Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour de Slovaquie 2018 (2.1)
Slovakia  /  12 September - 16 September

Edition: 62 (700.0 Km)
Winner: ALAPHILIPPE Julian

2017    



Videos (5)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ALAPHILIPPE Julian QST 16:33:08
2. TRATNIK Jan CCC 16:33:24
3. BENEDETTI Cesare BOH 16:33:30
4. HERMANS Ben NBEL 16:33:34
5. CERNY Josef ELA 16:33:36
6. FOSS Tobias UXT 16:33:39
7. CRAS Steff NBEL 16:33:39
8. WEENING Pieter RNL 16:33:39
9. VAN DER LIJKE Nick RNL 16:33:42
10. OWSIAN Lukasz CCC 16:33:44
11. ARSLANOV Ildar GAZ 16:33:49
12. ROGINA Radoslav ADR 16:33:50
13. SENNI Manuel BRD 16:33:53
14. VALTER Attila PNN 16:33:54
15. TACIAK Mateusz CCC 16:34:00
16. ANDREETTA Simone BRD 16:34:05
17. LEKNESSUND Andreas UXT 16:34:08
18. TEKLEHAYMANOT Daniel COF 16:34:16
19. LEOPOLD Hans-J÷rg WSA 16:34:17
20. VERSCHAEVE Viktor NBEL 16:34:18
21. INKELAAR Kevin RNL 16:34:21
22. BARTA Jan ELA 16:34:21
23. GROSELJ Ziga ADR 16:34:23
24. DINA Marton PNN 16:34:27
25. VLASOV Aleksander GAZ 16:34:31
26. KUREK Adrian CCC 16:34:33
27. ABRAHAMSEN Jonas UXT 16:34:59
28. WALSLEBEN Philipp NGER 16:35:04
29. KONWA Piotr ELA 16:35:14
30. RUMAC Josip ADR 16:35:21
31. LAMPAERT Yves QST 16:35:27
32. RUTSCH Jonas NGER 16:35:29
33. SCHINNAGEL Johannes BOH 16:35:57
34. NEKRASOV Denis GAZ 16:36:04
35. RIESEBEEK Oscar RNL 16:36:06
36. STOCEK Matus NSVK 16:36:16
37. PAUWELS Serge NBEL 16:36:41
38. KUKRLE Michael ELA 16:36:43
39. POLL Stefan WSA 16:38:04
40. VAN GILS Maxim NBEL 16:38:35
41. KATRASNIK Gasper ADR 16:38:39
42. STYBAR Zdenek QST 16:38:52
43. DEMENTYEV Yegor TNV 16:38:57
44. JARC Aljaz ADR 16:39:02
45. SZATMARY Andras PNN 16:39:05
46. ZIELINSKI Kamil THU 16:39:26
47. VAN MOER Brent NBEL 16:40:42
48. ORSINI Umberto BRD 16:40:47
49. TRAEEN Torstein UXT 16:40:48
50. KULSET Kristian UXT 16:40:50
51. KACZMAREK Jakub THU 16:41:16
52. KURIANOV Stepan GAZ 16:41:24
53. TANOVITCHII Nicolae TNV 16:41:25
54. MARENGO Alberto KBN 16:41:34
55. TERPSTRA Niki QST 16:41:53
56. STORK Florian NGER 16:41:57
57. BUTS Vitaliy THU 16:42:08
58. JÍRGENSEN Jonas Aaen RIW 16:42:18
59. ANDERSEN Idar UXT 16:42:19
60. OTRUBA Jakub ELA 16:42:27
61. BRATASHCHUK Andriy TNV 16:43:52
62. LAPORTE Christophe COF 16:44:19
63. SHILOV Sergey GAZ 16:44:25
64. PREVAR Oleksandr TNV 16:44:33
65. ASSELMAN Jesper RNL 16:44:38
66. CHERKASOV Nikolay GAZ 16:44:55
67. KOCH Christian NGER 16:45:01
68. GRADEK Kamil CCC 16:45:31
69. HUGGER Jan NGER 16:45:33
70. CICCONE Giulio BRD 16:45:34
71. MAESTRI Mirco BRD 16:45:57
72. SELIG RŘdiger BOH 16:46:26
73. GROSSSCHARTNER Felix BOH 16:46:28
74. STOKBRO NIELSEN Andreas RIW 16:46:45
75. REINDERS Elmar RNL 16:46:50
76. SAGAN Juraj BOH 16:47:00
77. PIASKOWY Emanuel THU 16:47:36
78. PER Gorazd ADR 16:48:51
79. BRESCIANI Michael BRD 16:48:55
80. VAN EMPEL Etienne RNL 16:48:56
81. TRUSOV Nikolai GAZ 16:49:30
82. HOFSTETTER Hugo COF 16:49:49
83. SKAARSETH Anders COF 16:50:26
84. HARING Martin DKB 16:50:58
85. BERNAS Pawel CCC 16:51:09
86. HACECKY Vojtech ELA 16:51:21
87. BELLAN Juraj DKB 16:51:23
88. CULLY Jan Andrej DKB 16:51:26
89. MERTENS Julian NBEL 16:51:32
90. ZAH┴LKA Matej ELA 16:51:43
91. LANDER Sebastian RIW 16:52:56
92. VAN LERBERGHE Bert COF 16:54:24
93. TYBOR Patrik DKB 16:54:45
94. KARAS Juraj NSVK 16:55:10
95. MICHALICKA Juraj NSVK 16:55:14
96. ZEMLYAKOV Oleg APL 16:55:36
97. RAJOVIC Dusan ADR 16:56:38
98. BABIC Adrian NSVK 16:56:43
99. MAHDAR Martin DKB 16:56:51
100. ZHUKOVSKYI Rostyslav KBN 16:56:51
101. BASKA Erik BOH 16:57:15
102. CHSHERBININ Yuriy APL 16:57:54
103. MORTENSEN Martin RIW 16:58:04
104. SALZMANN Jodok WSA 16:58:15
105. TAEBLING Paul NGER 16:58:18
106. PELUCCHI Matteo BOH 16:58:30
107. SAJNOK Szymon CCC 16:58:46
108. MARONESE Marco BRD 16:58:51
109. HOLLO Botond PNN 16:59:02
110. JAKOBSEN Fabio QST 16:59:04
111. CANECKY Marek DKB 16:59:33
112. KONGSTAD Tobias M°rch RIW 16:59:39
113. MORKOV Jesper RIW 17:01:38
114. LAVRENTYEV Anton APL 17:02:11
115. KEISSE Iljo QST 17:02:43
116. M┴LIK Rˇbert NSVK 17:02:53
117. OROS Samuel DKB 17:02:58
118. DINA Daniel PNN 17:03:29
119. CLAUSEN Patrick RIW 17:04:25
120. NOTA Stefan NSVK 17:04:31
121. RUDYS Paul NGER 17:06:30
122. LAJCHA Juraj NSVK 17:06:49
123. OLIVETO Samuele KBN 17:07:02
124. MORICZ Daniel KBN 17:07:15
125. SZABO Miklos PNN 17:09:42
126. GALDOUNE Ahmed Amine KBN 17:14:55








--- advertisement ---