Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Santos Tour Down Under 2019 (2.UWT)
(Tour Down Under)
Australia  /  15 January - 20 January

Edition: 21 (857.8 Km)
Winner: IMPEY Daryl

2018    


Videos (6)
Winners of the Race
1 Fans




Last Winners







Stage 2 > Norwood - Angaston
16 January / 122.10 kilometer / Start: 11:19 / Finish: 14:20
Stagewinner:03:14:31 BEVIN Patrick
Race leader:06:34:03 BEVIN Patrick
Parcours:Flat stage   /   Ascending arrival

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. BEVIN Patrick CPT 03:14:31
2. EWAN Caleb LTS 00:00:00
3. SAGAN Peter BOH 00:00:00
4. VAN POPPEL Danny TJV 00:00:00
5. PHILIPSEN Jasper UAD 00:00:00
6. BAUHAUS Phil TBM 00:00:00
7. VIVIANI Elia DQT 00:00:00
8. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 00:00:00
9. REIJNEN Kiel TFS 00:00:00
10. HALVORSEN Kristoffer INS 00:00:00
11. IMPEY Daryl MTS 00:00:00
12. WOODS Michael EF1 00:00:00
13. DEBUSSCHERE Jens TKA 00:00:00
14. HOELGAARD Daniel GFC 00:00:00
15. SÜTTERLIN Jasha MOV 00:00:00
16. LUDVIGSSON Tobias GFC 00:00:00
17. BENNETT George TJV 00:00:00
18. DEVENYNS Dries DQT 00:00:00
19. HAMILTON Chris SUN 00:00:00
20. POLANC Jan UAD 00:00:00
21. BOL Cees SUN 00:00:00
22. LATOUR Pierre ALM 00:00:00
23. WALSCHEID Max SUN 00:00:00
24. SCOTSON Miles GFC 00:00:00
25. DOULL Owain INS 00:00:00
26. DE VREESE Laurens AST 00:00:00
27. OWSIAN Lukasz CPT 00:00:00
28. EDMONDSON Alexander MTS 00:00:00
29. HAAS Nathan TKA 00:00:00
30. HEPBURN Michael MTS 00:00:00
31. GIBBONS Ryan TDD 00:00:00
32. VENTOSO ALBERDI Francisco José CPT 00:00:00
33. DOCKER Mitchell EF1 00:00:00
34. POELS Wouter INS 00:00:00
35. GUERREIRO Ruben TKA 00:00:00
36. VAN BAARLE Dylan INS 00:00:00
37. GESINK Robert TJV 00:00:00
38. LEEZER Tom TJV 00:00:00
39. ULISSI Diego UAD 00:00:00
40. OLIVEIRA Ivo UAD 00:00:00
41. PRADES REVERTE Eduard MOV 00:00:00
42. VALGREN ANDERSEN Michael TDD 00:00:00
43. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 00:00:00
44. O'CONNOR Ben Alexander TDD 00:00:00
45. FROHLINGER Johannes SUN 00:00:00
46. DENNIS Rohan TBM 00:00:00
47. CARRETERO Hector MOV 00:00:00
48. WHITE Nicholas 00:00:00
49. PERNSTEINER Hermann TBM 00:00:00
50. POZZOVIVO Domenico TBM 00:00:00
51. HINDLEY Jai SUN 00:00:00
52. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 00:00:00
53. HANSEN Adam LTS 00:00:00
54. MORABITO Steve GFC 00:00:00
55. DENZ Nico ALM 00:00:00
56. TOOVEY Ayden 00:00:00
57. MARECZKO Jakub CPT 00:00:00
58. KANTER Max SUN 00:00:00
