Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Trofeo Lloseta – Andratx 2018 (1.1)
(Trofeo Serra de Tramuntana)
Spain  /  27 January

(165.8 Km)
Winner: SKUJINS Toms

2017    


Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SKUJINS Toms TFS 04:19:14
2. MUHLBERGER Gregor BOH 04:19:39
3. REINDERS Elmar RNL 04:19:45
4. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 04:19:56
5. LIGTHART Pim RNL 04:19:56
6. PRADES REVERTE Eduard EUS 04:19:56
7. WELLENS Tim LTS 04:19:56
8. MOSCON Gianni SKY 04:19:56
9. RUBIO Vicente Garcia De Mateos NESP 04:19:56
10. MOLLEMA Bauke TFS 04:19:56
11. POSTLBERGER Lukas BOH 04:19:56
12. LUNKE Sindre Skjøstad FST 04:20:00
13. LIETAER Eliot WVA 04:20:00
14. PEYSKENS Dimitri WVA 04:20:00
15. CAMPENAERTS Victor LTS 04:20:27
16. GOLAS Michal SKY 04:20:27
17. BRAMBILLA Gianluca TFS 04:20:30
18. AZURMENDI Ibai EUK 04:20:32
19. ELISSONDE Kenny SKY 04:21:13
20. EZQUERRA MUELA Jesús BBH 04:21:41
21. BARBERO CUESTA Carlos MOV 04:21:58
22. GOGL Michael TFS 04:23:05
23. SPRENGERS Thomas SVB 04:23:08
24. SERRANO Gonzalo CJR 04:23:08
25. DÍAZ GALLEGO José Manuel ICA 04:23:08
26. NIV Guy ICA 04:23:13
27. ARCAS PEÑA Jorge MOV 04:24:46
28. ROSON GARCIA Jaime MOV 04:24:46
29. AMICI Alberto BIC 04:24:46
30. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 04:24:46
31. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 04:24:46
32. GROSSSCHARTNER Felix BOH 04:24:46
33. JARRIER Benoit FST 04:24:46
34. CONCI Nicola TFS 04:25:51
35. DELTOMBE Kevin SVB 04:29:02
36. PARDILLA BELLON Sergio CJR 04:29:02
37. GOLDSTEIN Omer ICA 04:29:02
38. SHAW James Callum LTS 04:29:02
39. BERNARD Julien TFS 04:29:02
40. MERINO CORTAZAR Igor BBH 04:29:02
41. VAN HECKE Preben SVB 04:29:02
42. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 04:32:20
43. GARCIA AMBROA Ricardo EUK 04:34:35
44. VERWILST Aaron SVB 04:34:35
45. STANNARD Ian SKY 04:36:17
46. BASSO Leonardo SKY 04:36:17
47. GOIKOETXEA Peio EUK 04:36:17
48. VAN ROOY Kenneth SVB 04:36:17
49. SALVADOR Enrico BIC 04:36:17
50. VAN GOMPEL Matthias SVB 04:36:17
51. GRMAY Tsgabu Gebremaryam TFS 04:36:17
52. STASSEN Julien WVA 04:36:17
53. BONNAMOUR Franck FST 04:36:17
54. SESSLER Nicolas BBH 04:36:17
55. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 04:36:17
56. VAN WINDEN Dennis ICA 04:36:17
57. ERVITI Imanol MOV 04:36:17
58. CARRETERO Hector MOV 04:36:17
59. TXOPERENA MATXIKOTE Beñat EUS 04:36:17
60. DELCO Lorenzo BIC 04:36:17
61. LÓPEZ-COZAR Juan EUK 04:36:17






--- advertisement ---