Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Taihu Lake 2018 (2.1)
(Tour of Taihu)
China  /  7 October - 14 October

Edition: 12 (808.2 Km)
Winner: VALLEE Boris

2017    



Videos (6)
Winners of the Race


Last Winners







Stage 6 > Wujiang - Wujiang
13 October / 116.00 kilometer
Stagewinner:02:34:07 PARRA ARIAS Jordan Arley
Race leader:14:20:18 VALLEE Boris

Description
Result

Classification
Stage results
1. PARRA ARIAS Jordan Arley MZN 02:34:07
2. MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián MZN 02:34:07
3. KENNETT Dylan STG 02:34:07
4. BOUGLAS Georgios NLC 02:34:07
5. TESFATSION Natnael NERI 02:34:07
6. CIMA Damiano NIP 02:34:07
7. KULYK Andriy XDS 02:34:07
8. EINHORN Itmar ICA 02:34:07
9. TESFOM Sirak NERI 02:34:07
10. BONIFAZIO Leonardo NIP 02:34:07
11. FILOSI Iuri DMP 02:34:07
12. VALLEE Boris WGG 02:34:07
13. ZHANG Zheng HEN 02:34:07
14. JERMAN Ziga LJU 02:34:07
15. LÓPEZ PARADA Daniel BBH 02:34:07
16. VOSEKALNS Andris HEN 02:34:07
17. NISHIMURA Hiroki NIP 02:34:07
18. OKAMOTO Hayato NIP 02:34:07
19. MEBRAHTU Natnael NERI 02:34:07
20. MARTINEZ Yannick DMP 02:34:07
21. LI Zi Sen TYD 02:34:07
22. PLANET Charles TNN 02:34:07
23. CORELLA Rene JBC 02:34:07
24. VELAZQUEZ Hugo Angel UHC 02:34:07
25. GUY Timothy LJU 02:34:07
26. HABTOM Mikiel NERI 02:34:07
27. DEBESAY Yakob NERI 02:34:07
28. SAINBAYAR Jamnaljamts RTS 02:34:07
29. FUENTES Ángel BBH 02:34:07
30. MONCASSIN Maxence WIL 02:34:07
31. TVETCOV Serghei UHC 02:34:07
32. MARECZKO Jakub WIL 02:34:07
33. BATSAIKHAN Tegshbayar RTS 02:34:07
34. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 02:34:07
35. DE ROSSI Lucas DMP 02:34:07
36. CATAFORD Alexander UHC 02:34:07
37. MADRAZO Ángel DMP 02:34:07
38. DE LAAT Jasper WGG 02:34:07
39. KREDER Wesley WGG 02:34:07
40. KONONENKO Mykhailo XDS 02:34:07
41. MARCOTTE Eric UHC 02:34:07
42. LAU Wan Yau NHKG 02:34:07
43. HABTEMICHEAL Daniel NERI 02:34:07
44. WILLIAMS Tyler ICA 02:34:07
45. WANG Bo HEN 02:34:07
46. LIU Jianpeng HEN 02:34:07
47. MCGEOUGH Cormac JBC 02:34:07
48. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN 02:34:07
49. TUREK Daniel ICA 02:34:07
50. LI Jin Song MSS 02:34:07
51. CAVANAGH Ryan STG 02:34:07
52. CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JBC 02:34:07
53. MOSCA Jacopo WIL 02:34:07
54. LI Daihou XDS 02:34:07
55. TURRIN Alex WIL 02:34:07
56. FONZI Giuseppe WIL 02:34:07
57. EARLE Nathan ICA 02:34:07
58. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 02:34:07
59. DYBALL Ben STG 02:34:07
60. SHELDEN Taylor JBC 02:34:07
61. QIAO Feng NLC 02:34:07
62. CHEN Mingrun HEN 02:34:07
63. ROCHAS Rémy DMP 02:34:07
64. ALARCON GONZALEZ Antonio Jose JLC 02:34:07
65. CHIU Ho San NHKG 02:34:07
66. BRAND Sam TNN 02:34:07
67. PONS Biel BBH 02:34:07
68. WOLFE Ben JBC 02:34:07
69. MEYER Robin DMP 02:34:07
70. VAN MELSEN Kevin WGG 02:34:07
71. GUTIERREZ Pedro TYD 02:34:07
72. MINNAARD Marco WGG 02:34:07
73. EZQUERRA MUELA Jesús BBH 02:34:07
74. ZENOVICH Matthew STG 02:34:07
75. LOZANO RIBA David TNN 02:34:07
76. ZOTOV Evgeny XDS 02:34:07
77. GROSELJ Matic LJU 02:34:07
78. SWIRBUL Keegan JBC 02:34:07
79. ZHANG Chunlong NLC 02:34:07
80. LAU Wan Hei NHKG 02:34:07
81. LI Shuai XDS 02:34:07
82. YAN Meng HEN 02:34:07
83. RUCIGAJ Ziga LJU 02:34:07
84. HO Burr NHKG 02:34:07
85. CHOI Hu Fung NHKG 02:34:07
86. XU Zhaoliang MSS 02:34:07
87. GU Bingcheng MSS 02:34:07
88. BEHRINGER Oliver TNN 02:34:07
89. WANG Jian Cai TYD 02:34:07
90. SMITH Morgan STG 02:34:07
91. MONSALVE Jonathan TYD 02:34:07
92. POLIVODA Oleksandr NLC 02:34:07
93. MONSALVE Ralph TYD 02:34:07
94. MCNALLY Mark WGG 02:34:07
95. GAO Peng NLC 02:34:07
96. WANG Lizhen XDS 02:34:07
97. EATON Daniel UHC 02:34:07
98. JIANG Yue JLC 02:34:35
99. ZHANG Zhi Shan TYD 02:34:51
100. HILL Ben LJU 02:34:07

2 Abandoned
31. AMADOR CASTAÑO Juan Jose MZN DNS
142. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC DNF









--- advertisement ---