Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho 2019 (2.2)
(Troféu Joaquim Agostinho GP Int de Ciclismo de Torres Vedras)
Portugal  /  11 July - 14 July

Edition: 42 (496.8 Km)
Winner: CASIMIRO Henrique

2018    


Videos (4)
Winners of the Race


Last Winners







14 July / 179.30 kilometer
Stagewinner:04:40:47 FERNANDES José
Race leader:12:48:58 CASIMIRO Henrique

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. FERNANDES José POR BURGOS - BH 4:40:47
2. CASIMIRO Henrique POR EFAPEL 4:40:48
3. FIGUEIREDO Frederico POR SPORTING / TAVIRA 4:41:14
4. DEL PINO CORROCHANO Jesus ESP VITO - FEIRENSE - PNB 4:41:21
5. PAULINHO Sérgio POR EFAPEL 4:41:38
6. RODRIGUES David POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 4:41:40
7. MADRAZO RUIZ Angel ESP BURGOS - BH 4:41:41
8. SANCHO Hugo POR MIRANDA - MORTÁGUA 4:41:43
9. BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 4:41:45
10. BARBIO António POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:41:51
11. MARQUE PORTO Alejandro ESP SPORTING / TAVIRA 4:41:53
12. CESAR VELOSO Gustavo ESP W52 / FC PORTO 4:41:58
13. BONILLA Pablo ESP RADIO POPULAR - BOAVISTA 4:42:03
14. VINHAS Rui POR W52 / FC PORTO 4:42:09
15. PINTO Edgar POR W52 / FC PORTO 4:42:19
16. MIHAYLOV Nikolay BUL EFAPEL 4:42:25
17. FERNANDES Luís POR AVILUDO - LOULETANO 4:42:35
18. LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 4:42:37
19. MARTIN SANZ Gotzon ESP EQUIPO EUSKADI 4:42:42
20. SESSLER Nicolas BRA BURGOS - BH 4:43:25
21. ZABALA LOPEZ Josu POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:43:29
22. VDOVIN Alexander RUS LOKOSPHINX 4:43:47
23. DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:43:55
24. RODRIGUES João POR W52 / FC PORTO 4:44:11
25. DUARTE Diogo POR 4:44:13
26. GONÇALVES Hélder POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:44:22
27. FONT MAS Bernat ESP 303 PROJECT 4:44:25
28. ANDRADE Pedro POR VITO - FEIRENSE - PNB 4:44:33
29. RAMALHO André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:45:55
30. VAN HEERDEN Eddie RSA PROTOUCH 4:46:09
31. FREITAS Daniel POR MIRANDA - MORTÁGUA 4:46:35
32. GÓMEZ Antonio POR 4:46:35
33. CABEDO CARDA Oscar ESP BURGOS - BH 4:46:55
34. KOSTER Adne NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:47:10
35. HERNANDEZ MARTINEZ Oscar ESP AVILUDO - LOULETANO 4:48:53
36. THURAU Björn GER VITO - FEIRENSE - PNB 4:48:53
37. SALVADOR Marcelo POR 4:49:37
38. CALDEIRA Samuel POR W52 / FC PORTO 4:49:48
39. ISIDORO Micael POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 4:51:13
40. DUARTE Emanuel POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:51:13
41. MESTRE Ricardo POR W52 / FC PORTO 4:51:18
42. JURADO RODRIGUEZ Marcos ESP EFAPEL 4:51:18
43. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio ESP EQUIPO EUSKADI 4:51:18
44. DE LA FUENTE RASILLA David ESP AVILUDO - LOULETANO 4:51:56
45. MAIN Kent RSA PROTOUCH 4:52:10
46. FERRARI BARCELO Fabricio URU EFAPEL 4:53:14
47. ANGULO SAMPEDRO Antonio ESP EFAPEL 4:53:14
48. EZQUERRA MUELA Jesus ESP BURGOS - BH 4:54:08
49. GONÇALVES Gaspar POR MIRANDA - MORTÁGUA 4:54:08
50. SILVA Afonso POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 4:54:08
51. BACA Tony MEX 303 PROJECT 4:54:08
52. VEGA Sergio POR 4:54:08
53. RIBEIRO Raúl POR 4:54:08
54. LOPES GONZALEZ Fernando ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 4:54:08
55. MARTINGIL César POR SPORTING / TAVIRA 4:54:08
56. BERRADE FERNANDEZ Urko ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 4:54:08
57. MOTA Cristian POR 4:54:08
58. BARBOSA Márcio POR AVILUDO - LOULETANO 4:54:08
59. GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 4:54:08
60. FERNANDES João POR 4:54:13
61. SOTO GUIRAO Antonio Jesus ESP EQUIPO EUSKADI 4:54:17
62. GALARRETA UGARTE David ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 4:54:18
63. GARCIA DE MATEOS RUBIO Vicente ESP AVILUDO - LOULETANO 4:54:20
64. CRISPIM André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:54:34
65. LOPES Pedro POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:55:36
66. LEAÇA Gonçalo POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:56:26
67. SCHEULEN Marvin POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 4:56:26
68. ALONSO FLORES Mikel ESP EQUIPO EUSKADI 4:57:52
69. ZHYHUNOU Dzmitry BLR EQUIPO EUSKADI 4:57:52
70. ARANBURU ARRUTI Jokin ESP EQUIPO EUSKADI 4:57:55
71. SUREDA MOREY Jaume ESP BURGOS - BH 4:57:59
72. COSTA Fábio POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 4:58:12
73. AMIRI Alexander CAN 303 PROJECT 4:58:57
74. NEWKIRK Isaiah USA 303 PROJECT 4:58:57
75. STEPHENS Austin USA 303 PROJECT 5:00:02
76. SALAS ROBLEDO Juan Eduardo ARG MASSI VIVO - GRUPO ORESY 5:01:12
77. MARQUES Francisco POR 5:01:12
78. MATIAS João POR VITO - FEIRENSE - PNB 5:01:12
79. CARNEIRO João POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 5:01:12
80. VIDEIRA Patrick POR 5:01:12
81. SILVA Paulo POR 5:01:12
82. FERREIRA António POR VITO - FEIRENSE - PNB 5:01:12
83. NOCENTINI Rinaldo ITA SPORTING / TAVIRA 5:01:12
84. TOFFALI Nicola ITA SPORTING / TAVIRA 5:01:12
85. SALGUEIRO Carlos POR 5:01:12
86. MEIJER Gijs NED ALECTO CYCLINGTEAM 5:01:12
87. HOOGHIEMSTER René NED ALECTO CYCLINGTEAM 5:01:12
88. PETERS Arne NED ALECTO CYCLINGTEAM 5:01:12
89. CRUZ José ANG 5:01:12
90. ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 5:01:12
91. SANZ UNZUE Enrique ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 5:01:12
92. ALMEIDA Guillaume POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 5:01:18
93. DARIO Antonio ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 5:01:18
94. ARAÚJO Bruno ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 5:08:14
95. JULIUS Jayde RSA PROTOUCH 5:08:14
96. FOURIE James RSA PROTOUCH 5:08:14
97. DIAS José POR 5:09:17
98. CELI Abe NED ALECTO CYCLINGTEAM 5:09:23
99. EVANGELISTA André POR AVILUDO - LOULETANO 5:09:30
100. HENDRICKS Clint RSA PROTOUCH 5:12:20
101. BENEKE Calvin RSA PROTOUCH 5:12:20
102. COLE Gabriel ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 5:13:29
103. CASENY CATALA Ruben ESP MASSI VIVO - GRUPO ORESY 5:14:08








--- advertisement ---