Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Gran Piemonte 2019 (1.HC)
(Giro del Piemonte)
Italy  /  10 October

Edition: 102 (183.0 Km)
Winner: BERNAL GOMEZ Egan Arley

2018    



Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners







10 October / 183.00 kilometer / Start: 12:00 / Finish: 16:30
Stage results
1. BERNAL GOMEZ Egan Arley INS 04:24:16
2. SOSA CUERVO Ivan Ramiro INS 04:24:22
3. PETERS Nans ALM 04:24:24
4. BUCHMANN Emanuel BOH 04:24:26
5. MARTIN Daniel UAD 04:24:27
6. FRANK Mathias ALM 04:24:56
7. VILLELLA Davide AST 04:25:02
8. VISCONTI Giovanni THR 04:25:03
9. CHAMPOUSSIN Clément ALM 04:25:03
10. VERONA QUINTANILLA Carlos MOV 04:25:05
11. MEINTJES Louis TDD 04:25:08
12. EDET Nicolas COF 04:25:16
13. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka AST 04:25:22
14. CARTHY Hugh EF1 04:25:24
15. CHERKASOV Nikolay GAZ 04:25:28
16. EARLE Nathan ICA 04:25:28
17. GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel TDD 04:25:28
18. GAROSIO Andrea TBM 04:25:33
19. HERRADA LOPEZ José COF 04:25:36
20. ZEITS Andrey AST 04:25:36
21. POLANC Jan UAD 04:26:06
22. VLASOV Aleksander GAZ 04:26:11
23. MÄDER Gino TDD 04:26:19
24. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 04:26:33
25. MASNADA Fausto ANS 04:26:35
26. ROSA Diego INS 04:26:35
27. CHEVRIER Clement ALM 04:26:35
28. KONRAD Patrick BOH 04:26:39
29. RAVANELLI Simone ANS 04:26:44
30. RIVERA SERRANO Kevin ANS 04:26:44
31. DUPONT Hubert ALM 04:26:49
32. VENDRAME Andrea ANS 04:27:01
33. ROLLAND Pierre VCB 04:27:22
34. GREGAARD WILSLY Jonas AST 04:27:24
35. BONGIORNO Francesco Manuel THR 04:27:30
36. PERNSTEINER Hermann TBM 04:27:33
37. GAUTIER Cyril VCB 04:27:38
38. FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo ANS 04:28:09
39. HANSEN Jesper COF 04:28:12
40. BOARO Manuele AST 04:28:47
41. SBARAGLI Kristian ICA 04:28:47
42. MATE MARDONES Luis Angel COF 04:28:47
43. PRADES REVERTE Eduard MOV 04:28:57
44. SCHÖNBERGER Sebastian THR 04:28:57
45. ROTA Lorenzo BRD 04:28:58
46. MAISON Jérémy PCB 04:29:01
47. RYBALKIN Aleksey GAZ 04:29:01
48. BROWN Nathan EF1 04:29:08
49. SHILOV Sergey GAZ 04:29:08
50. PUCCIO Salvatore INS 04:29:18
51. HÄNNINEN Jaakko ALM 04:31:37
52. BENEDETTI Cesare BOH 04:31:45
53. GABBURO Davide THR 04:31:45
54. CRAS Steff TKA 04:31:53
55. NAKANE Hideto NIP 04:33:13
56. GOLDSTEIN Omer ICA 04:34:45
57. ROSSETTO Stéphane COF 04:34:51
58. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA 04:34:58
59. DOLEATTO Aurélien PCB 04:34:58
60. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 04:34:58
61. BAIS Mattia ANS 04:35:16
62. BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael COF 04:35:16
63. MUÑOZ GIRALDO Daniel ANS 04:35:16
64. NAVARRO GARCIA Daniel TKA 04:35:16
65. PACHER Quentin VCB 04:35:23
66. COVILI Luca BRD 04:35:38
67. BALLERINI Davide AST 04:36:05
68. BARBERO CUESTA Carlos MOV 04:36:30
69. PEREZ Anthony COF 04:36:30
70. CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan INS 04:36:30
71. CHEVALIER Maxime VCB 04:36:30
72. MOSCON Gianni INS 04:37:05
73. DOCKER Mitchell EF1 04:37:26
74. SUTHERLAND Rory UAD 04:37:26
75. BIZHIGITOV Zhandos AST 04:37:26
76. SÜTTERLIN Jasha MOV 04:38:52
77. CARBONI Giovanni BRD 04:40:34
78. MÜLLER Patrick VCB 04:41:18
79. COURTEILLE Arnaud VCB 04:41:18
80. BENNETT Sean EF1 04:42:27
81. MORTON Lachlan David EF1 04:42:27
82. ROMANO Francesco BRD 04:42:27
83. ZAKARIN Ilnur TKA 04:43:20
84. NYCH Artem GAZ 04:43:20
85. KULIKOV Vladislav GAZ 04:43:20

45 Abandoned
1. COLBRELLI Sonny TBM OTL
2. BOLE Grega TBM OTL
4. PADUN Mark TBM OTL
7. PIBERNIK Luka TBM OTL
15. BIDARD François ALM DNF
41. BARBIN Enrico BRD DNS
44. ORSINI Umberto BRD OTL
47. SAVINI Daniel BRD OTL
51. MAJKA Rafal BOH DNF
55. MÜHLBERGER Gregor BOH DNF
56. SAGAN Juraj BOH DNF
57. FORMOLO Davide BOH DNF
75. MODOLO Sacha EF1 DNF
77. WALLS Matthew EF1 OTL
83. KOBERNYAK Evgeny GAZ OTL
96. PLAZA MOLINA Ruben ICA DNF
101. CARAPAZ Richard MOV DNF
103. LANDA MEANA Mikel MOV DNF
113. GONZÁLEZ Roberto THR OTL
116. MARENGO Umberto THR OTL
117. ZARDINI Edoardo THR DNS
121. ACOSTA OSPINA Ruben Dario NIP OTL
122. BAGIOLI Nicola NIP DNF
123. BOU Joan NIP OTL
124. CANOLA Marco NIP OTL
126. OSORIO CARVAJAL Alejandro NIP DNF
127. ZACCANTI Filippo NIP OTL
131. BARGUIL Warren PCB DNF
133. GESBERT Elie PCB DNF
134. HARDY Romain PCB DNF
135. LE ROUX Romain PCB DNF
137. MOINARD Amaël PCB DNF
141. GASPAROTTO Enrico TDD DNF
146. VENTER Jacobus TDD OTL
147. WYSS Danilo TDD DNF
153. GANNA Filippo INS OTL
161. BATTAGLIN Enrico TKA OTL
163. FABBRO Matteo TKA OTL
164. KOCHETKOV Pavel TKA OTL
165. HOLLMANN Juri TKA DNS
172. DALLA VALLE Nicolas UAD DNF
173. OLIVEIRA Ivo UAD OTL
175. RIABUSHENKO Aliaksandr UAD OTL
177. TROIA Oliviero UAD OTL
182. CAM Maxime VCB OTL








--- advertisement ---