY 00:00:14
30. BARBIER Rudy ICA 00:00:14
31. BIDARD François ALM 00:00:14
32. JAKIN Alo AUB 00:00:14
33. BANZER Gordian VBG 00:00:14
34. CATAFORD Alexander ICA 00:00:24
35. FERASSE Thibault RLM 00:00:24
36. LADAGNOUS Matthieu GFC 00:00:24
37. WIRTGEN Tom WVA 00:00:24
38. REZA Kévin VCB 00:00:29
39. VACHON Florian PCB 00:00:30
40. THOMAS Benjamin GFC 00:00:33
41. BUSATO Matteo ANS 00:00:36
42. MOLLY Kenny WVA 00:00:45
43. SOTO MARTINEZ Nelson Andres CJR 00:00:45
44. BOUCHARD Geoffrey ALM 00:00:45
45. SIX Franklin WVA 00:00:57
46. PETERS Nans ALM 00:01:03
47. OCHOA CAMARGO Diego Antonio MZN 00:01:09
48. JOURNIAUX Axel TDE 00:01:28
49. MAISON Jérémy PCB 00:01:35
50. PARRA ARIAS Jordan Arley MZN 00:01:35
51. ROBEET Ludovic WVA 00:01:35
52. BARTHE Cyril EUS 00:01:35
53. FRIESECKE Gian SRA 00:01:35
54. GUERIN Alexis DMP 00:01:35
55. KASPERKIEWICZ Przemyslaw DMP 00:01:35
56. MOREIRA Mauricio CJR 00:01:35
57. GOLDSTEIN Roy ICA 00:01:35
58. PAILLOT Yoann AUB 00:01:35
59. BRANDLE Matthias ICA 00:01:35
60. ELLSAY Nigel RLY 00:01:35
61. MENDOZA CARDONA Omar Alberto MZN 00:01:35
62. MALUCELLI Matteo CJR 00:01:35
63. MORA VEDRI Sebastian CJR 00:01:35
64. FRAPPORTI Mattia ANS 00:01:35
65. STEIMLE Jannik VBG 00:01:35
66. MANZIN Lorrenzo VCB 00:01:35
67. CARDIS Romain TDE 00:01:35
68. BONNAMOUR Franck PCB 00:01:35
69. CARISEY Clément ICA 00:01:35
70. LE TURNIER Mathias COF 00:01:44
71. COUSIN Jerome TDE 00:01:44
72. PERICHON Pierre-Luc COF 00:02:11
73. HOFSTETTER Hugo COF 00:02:11
74. GOUGEARD Alexis ALM 00:03:15
75. ERMENAULT Corentin VCB 00:03:15
76. SPREAFICO Matteo ANS 00:03:15
77. NÖMMELA Aksel WVA 00:03:15
78. GENIETS Kevin GFC 00:03:15
79. GROSU Eduard Michael DMP 00:03:15
80. COURTEILLE Arnaud VCB 00:03:15
81. HOELGAARD Daniel GFC 00:03:15
82. HUREL Tony AUB 00:05:23
83. MAURELET Flavien AUB 00:05:23
84. THIÈRY Cyrille SRA 00:05:23
85. RESTREPO VALENCIA Jhonatan MZN 00:06:38
86. FREULER Jan-André AMO 00:06:51
87. DÍAZ GALLEGO José Manuel VBG 00:06:51
88. MONCASSIN Maxence AMO 00:06:51
89. ORRICO Davide VBG 00:06:51
90. CAÑELLAS SÁNCHEZ Xavier CJR 00:06:51
91. LÓPEZ-COZAR Juan EUS 00:06:51
92. ARERUYA Joseph DMP 00:07:15
93. VERMEULEN Emiel RLM 00:08:51
94. ANSONS Kristers AMO 00:08:51
95. PAUMANN Fabian SRA 00:08:51
96. KANEPEJS Deins AMO 00:08:51
97. VIEL Mattia ANS 00:08:51
98. SELLIER Simon TDE 00:08:51
99. AMADOR CASTAÑO Juan Jose MZN 00:08:51
100. ORONTE Emerson RLY 00:08:51
101. DANIEL Maxime PCB 00:09:06
102. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 00:09:34







--- advertisement ---