Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Cadel Evans Great Ocean Road Race 2017 (1.UWT)
Australia  /  29 January

Edition: 3 (174.0 Km)
Winner: ARNDT Nikias

2016    
2018



Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ARNDT Nikias SUN 04:19:15
2. GERRANS Simon ORS 00:00:00
3. MEYER Cameron NAUS 00:00:00
4. RESTREPO VALENCIA Jhonatan KAT 00:00:00
5. ROWE Luke SKY 00:00:00
6. VAKOC Petr EQS 00:00:00
7. HAAS Nathan DDD 00:00:00
8. BRAMBILLA Gianluca EQS 00:00:00
9. MCCARTHY Jay BOH 00:00:00
10. MARTENS Paul TLJ 00:00:00
11. GESINK Robert TLJ 00:00:00
12. VALLS FERRI Rafael LTS 00:00:00
13. BYSTROM Sven Erik KAT 00:00:00
14. HAMILTON Lucas NAUS 00:00:00
15. WOODS Michael CDT 00:00:00
16. HINDLEY Jai NAUS 00:00:00
17. POZZOVIVO Domenico ALM 00:00:00
18. STORER Michael NAUS 00:00:00
19. ACEVEDO COLLE Janier Alexis UHC 00:00:00
20. CANTY Brendan CDT 00:00:00
21. PORTE Richie BMC 00:00:00
22. HENAO MONTOYA Sergio SKY 00:00:00
23. DEVENYNS Dries EQS 00:00:00
24. BAUER Jack EQS 00:00:18
25. PLANCKAERT Baptiste KAT 00:00:37
26. THEUNS Edward TFS 00:00:37
27. GATE Aaron AQB 00:00:37
28. MUHLBERGER Gregor BOH 00:00:37
29. SHAW James Callum LTS 00:00:37
30. BEVIN Patrick CDT 00:00:37
31. BAK Lars Ytting LTS 00:00:37
32. SLAGTER Tom Jelte CDT 00:00:37
33. CARUSO Damiano BMC 00:00:37
34. BRUTT Pavel GAZ 00:00:37
35. VAN GINNEKEN Sjoerd RNL 00:00:37
36. VERMEULEN Alexey TLJ 00:00:37
37. WYSS Danilo BMC 00:00:37
38. DOCKER Mitchell ORS 00:00:37
39. CHEVRIER Clement ALM 00:00:37
40. MACHADO Tiago KAT 00:00:37
41. MONTAGUTI Matteo ALM 00:00:37
42. CLARKE Jonathan UHC 00:00:37
43. ARMEE Sander LTS 00:00:37
44. NORRIS Lachlan UHC 00:00:37
45. BATTAGLIN Enrico TLJ 00:00:37
46. GONCALVES Jose KAT 00:00:37
47. DE KORT Koen TFS 00:00:42
48. GESCHKE Simon SUN 00:00:42
49. FROOME Christopher SKY 00:00:43
50. PANTANO GOMEZ Jarlinson TFS 00:00:43
51. KELDERMAN Wilco SUN 00:00:43
52. HOWSON Damien ORS 00:00:45
53. DURBRIDGE Luke ORS 00:00:47
54. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORS 00:00:54
55. BAYLY Cameron NAUS 00:01:14
56. B╔RARD Julien ALM 00:01:56
57. STETINA Peter TFS 00:01:57
58. ASSELMAN Jesper RNL 00:02:11
59. HOWARD Leigh AQB 00:02:11
60. BOWDEN Scott NAUS 00:02:11
61. WARBASSE Larry AQB 00:02:11
62. MEIJERS Jeroen RNL 00:02:11
63. MCCABE Travis UHC 00:02:11
64. HEPBURN Michael ORS 00:02:11
65. BOUWMAN Koen TLJ 00:03:47
66. PEDERSEN Mads TFS 00:04:18
67. LAMMERTINK Maurits KAT 00:05:22
68. ELISSONDE Kenny SKY 00:05:32
69. HENAO GOMEZ Sebastian SKY 00:05:32
70. O'CONNOR Ben Alexander DDD 00:05:49
71. KONING Peter AQB 00:05:49
72. HAMILTON Chris SUN 00:05:49
73. SELIG RŘdiger BOH 00:05:49
74. BENNETT Sam BOH 00:05:49
75. DE GENDT Thomas LTS 00:05:49
76. JANSE VAN RENSBURG Jacques DDD 00:05:49
77. PORTER Alexander NAUS 00:05:49
78. GASTAUER Ben ALM 00:07:02
79. VAN DER HOORN Taco RNL 00:07:02
80. ARIESEN Tim RNL 00:07:02
81. LINDEMAN Bertjan TLJ 00:07:02
82. VAN DER LIJKE Nick RNL 00:07:02
83. NIKOLAEV Sergey GAZ 00:07:02
84. BIDARD Franšois ALM 00:07:02
85. HOWES Alex CDT 00:07:02
86. TUSVELD Martijn RNL 00:07:02
87. DUNNE Conor AQB 00:07:02
88. VELITS Martin EQS 00:07:02
89. WAGNER Robert TLJ 00:07:02
90. HOFSTEDE Lennard SUN 00:07:02
91. KREDER Michel AQB 00:07:02
92. MAS NICOLAU Enric EQS 00:07:02
93. MOINARD AmaŰl BMC 00:07:02
94. PUTT Tanner UHC 00:07:02
95. SCOTSON Miles BMC 00:07:02
96. DENNIS Rohan BMC 00:07:02
97. POSTLBERGER Lukas BOH 00:11:07
98. MORTON Lachlan David DDD 00:11:07
99. WATSON Calvin AQB 00:12:38
100. SAVITSKY Ivan GAZ 00:12:38
101. ERSHOV Artur GAZ 00:12:38
102. VENTER Jacobus DDD 00:12:38
103. BAKELANTS Jan ALM 00:14:30








--- advertisement ---