Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Le Triptyque des Monts et Châteaux 2019 (2.2)
(Le Triptyque des Monts et Châteaux - Frasnes)
Belgium  /  5 April - 7 April

Edition: 24 (438.6 Km)
Winner: BJERG Mikkel

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BJERG Mikkel DEN HAGENS BERMAN AXEON 09:57:59
2. GARRISON Ian USA HAGENS BERMAN AXEON 09:58:01
3. PIDCOCK Thomas GBR TEAM WIGGINS LECOL 09:58:02
4. FOSS Tobias S. NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 09:58:06
5. STEWART Jake GBR GROUPAMA - FDJ 09:58:14
6. EEKHOFF Nils NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 09:58:18
7. VAN MOER Brent BEL 09:58:21
8. MARIT Arne BEL 09:58:25
9. SCOTT Robert GBR TEAM WIGGINS LECOL 09:58:31
10. BEULLENS Cedric BEL 09:58:34
11. HOOLE Daan NED SEG RACING ACADEMY 09:58:34
12. ZIJLAARD Maikel NED HAGENS BERMAN AXEON 09:58:35
13. FOUCHE James NZL TEAM WIGGINS LECOL 09:58:36
14. O'LOUGHLIN Michael IRL TEAM WIGGINS LECOL 09:58:38
15. VAN WILDER Ilan BEL 09:58:47
16. LEKNESSUND Andreas NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 09:58:47
17. MACIEJUK Filip POL LEOPARD PRO CYCLING 09:58:53
18. BOUWMANS Dylan NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 09:58:54
19. QUARTERMAN Charles GBR 09:58:54
20. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 09:58:55
21. QUINN Sean USA HAGENS BERMAN AXEON 09:58:56
22. DENIS Thomas FRA 09:58:56
23. CASSAERT Loran BEL 09:58:58
24. JACOBS Johan SUI 09:59:00
25. MAAS Edo NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 09:59:09
26. DAEMEN Stijn NED 09:59:14
27. BOOTSVELD Jelle NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 09:59:14
28. SUTER Joel SUI AKROS - THÖMUS 09:59:14
29. SCHELLING Ide NED SEG RACING ACADEMY 09:59:14
30. VERTONGEN Jens BEL 09:59:18
31. SPENGLER Mario SUI LEOPARD PRO CYCLING 09:59:18
32. GRONDIN Donavan Vincent FRA 09:59:19
33. GROVES Kaden AUS SEG RACING ACADEMY 09:59:20
34. FROIDEVAUX Robin SUI AKROS - THÖMUS 09:59:21
35. MÄRKL Niklas GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 09:59:23
36. REYNDERS Jens BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 09:59:24
37. LEYDER Pit LUX LEOPARD PRO CYCLING 09:59:24
38. DESAL Ceriel BEL 09:59:25
39. ANDERSEN Idar NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 09:59:28
40. BRAET Vito BEL 09:59:29
41. MARIS Elias BEL 09:59:30
42. NABERMAN Tim NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 09:59:32
43. KLUCKERS Arthur LUX LEOPARD PRO CYCLING 09:59:33
44. VANOVERBERGHE Jens BEL 09:59:34
45. SNYERS Jari BEL 09:59:40
46. CASTRIQUE Jonas BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 09:59:41
47. VAN TRICHT Stan BEL 09:59:45
48. LEYMAN Celestin BEL 09:59:47
49. SCHNEITER Joab SUI IAM EXCELSIOR 09:59:50
50. BROWN Jonathan USA HAGENS BERMAN AXEON 09:59:50
51. DE WILDE Gilles BEL 09:59:50
52. VAN DEN DOOL Jens NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 09:59:52
53. VANDEPITTE Nathan FRA WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 09:59:53
54. WRIGHT Paul NZL 09:59:59
55. VAN VUCHELEN Tom BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 09:59:59
56. REX Laurenz BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 10:00:00
57. BERNARD Enzo FRA 10:00:00
58. VERCAMST Wesley BEL 10:00:02
59. SCARONI Cristian ITA GROUPAMA - FDJ 10:00:03
60. DE KEE Glenn BEL 10:00:05
61. AEBI Antoine SUI AKROS - THÖMUS 10:00:05
62. FREHEN Jérémy BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 10:00:08
63. HARTLEY Adam GBR SEG RACING ACADEMY 10:00:08
64. DEKKER David NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 10:00:08
65. DEBUYSERE Wannes BEL 10:00:09
66. DE PAUW Len BEL 10:00:10
67. HESTERS Jules BEL 10:00:10
68. HEIDERSCHEID Colin LUX LEOPARD PRO CYCLING 10:00:12
69. VAN BELLE Bas NED LEOPARD PRO CYCLING 10:00:12
70. ALONSO MONTES Pablo ESP 10:00:15
71. VAN CANEYT Joren BEL 10:00:19
72. SCHEERS Lander BEL 10:00:21
73. NEVENS Tibo BEL 10:00:22
74. SMET Jonas BEL 10:00:24
75. D´HEYGERE Gil BEL 10:00:27
76. GODART Bo BEL 10:00:27
77. WILLEMOT Bastien BEL 10:00:31
78. URIANSTAD Martin Bugge NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 10:00:32
79. VANDENBROECK Yarno BEL 10:00:35
80. VAN SCHOOR Matthew BEL 10:00:36
81. BISSEGGER Stefan SUI SWISS RACING ACADEMY 10:00:40
82. DANIELS Simon BEL 10:00:40
83. OFFERMANS Michiel BEL 10:00:46
84. MCKIBBIN Nic IRL 10:00:47
85. DU FOUR Jens BEL 10:00:47
86. THIÉBAUD Valère SUI AKROS - THÖMUS 10:01:03
87. VERBOOM Minne NED SEG RACING ACADEMY 10:01:05
88. HAEX Joris BEL 10:01:19
89. VAN DER TUUK Danny NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 10:01:20
90. KAESEMANS Jasper BEL 10:01:29
91. SLEEN Torjus NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 10:01:35
92. VERVLOESEM Xandres BEL DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 10:02:07
93. LAUK Karl Patrick EST GROUPAMA - FDJ 10:02:54
94. DAVIS Cole USA HAGENS BERMAN AXEON 10:03:11
95. SCHERPENBERGH Tristan BEL 10:03:23
96. DAVY Clement FRA GROUPAMA - FDJ 10:04:04
97. JERMAN Žiga SLO GROUPAMA - FDJ 10:04:14
98. BRUNEL Alexys FRA GROUPAMA - FDJ 10:05:03
99. HVIDEBERG Jonas Iversby NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 10:05:08
100. DE WINTER Gordon BEL 10:08:26
101. MARSMAN Tim NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL 10:13:30
102. PEMEN Diederik BEL 10:13:54
103. HERBEN Luuk NED 10:14:00
104. CAMERON Euan GBR 10:29:18







--- advertisement ---