Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche 2022 (2.1)
(Tour Cycliste Féminin International Ardèche)
France  /  6 September - 12 September

Edition: 20 (754.7 Km)
Winner: NIEDERMAIER Antonia

2021    


Winners of the Race




Last Winners







Stage 7 > Vesseaux - Privas
12 September / 121.00 kilometer
Stagewinner:03:25:09 DEMAY Coralie
Race leader:20:38:12 NIEDERMAIER Antonia

Description
Result

Classification
Stage results
1. DEMAY Coralie AUB 03:25:09
2. ADEGEEST Loes IBC 00:00:25
3. COLBORNE Henrietta GKT 00:00:27
4. PATIÑO BEDOYA Paula Andrea MOV 00:00:28
5. NIEDERMAIER Antonia CSG 00:00:33
6. STEELS Claire SWT 00:00:37
7. CLAES Lotte CCT 00:00:00
8. BOILARD Simone AUB 00:00:00
9. ERIC Jelena MOV 00:00:00
10. ZANARDI Silvia BPK 00:00:00
11. PEÑUELA Diana Carolina DNA 00:00:00
12. LANGLEY Emma NUSA 00:00:00
13. DE VRIES Femke GKT 00:00:00
14. BARRERA ESPARZA Anet DNA 00:00:00
15. YTTERHUS HAUGSET Sigrid NNOR 00:00:00
16. COSTON Morgane ARK 00:00:00
17. GUTIERREZ ARZALUZ Ariadna FAR 00:00:00
18. LE ROUX Maude WCC 00:00:00
19. ALLIONE Marine SRC 00:00:00
20. SUSNIK Tjasa NSLO 00:00:00
21. COATES Nicole TOR 00:00:00
22. PEREKITKO Karolina ELCW 00:00:00
23. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOV 00:00:00
24. LIND Magdalene NNOR 00:00:00
25. HENGEVELD Daniek GKT 00:00:00
26. ARMITAGE Megan IBC 00:00:00
27. FRANZ Heidi NUSA 00:00:00
28. LEJEUNE Cecile FAR 00:00:00
29. ERIKSEN Malin NNOR 00:00:00
30. BAKS Marissa GKT 00:00:00
31. RICHIOUD Gréta ARK 00:00:00
32. LAURANCE Typhaine ARK 00:00:00
33. LIPP Annamarie TOR 00:00:00
34. ROMEU Marta FAR 00:00:00
35. FAHY Camille AUB 00:00:00
36. COUTINHO Alice SWT 00:00:00
37. JESENKO Erika NSLO 00:00:00
38. SHARPE Alice IBC 00:00:00
39. VARENYK Maryna EIC 00:00:00
40. SAVI Prisca BPK 00:00:00
41. GONZALEZ BLANCO Alicia MOV 00:00:00
42. ABGRALL Noémie SRC 00:00:00
43. CLEVENGER Erica DNA 00:00:00
44. ESPÍNOLA Agua Marina CSG 00:00:00
45. NZAYISENGA Valentine CSG 00:00:00
46. PRATT Jessica TOR 00:00:00
47. VITILLO Matilde BPK 00:00:00
48. QUAGLIOTTO Nadia BPK 00:00:00
49. HAJKOVA Marketa BPK 00:00:00
50. MONTALVO PEREZ Almudena EIC 00:00:00
51. AMONDARAIN GAZTAÑAGA Naia SWT 00:00:00
52. GRÖNDAHL Antonia IBC 00:00:00
53. TASANE Elina WCC 00:00:00
54. PAYER Kira DNA 00:00:00
55. SAN JUSTO MANTECON Claudia EIC 00:00:00
56. SVARINSKA Lina FAR 00:00:00
57. BRECK Holly TOR 00:00:00
58. CAMERON Claire TOR 00:00:00
59. FOWLER Prudence IBC 00:00:00
60. KOLESAVA Anastasiya SRC 00:00:00
61. ROLAND Luciana WCC 00:00:00
62. LORVIK Ingrid NNOR 00:00:00
63. BRITZ Azulde FAR 00:00:00
64. O'NEILL Cara NUSA 00:00:00
65. FLIS Agata ELCW 00:00:00
66. BOBNAR Nika NSLO 00:00:00
67. SNORTHEIM Stine Marie NNOR 00:00:00

10 Abandoned
1. GUTIERREZ RUIZ Sheyla MOV DNF
6. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV DNF
54. POMPANON Margot AUB DNF
66. BRAAM Danique CCT DNF
76. GRINCZER Natalie SRC DNS
85. RAUWERDA Kaitlyn DNA DNF
94. VILLALON SANCHEZ Aranza Valentina EIC DSQ
154. EVANS Alicia ELCW DNF
173. PUGELJ Nina NSLO DNF
181. POWLESS Shayna NUSA DNS







--- advertisement ---