Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho 2019 (2.2)
(Troféu Joaquim Agostinho GP Int de Ciclismo de Torres Vedras)
Portugal  /  11 July - 14 July

Edition: 42 (496.8 Km)
Winner: CASIMIRO Henrique

2018    


Videos (4)
Winners of the Race


Last Winners







12 July / 156.80 kilometer
Stage results
1. SANZ UNZUE Enrique ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 3:59:47
2. MARTINGIL César POR SPORTING / TAVIRA 3:59:47
3. ANGULO SAMPEDRO Antonio ESP EFAPEL 3:59:47
4. SUREDA MOREY Jaume ESP BURGOS - BH 3:59:47
5. FREITAS Daniel POR MIRANDA - MORTÁGUA 3:59:47
6. FERNANDES Luís POR AVILUDO - LOULETANO 3:59:47
7. COSTA Fábio POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 3:59:47
8. MATIAS João POR VITO - FEIRENSE - PNB 3:59:47
9. CASIMIRO Henrique POR EFAPEL 3:59:47
10. CALDEIRA Samuel POR W52 / FC PORTO 3:59:47
11. DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM 3:59:47
12. BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 3:59:47
13. PINTO Edgar POR W52 / FC PORTO 3:59:47
14. FIGUEIREDO Frederico POR SPORTING / TAVIRA 3:59:47
15. MARQUE PORTO Alejandro ESP SPORTING / TAVIRA 3:59:47
16. MADRAZO RUIZ Angel ESP BURGOS - BH 3:59:47
17. ALONSO FLORES Mikel ESP EQUIPO EUSKADI 3:59:47
18. HERNANDEZ MARTINEZ Oscar ESP AVILUDO - LOULETANO 3:59:47
19. FERRARI BARCELO Fabricio URU EFAPEL 3:59:47
20. BARBIO António POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 3:59:47
21. RODRIGUES David POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 3:59:47
22. FERNANDES José POR BURGOS - BH 3:59:47
23. CESAR VELOSO Gustavo ESP W52 / FC PORTO 3:59:47
24. LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 3:59:47
25. ALMEIDA Guillaume POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 3:59:47
26. PAULINHO Sérgio POR EFAPEL 3:59:47
27. VINHAS Rui POR W52 / FC PORTO 3:59:47
28. MIHAYLOV Nikolay BUL EFAPEL 3:59:47
29. KOSTER Adne NED ALECTO CYCLINGTEAM 3:59:47
30. SANCHO Hugo POR MIRANDA - MORTÁGUA 3:59:47
31. EZQUERRA MUELA Jesus ESP BURGOS - BH 3:59:47
32. BONILLA Pablo ESP RADIO POPULAR - BOAVISTA 3:59:47
33. MARTIN SANZ Gotzon ESP EQUIPO EUSKADI 3:59:47
34. SALGUEIRO Carlos POR 3:59:47
35. JURADO RODRIGUEZ Marcos ESP EFAPEL 3:59:47
36. DE LA FUENTE RASILLA David ESP AVILUDO - LOULETANO 3:59:47
37. NIKIFOROV Arseny RUS LOKOSPHINX 3:59:47
38. ZABALA LOPEZ Josu POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 3:59:47
39. GONÇALVES Gaspar POR MIRANDA - MORTÁGUA 3:59:47
40. LEAÇA Gonçalo POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 3:59:47
41. MAIN Kent RSA PROTOUCH 3:59:47
42. VEGA Sergio POR 3:59:47
43. NOCENTINI Rinaldo ITA SPORTING / TAVIRA 3:59:47
44. SILVA Daniel POR 3:59:47
45. FONT MAS Bernat ESP 303 PROJECT 3:59:47
46. AMIRI Alexander CAN 303 PROJECT 3:59:47
47. THURAU Björn GER VITO - FEIRENSE - PNB 3:59:47
48. ANDRADE Pedro POR VITO - FEIRENSE - PNB 3:59:47
49. VAN HEERDEN Eddie RSA PROTOUCH 3:59:47
50. RODRIGUES João POR W52 / FC PORTO 3:59:56
51. SILVA Afonso POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 3:59:57
52. GALARRETA UGARTE David ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 3:59:57
53. GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 3:59:57
54. SOTO GUIRAO Antonio Jesus ESP EQUIPO EUSKADI 3:59:57
55. DARIO Antonio ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 3:59:57
56. PETERS Arne NED ALECTO CYCLINGTEAM 3:59:57
57. SALVADOR Marcelo POR 4:00:03
58. RAMALHO André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:00:03
59. SCHEULEN Marvin POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:00:03
60. CABEDO CARDA Oscar ESP BURGOS - BH 4:00:03
