Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franįais | Italiano | Espaņol | Euskara

Login / Subscribe   
44° Gran Premio Sportivi di Poggiana-44° Trofeo Bonin Costruzioni 2019 (1.2U)
(GP di Poggiana)
Italy  /  11 August

Edition: 44 (169.6 Km)
Winner: MAZZUCCO Fabio

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. MAZZUCCO Fabio ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 4:07:27
2. ALEOTTI Giovanni ITA CYCLING TEAM FRIULI ASD 4:07:48
3. ZANA Filippo ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 4:07:48
4. TESFAZION Natnael ERI DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM 4:07:48
5. CASAROTTO Davide ITA 4:07:48
6. MAGLI Filippo ITA 4:07:48
7. ABENANTE Pasquale ITA 4:07:48
8. BALDACCINI Davide ITA TEAM COLPACK 4:07:48
9. CONCA Filippo ITA BIESSE CARRERA 4:07:48
10. MONACO Alessandro ITA 4:07:48
11. BATTISTELLA Samuele ITA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM 4:07:52
12. FRIGO Marco ITA 4:10:56
13. CASTAŅO MUŅOZ Sebastian Alexander COL BELTRAMITSA HOPPLA' PETROLI FIRENZE 4:10:56
14. BARISON Emanuele ITA 4:11:27
15. MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COL BELTRAMITSA HOPPLA' PETROLI FIRENZE 4:11:27
16. SALTZMAN Jason USA 4:11:29
17. DI FELICE Francesco ITA 4:11:34
18. BAYER Tobias AUT TIROL KTM CYCLING TEAM 4:11:34
19. ALLORI Manuel ITA 4:11:34
20. BERTONE Filippo ITA ISEO SERRATURE - RIME - CARNOVALI 4:11:34
21. ZURLO Matteo ITA 4:11:34
22. MATSUDA Shoi JPN JAPAN 4:11:34
23. FARESIN Edoardo ITA 4:11:34
24. CERVELLERA Andrea ITA 4:11:34
25. BAIS Davide ITA CYCLING TEAM FRIULI ASD 4:11:34
26. TAROZZI Manuele ITA 4:11:34
27. PARASHCHAK Yaroslav UKR 4:11:34
28. SANTAROMITA VILLA Alessandro ITA 4:11:34
29. ZOCCARATO Samuele ITA IAM EXCELSIOR 4:11:34
30. MAUTI Rossano ITA 4:11:34
31. LOISCIO Giovanni ITA 4:11:34
32. ISHIGAMI Masahiro JPN JAPAN 4:11:34
33. JOHNSTON Calum GBR 4:11:34
34. CIUCCARELLI Riccardo ITA SANGEMINI - TREVIGIANI - MG.K VIS 4:11:34
35. TOLIO Alex ITA 4:11:34
36. BENEDETTI Gabriele ITA 4:11:34
37. COLLEONI Kevin ITA BIESSE CARRERA 4:11:34
38. NINCI Gabriele ITA 4:11:34
39. NURLYKHASSYM Nurbergen KAZ ASTANA CITY 4:11:34
40. ZANDOMENEGHI Simone ITA ISEO SERRATURE - RIME - CARNOVALI 4:11:34
41. PENA MOLANO Wilson Estiben COL BELTRAMITSA HOPPLA' PETROLI FIRENZE 4:11:34
42. RAIMONDI Alex ITA 4:11:34
43. PETRELLI Gabriele ITA CYCLING TEAM FRIULI ASD 4:11:45
44. ZANDOMENEGHI Matteo ITA ISEO SERRATURE - RIME - CARNOVALI 4:11:49
45. GARIBBO Nicolō ITA 4:14:09
46. EL GOUZI Omar ITA TIROL KTM CYCLING TEAM 4:14:09
47. NIYAZOV Bolat KAZ ASTANA CITY 4:14:09
48. MARUKHIN Daniil KAZ ASTANA CITY 4:14:09
49. PICCOLO Simone ITA 4:14:09
50. KUGAEVSKI Gleb RUS RUSSIAN FEDERATION 4:14:09







--- advertisement ---