Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
ZLM Tour 2019 (2.1)
(Ster Elektrotoer)
Netherlands  /  19 June - 23 June

(704.2 Km)
Winner: TEUNISSEN Mike

   
1987


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. TEUNISSEN Mike TJV 16:00:47
2. JANSEN Amund Gr°ndahl TJV 16:01:01
3. W▄RTZ SCHMIDT Mads TKA 16:01:03
4. DE BUYST Jasper LTS 16:01:12
5. BAKELANTS Jan SUN 16:01:19
6. LAMMERTINK Maurits ROC 16:01:26
7. GROENEWEGEN Dylan TJV 16:01:30
8. VAN EMDEN Jos TJV 16:01:31
9. WALLAYS Jelle LTS 16:01:33
10. DOWSETT Alex TKA 16:01:35
11. BOL Cees SUN 16:01:36
12. BIERMANS Jenthe TKA 16:01:41
13. ROBEET Ludovic WVA 16:01:54
14. WIRTGEN Tom WVA 16:01:55
15. KRUL Stef MET 16:01:56
16. DUYN Huub ROC 16:01:57
17. BYRIEL IVERSEN Rasmus LTS 16:01:57
18. VAN POUCKE Aaron SVB 16:02:06
19. CAPIOT Amaury SVB 16:02:08
20. KREDER Wesley WGG 16:02:10
21. BOL Jetse BBH 16:02:10
22. PEYSKENS Dimitri WVA 16:02:10
23. DOETS Marco ALE 16:02:12
24. JANSSEN Adriaan MTA 16:02:13
25. VAN DEN BERG Lars MET 16:02:15
26. DE VYLDER Lindsay SVB 16:02:17
27. RUBIO HERNANDEZ Diego BBH 16:02:17
28. STOCKMAN Abram TIS 16:02:19
29. BAGUES KALPARSORO Aritz EUS 16:02:20
30. MINNAARD Marco WGG 16:02:20
31. OFFREDO Yoann WGG 16:02:25
32. BERRADE FERNANDEZ Urko EUS 16:02:26
33. VAN DER KOOIJ Bas MTA 16:02:40
34. MAES Nikolas LTS 16:03:16
35. HALLER Marco TKA 16:03:30
36. BICO MATOS Nuno Miguel Alves BBH 16:03:39
37. KLUGE Roger LTS 16:04:39
38. MARTIN Tony TJV 16:05:20
39. LIETAER Eliot WVA 16:05:27
40. HINDLEY Jai SUN 16:05:27
41. WALSCHEID Max SUN 16:06:39
42. EWAN Caleb LTS 16:06:49
43. SLIK Ivar MTA 16:07:10
44. LIEPINS Emils WVA 16:07:13
45. MENTEN Milan SVB 16:07:16
46. VAN DALEN Jason MET 16:07:18
47. KUZNETSOV Vyacheslav TKA 16:07:21
48. STEELS Stijn ROC 16:07:23
49. DEBUSSCHERE Jens TKA 16:07:26
50. DUVIGNEAU Beau VLA 16:07:28
51. GERTS Floris TIS 16:07:33
52. VAN DER HORST Dennis MET 16:07:36
53. VERWILST Aaron SVB 16:07:44
54. KOSTER Adne ALE 16:07:46
55. STORK Florian SUN 16:07:51
56. VAN STAEYEN Michael ROC 16:07:52
57. ISTA Kevin WVA 16:07:53
58. VALLEE Boris WGG 16:07:55
59. VAN DEN BRANDE Julien TIS 16:07:56
60. WYNANTS Maarten TJV 16:08:06
61. REINDERS Elmar ROC 16:08:13
62. MOL Wesley CCD 16:08:23
63. TIMMERMANS Justin ROC 16:08:27
64. O'BRIEN Kelland ACA 16:09:01
65. VAN DEN DOOL Kelvin VLA 16:09:03
66. VAN GOETHEM Brian LTS 16:09:22
67. CURVERS Roy SUN 16:09:30
68. DE LANGE Thijs MET 16:10:01
69. SPENGLER Lukas WVA 16:10:01
70. GOEMANS Jonas TIS 16:10:24
71. KLEIMAN Wim MTA 16:10:43
72. FREIBERG Michael ACA 16:11:34
73. BOVENHUIS Jasper VLA 16:12:53
74. HOOGHIEMSTER RenÚ ALE 16:13:10
75. DEVRIENDT Tom WGG 16:14:18
76. PENALVER ANIORTE Manuel BBH 16:16:10
77. PLUTO Martins MTA 16:16:31
78. LËPEZ PARADA Daniel BBH 16:16:40
79. VERMELTFOORT Coen ALE 16:16:44
80. WILLEMS Thimo SVB 16:16:54
81. DE KLEIJN Arvid MET 16:17:03
82. KOOIJMAN Jaap VLA 16:17:13
83. SCOTT Cameron ACA 16:17:22
84. VAN SINTMAARTENSDIJK Daan ALE 16:17:58
85. KRAGH ANDERSEN Asbj°rn SUN 16:18:22
86. DE GROOTE Arne TIS 16:18:58
87. GIBSON Matthew BBH 16:19:53
88. KOCKELMANN Rafael CCD 16:20:14
89. DONOHOE Alistair ACA 16:20:23
90. LOOHUIS Lars MTA 16:20:34
91. VAN DER BURG Joost VLA 16:20:43
92. BREUKELMAN Chiel MTA 16:20:55
93. STROETINGA Wim VLA 16:21:31
94. ROBREDO CRESPO Alvaro BBH 16:21:40
95. FRANZ Toni CCD 16:22:12
96. DE WINTER Ludwig WGG 16:22:51
97. TANFIELD Harry TKA 16:24:26
98. VAN BAKEL Robbie MET 16:24:45
99. PORTER Alexander ACA 16:25:58
100. HOWARD Leigh ACA 16:30:05
101. ARISTI GARDOKI Mikel EUS 16:35:05







--- advertisement ---