59. BOARO Manuele AST 00:00:00
60. MULLEN Ryan TFS 00:00:00
61. FRANKINY Kilian GFC 00:00:00
62. CHEVRIER Clement ALM 00:00:00
63. DUPONT Hubert ALM 00:00:00
64. ZAKHAROV Artyom AST 00:00:00
65. DE KORT Koen TFS 00:00:00
66. MARCZYNSKI Tomasz LTS 00:00:00
67. ELISSONDE Kenny INS 00:00:00
68. PORTE Richie TFS 00:00:00
69. ROSSKOPF Joey CPT 00:00:00
70. KNEES Christian INS 00:00:00
71. SUNDERLAND Dylan 00:00:00
72. CASTRILLO Jaime MOV 00:00:00
73. STRAKHOV Dmitrii TKA 00:00:00
74. FOMINYKH Daniil AST 00:00:00
75. VALLS FERRI Rafael MOV 00:00:00
76. GIDICH Yevgeniy AST 00:00:00
77. CLARKE William TFS 00:00:00
78. STETINA Peter TFS 00:00:00
79. STORER Michael SUN 00:00:00
80. MEYER Cameron MTS 00:00:00
81. BETTIOL Alberto EF1 00:00:00
82. DLAMINI Nicholas TDD 00:00:00
83. PANTANO GOMEZ Jarlinson TFS 00:00:00
84. MCCARTHY Jay BOH 00:00:00
85. HAMILTON Lucas MTS 00:00:00
86. HAGEN Carl Fredrik LTS 00:00:00
87. SAJNOK Szymon CPT 00:00:00
88. LEA Jason 00:00:00
89. VINCENT Leo GFC 00:00:00
90. LADAGNOUS Matthieu GFC 00:00:00
91. CAVAGNA Rémi DQT 00:00:00
92. HARPER Chris 00:00:00
93. POTTER Michael 00:00:00
94. HAUSSLER Heinrich TBM 00:00:00
95. ARASHIRO Yukiya TBM 00:00:00
96. SIEBERG Marcel TBM 00:00:00
97. MAS BONET Lluis MOV 00:00:00
98. SABATINI Fabio DQT 00:00:00
99. GATTO Oscar BOH 00:00:00
100. MORKOV Michael DQT 00:00:00
101. LINDEMAN Bertjan TJV 00:00:00
102. DAVIES Scott TDD 00:00:00
103. VAN DER PLOEG Neil 00:00:00
104. WYNANTS Maarten TJV 00:00:00
105. OSS Daniel BOH 00:00:00
106. DE GENDT Thomas LTS 00:00:00
107. HAYMAN Mathew MTS 00:00:00
108. SLAGTER Tom Jelte TDD 00:00:00
109. SUTHERLAND Rory UAD 00:00:00
110. BAK Lars Ytting TDD 00:00:00
111. BYSTROM Sven Erik UAD 00:00:00
112. POGACAR Tadej UAD 00:00:00
113. MORTON Lachlan David EF1 00:00:00
114. WHELAN James EF1 00:00:00
115. HONORÉ Mikkel DQT 00:00:00
116. HOFSTEDE Lennard TJV 00:00:00
117. KLUGE Roger LTS 00:00:00
118. BAGDONAS Gediminas ALM 00:00:00
119. KUZNETSOV Vyacheslav TKA 00:00:00
120. MÜHLBERGER Gregor BOH 00:00:00
121. DURBRIDGE Luke MTS 00:00:00
122. KNOX James DQT 00:00:00
123. ROWE Luke INS 00:00:00
124. BLYTHE Adam LTS 00:00:00
125. BODNAR Maciej BOH 00:00:00
126. PÖSTLBERGER Lukas BOH 00:00:00
127. DOWSETT Alex TKA 00:00:00
128. PETERS Nans ALM 00:00:00
129. MCLAY Daniel EF1 00:00:00
130. SCULLY Thomas EF1 00:00:00
131. BALLERINI Davide AST 00:00:00
132. HALLER Marco TKA 00:00:00
133. COSNEFROY Benoit ALM 00:00:00








--- advertisement ---