61. GONÇALVES Hélder POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:00:03
62. BERRADE FERNANDEZ Urko ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 4:00:11
63. DUARTE Emanuel POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:00:14
64. SVESHNIKOV Kirill RUS LOKOSPHINX 4:00:20
65. MOTA Cristian POR 4:00:24
66. GUERREIRO João POR 4:00:24
67. TOFFALI Nicola ITA SPORTING / TAVIRA 4:00:27
68. SESSLER Nicolas BRA BURGOS - BH 4:00:27
69. LOPES Pedro POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:00:27
70. FERREIRA António POR VITO - FEIRENSE - PNB 4:00:27
71. STEPHENS Austin USA 303 PROJECT 4:00:27
72. CRUZ José ANG 4:00:29
73. DEL PINO CORROCHANO Jesus ESP VITO - FEIRENSE - PNB 4:00:34
74. HENDRICKS Clint RSA PROTOUCH 4:00:34
75. SILVA Paulo POR 4:00:34
76. LOPES GONZALEZ Fernando ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 4:00:36
77. MEIJER Gijs NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:00:36
78. BACA Tony MEX 303 PROJECT 4:01:01
79. GÓMEZ Antonio POR 4:01:01
80. VDOVIN Alexander RUS LOKOSPHINX 4:01:01
81. GARCIA DE MATEOS RUBIO Vicente ESP AVILUDO - LOULETANO 4:01:01
82. COLE Gabriel ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 4:01:01
83. CRISPIM André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:01:01
84. MORAIS Francisco POR 4:01:25
85. ELLWOOD Grant USA 303 PROJECT 4:01:25
86. CARNEIRO João POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:01:25
87. NUÑEZ SANCHEZ Jose Carlos ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 4:01:25
88. EVANGELISTA André POR AVILUDO - LOULETANO 4:01:25
89. MARQUES Francisco POR 4:01:25
90. NEWKIRK Isaiah USA 303 PROJECT 4:01:25
91. ARAÚJO Bruno ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 4:01:25
92. JULIUS Jayde RSA PROTOUCH 4:01:25
93. FOURIE James RSA PROTOUCH 4:01:25
94. FERNANDES João POR 4:01:43
95. GUERREIRO Francisco POR 4:01:45
96. DIAS José POR 4:02:07
97. RIBEIRO Raúl POR 4:02:17
98. SOKOLOV Dmitrii RUS LOKOSPHINX 4:02:29
99. BARBOSA Márcio POR AVILUDO - LOULETANO 4:02:43
100. ISIDORO Micael POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 4:02:43
101. SALGADO João POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 4:02:43
102. NUNES Hugo POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 4:02:43
103. GONZALEZ SALAS Mario ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 4:02:51
104. CASENY CATALA Ruben ESP MASSI VIVO - GRUPO ORESY 4:02:54
105. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio ESP EQUIPO EUSKADI 4:04:44
106. BENEKE Calvin RSA PROTOUCH 4:04:44
107. DUARTE Diogo POR 4:04:44
108. MESTRE Ricardo POR W52 / FC PORTO 4:04:57
109. MIÑO BAEZ Gustavo Adolfo PAR MASSI VIVO - GRUPO ORESY 4:06:01
110. AFONSO Gonçalo POR 4:06:01
111. UGARTE GAMBOA Mikel ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 4:06:21
112. SALAS ROBLEDO Juan Eduardo ARG MASSI VIVO - GRUPO ORESY 4:06:41
113. PEREIRA Rogério POR 4:09:56
114. HOOGHIEMSTER René NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:09:56
115. CELI Abe NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:09:56
116. ZHYHUNOU Dzmitry BLR EQUIPO EUSKADI 4:11:17
117. VIDEIRA Patrick POR 4:11:17
118. ARANBURU ARRUTI Jokin ESP EQUIPO EUSKADI 4:11:17
119. DUARTE Francisco POR 4:11:27
120. CASAS GUTIERREZ Lucas ESP MASSI VIVO - GRUPO ORESY 4:20:04
121. ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 4:20:04
122. FARIA Fernando POR 4:20:04
123. CORONEL GONZALEZ Samuel PAR MASSI VIVO - GRUPO ORESY 4:28:30
124. MALATSETEXEBARRIA IBAIBARRIAGA Oskar ESP MASSI VIVO - GRUPO ORESY 4:28:30








--- advertisement ---