Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Qinghai Lake 2017 (2.HC)
China  /  16 July - 29 July

Edition: 16 (2144.0 Km)
Winner: MONSALVE Jonathan

2016    



Videos (12)
Winners of the Race


Last Winners







Stage 7 > Qilan - Qilan
22 July / 169.00 kilometer
Stage results
1. KONONENKO Mykhailo KLS 04:06:48
2. VAN LUIJK Sven MCT 04:06:48
3. COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley NLC 04:06:50
4. GIDICH Yevgeniy VAM 04:07:35
5. KULYK Andriy KLS 04:07:35
6. ZANOTTI Marco MCT 04:07:35
7. OZGUR Batuhan TKS 04:07:35
8. TESHOME HAGOS Meron BAI 04:07:35
9. RUMAC Josip BCP 04:07:35
10. MARINI Nicolas NIP 04:07:35
11. BAZHKOU Stanislau MCC 04:07:35
12. BUTS Vitaliy KLS 04:07:35
13. STACCHIOTTI Riccardo NIP 04:07:35
14. AFEWERKI Elias STF 04:07:35
15. MENGIS GHEBREINDRIAS Amanuel BAI 04:07:35
16. ANDRIATO Rafael WIL 04:07:35
17. MARTZ Alder ATG 04:07:35
18. BERTAZZO Liam WIL 04:07:35
19. BOUGLAS Georgios GCB 04:07:35
20. MALTAR Bruno MKT 04:07:35
21. ABERASTURI IZAGA Jon UKO 04:07:35
22. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC 04:07:35
23. ASADOV Elchin BCP 04:07:35
24. BOZIC Jon ADR 04:07:35
25. HAILE Yonathan STF 04:07:35
26. ORKEN Ahmet TKS 04:07:35
27. GAZVODA Gregor ADR 04:07:35
28. ZENOVICH Matthew STG 04:07:35
29. NEPOMNYACHSHI Yevgeniy VAM 04:07:35
30. MUCELLI Davide MKT 04:07:35
31. LOPEZ GIL Vladimir Yezid NLC 04:07:35
32. DE JONGE Maarten MCT 04:07:35
33. TZORTZAKIS Polychronis RTS 04:07:35
34. GRIJALBA PEREZ Fernando KWC 04:07:35
35. BORSO Andrea ADR 04:07:35
36. LUNARDON Paolo RTS 04:07:35
37. SMITH Morgan STG 04:07:35
38. SAJNOK Szymon ATG 04:07:35
39. BLOKKER Joris MCT 04:07:35
40. CHIRICO Luca TKS 04:07:35
41. BALSERO BERNAL Daniel Fernando NLC 04:07:35
42. LU Shao Hsuan ATG 04:07:35
43. HABTOM TEKLE Awet BAI 04:07:35
44. ROGINA Radoslav ADR 04:07:35
45. GROSELJ Ziga ADR 04:07:35
46. CULEY Marcus STG 04:07:35
47. REBELLIN Davide KWC 04:07:35
48. MONSALVE Jonathan TYD 04:07:35
49. PACHON MELO Oscar Mauricio RTS 04:07:35
50. RABOTTINI Matteo MKT 04:07:35
51. BALYKIN Ivan TKS 04:07:35
52. SANTORO Antonio MCT 04:07:35
53. LI Zi Sen TYD 04:07:35
54. THURAU Bjorn KWC 04:07:35
55. RODRIGUEZ Jackson GCB 04:07:35
56. COLLINS Patrick CCB 04:07:35
57. PARRA BUSTAMANTE Edwin Arnulfo NLC 04:07:35
58. HILL Ben ATG 04:07:35
59. KISERLOVSKI Emanuel MKT 04:07:35
60. VOGT Mario ATG 04:07:35
61. REPSE Uros MKT 04:07:35
62. POLIVODA Oleksandr KLS 04:07:35
63. ENKHTAIVAN Bolor-Erdene NLC 04:07:35
64. LAGKUTI Sergiy KLS 04:07:35
65. BICHLMANN Daniel BAI 04:07:35
66. KOSHEVOY Ilia WIL 04:07:35
67. HARRIS John CCB 04:07:35
68. FRANKOVIC Mateo MKT 04:07:35
69. SCHUMACHER Stefan KWC 04:07:35
70. BATMUNKH Maral-Erdene TSG 04:07:35
71. SHUSHEMOIN Alexandre ATG 04:07:35
72. GROSU Eduard Michael NIP 04:07:35
73. DE VOS Gert-Jan STF 04:07:35
74. LUKYANOV Dmitriy VAM 04:07:35
75. ORTEGA RAMIREZ Mauricio RTS 04:07:35
76. ALTANSUKH Altanzul NLC 04:07:35
77. ASTAFYEV Stepan VAM 04:07:35
78. CUNEGO Damiano NIP 04:07:35
79. DONOHOE Alistair ATG 04:07:35
80. SOBAL Yauheni MCC 04:07:35
81. SCHAFER Timo BAI 04:07:35
82. PREVAR Oleksandr KLS 04:07:35
83. CAMPOS Roniel GCB 04:07:35
84. ROSDI Mohd Nor Umardi TSG 04:07:35
85. DUTTON Jay STG 04:07:35
86. BANI Eugenio RTS 04:07:35
87. COSTA SORIA Axel KWC 04:07:35
88. VISCONTI Gianfranco MKT 04:07:35
89. KARIMOV Ruslan RTS 04:07:35
90. BAKIRCI Nazim TKS 04:07:35
91. BAKKER Stephan MCT 04:07:35
92. MENDOZA José TYD 04:07:35
93. KEUSER Andreas KWC 04:07:35
94. BRICEÑO Jimmy GCB 04:07:35
95. MUDGWAY Luke RTS 04:07:35
96. ATALAY Muhammet TKS 04:07:35
97. DRAPERI Matteo WIL 04:07:35
98. VAN BREDA Rick MCT 04:07:35
99. DONG Xiao Yong TYD 04:07:35
100. VOROPAYEV Taras VAM 04:07:35
101. WANG Jian Cai TYD 04:07:35
102. CAMERON Timothy STG 04:07:35
103. TOKUDA Tanzou UKO 04:07:35
104. PUJOL MUNOZ Oscar UKO 04:07:35
105. DING Xinping GCB 04:07:35
106. NAKANE Hideto NIP 04:07:35
107. HIRAI Eiichi UKO 04:07:35
108. JABRAYILOV Samir BCP 04:07:52
109. HOLLER Nikodemus BAI 04:08:12
110. ASANOV Enver BCP 04:08:17
111. ZHUPA Eugert WIL 04:08:20
112. MOSCA Jacopo WIL 04:08:35
113. FONZI Giuseppe WIL 04:08:35
114. ILIASOV Ismail BCP 04:09:41
115. GOLOVASH Oleksandr MCC 04:07:35
116. LORENTE ARAQUE Rodrigo UKO 04:16:54

4 Abandoned
6. KUBOKI Kazushige NIP DNF
61. ALIZADA Elgun BCP DNF
77. OVSYANNIKOV Alexandr VAM DNF
212. ZHANG Zhi Shan TYD DNF







--- advertisement ---